Kadınlarda Göğüs Küçültme Ameliyatı 2023

Göğüs küçültme ameliyatı 2023 yılında da büyük talep almaktadır. Bazı kadınların doğuştan gelen büyük göğüsleri vardır. Büyük göğüs her ne kadar çoğu kadın tarafından istense de, bazı kişilerde çeşitli zorluklara yol açar.

Birçok kadın daha rahat, daha hoş bir görünüm elde etmek için meme küçültme ameliyatını düşünüyor. Ameliyat vücudun sol veya sağ tarafında yapılabilir ve görünümüyle ilgili endişeleri olan veya mevcut boyutundan memnun olmayan kadınlara önerilebilir. Göğüs küçültme ameliyatı, göğüslerinizin şeklini ve boyutunu değiştirerek göğüslerinizin boyutunu küçültmeye yardımcı olabilir. Ek olarak, bazı meme küçültme işlemleri, fazla deri ve yağın alınmasını da içerebilir.

Kadınlarda Göğüs Küçültme Ameliyatı 2023

Kadınlarda göğüs küçültme ameliyatı özellikle büyük göğüsleri taşıyamayan kişiler tarafından istenmektedir. Büyük göğüslü kadınlar bel ve sırt ağrısı çektikleri için küçük göğüslü olmak için ameliyat yöntemlerine başvurur.

Toplum daha küçük göğüslere sahip olma fikrine daha duyarlı hale geldikçe, göğüs küçültme ameliyatı kadınlar arasında daha popüler hale geliyor. Estetik açıdan hoş olmanın yanı sıra daha küçük göğüsler, göğüs kanseri ve büyük göğüslerle ilişkili diğer sağlık sorunlarına yakalanma riskinin azalmasına da yol açabilir.

Bireysel hastanın ihtiyaçlarına göre ayarlanabilen çeşitli meme küçültme ameliyatı türleri vardır. Bazı hastalar, cerrahın her iki memeden fazla dokuyu aldığı geleneksel ameliyatı tercih eder. Diğerleri, sadece az miktarda dokunun çıkarıldığı minimal invaziv bir prosedürü tercih edebilir.

Göğüs küçültme ameliyatı

Göğüs Küçültme Ameliyatı Yaş Sınırı

Annals of Plastic Surgery’de yayınlanan yakın tarihli bir araştırma, meme küçültme ameliyatının 60 yaşın üzerindeki kadınlar için güvenli olmayabileceğini öne sürüyor. Çalışma, Ulusal Cerrahi Kalite Geliştirme Programı’ndan (NSQIP) meme küçültme ameliyatı olan 4.000’den fazla kadınla ilgili verileri inceledi. 60 yaş üstü kadınların ameliyattan sonra yara iyileşme sorunları, enfeksiyon ve kan pıhtıları gibi komplikasyonları yaşama olasılıklarının daha yüksek olduğunu buldular.

Bu bulgular meme küçültme ameliyatının yaşlı kadınlar için güvenli olmadığı anlamına gelmese de, genç kadınlara göre daha riskli olabileceğini düşündürmektedir. Cerrahlar, yaşlı bir kadına meme küçültme yapıp yapmamaya karar verirken bunu dikkate almalıdır. Meme küçültme ameliyatını düşünen daha yaşlı kadınlar, ne bekleyeceklerinin farkında olduklarından emin olmak için işlemin risklerini ve faydalarını cerrahlarıyla tartışmalıdır.

Genel itibari ile her ameliyatta olduğu üzere bu ameliyatta da yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. 18 yaşını tamamlayan her kişiye bu işlemler uygulanabilmektedir. Bunun haricinde 18 yaşından küçüklere göğüs küçültme ameliyatı uygulanmaz.

Göğüs Küçültme Ameliyatları

Göğüs küçültme ameliyatları insanlar tarafından pek önemsenmemektedir. Ancak büyük göğüsün getirebileceği birçok sağlık sorununun önlenmesi göğüs küçültme işlemlerine bağlıdır. Hem sağlık, hem de kişinin vücudunu beğenip, özgüven sahibi olmasına olanak sağlayan bu ameliyatı olmak için Google ile bize ulaşın.

Göğüs küçültme ameliyatı günah mı?

Meme küçültme ameliyatının günah olup olmadığı konusunda birçok farklı görüş bulunmaktadır. Bazı insanlar herhangi bir şekilde vücudu değiştirmenin yanlış olduğuna inanırken, bazıları da tıbbi nedenlerle ameliyatın yapılmasının kabul edilebilir olduğuna inanmaktadır. Her türlü estetik ameliyatın günah olduğuna inananlar da var, bazıları ise sadece belirli ameliyatları günah sayıyor.

Sonuçta, bu konu hakkında neye inanacağına karar vermek her bireye kalmıştır. Bazı kişiler tıbbi nedenlerle meme küçültme ameliyatı olmaları gerektiğini düşünebilir ve bu kişiler sağlıkları için en iyisini yapmaktan dolayı suçluluk duymamalı veya utanmamalıdır. Diğerleri, inançlarına aykırı olduğu için, nedeni ne olursa olsun, herhangi bir estetik ameliyat olmamaları gerektiğini düşünebilirler.

Göğüs küçültme ameliyatı

Memelerin küçülmesi için ne yapmak lazım?

Göğüslerin boyutunu küçültmeye yardımcı olmak için yapılabilecek birkaç şey vardır. Biri düzenli egzersiz yapmaktır. Bu, kasları sıkılaştırmaya ve göğüslerin boyutunu küçültmeye yardımcı olacaktır. Bir diğeri, onları yerinde tutmaya yardımcı olacak destekleyici bir sutyen giymektir. Üçüncüsü, gerekirse kilo vermek; fazla kilo göğüslere boyut katabilir. Son olarak, meme boyutunda daha sert bir küçültme isteyenler için cerrahi seçenekler mevcuttur.

Göğüs küçültme ameliyatı kaç yaşında olunur?

Meme küçültme ameliyatı için ortalama yaş 30 ile 35 arasındadır. Daha genç kadınların çıkarması gereken meme dokusu fazla olmayabilirken, yaşlı kadınların ameliyatı geciktirebilecek sağlık sorunları yaşama olasılığı daha yüksek olabilir. Meme küçültme ameliyatı için doğru ya da yanlış yaş yoktur, ancak karar vermeden önce işlem ve riskleri hakkında tam olarak bilgi sahibi olmak önemlidir.

Bu gibi sizleri Kadınlar İcin Meme Küçültme kategorimizde yer alan içeriklerimize Google aracı ile ulaşabilir ve daha pek çok bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)