Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2022 26.000 TL 😍​

Karın germe, çeşitli nedenlerle karın bölgesinin fazla yağlanması, deri fazlalığı, sarkıklık gibi durumlarda karın germe ameliyatı yapılmaktadır. Her iki cinsiyette de görülen bu durum kadınlarda ve hamilelik sonrasında daha sık görülmektedir. Karın germe ile sarkmış olan deri görünümü ortadan kaldırılarak fazla yağ alınmaktadır. Karın bölgesi düzleştirilir, çatlaklar giderilmiş olur.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?
Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Abdominoplasti olarak da adlandırılan karın germe nedir? Bir çeşit estetik cerrahi operasyonu olan karın germe en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle hamilelik dönemi sonrası karın bölgesindeki kaslar ve deri, tam anlamıyla eski formuna dönemez. Bu da karın bölgesinde deformasyonlara sebep olmakta ve sarkmış olan göbek kısmı estetik açıdan hoş görünmemektedir. Normalin üzerinde kilo alımı ve daha fazla doğum yapmış kadınlarda bu durum daha çok artmaktadır.

Hamilelik sırasında karın duvarında yer almakta olan bağ dokusunun gevşemesi, karın duvarının öne doğru çıkık olması, karında şişlik, bolluk ve çatlaklar istenmeyen görüntüler oluşturmaktadır. Oluşan bu görüntülerin yok olması ve karın bölgesinin eski görünüme kavuşması çoğu zaman sporla ve diyetle kendi kendine uygulayacağı yöntemlerle tam anlamıyla bu mümkün olmaktadır.

Bu sorunları tek bir yöntemle çözüme kavuşturan karın germe ameliyatında sarkan karın derisi toparlanarak bu bölgede yoğunlaşan fazla yağlar alınmaktadır. Bu da kişinin kısa yoldan düz bir karına kavuşmasını sağlamaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi karın germe ameliyatından sonra da  oluşabilecek bazı riskler mevcuttur. Bu nedenle ameliyat sonrası doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı, pansumanlar düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatında uygulanan teknikler vardır. Peki bu teknikler ve karın germe ameliyatı nasıl yapılır? Clinic Care Center ile karın germe operasyonunuz güvenli şekilde yapılacak ve istediğiniz görünümü elde edebileceksiniz. Derinin alınacağı bölge ve diğer hususlara hekim tarafından yeteri kadar yapılan muayene, tetkik, incelenen radyolojik görüntüler çerçevesinde karar verilmektedir. Sezaryen izi olarak adlandırılan bölgeden yanlara doğru çizilen çizgiyle göbek deliği bölgesine ve çatlamış deri alınarak göbek deliğinin yukarı kısmında kalan deri aşağı doğru gerdirilmektedir.

Göbek deliğinin de uygun pozisyona getirilmesi için yeniden oluşturulmaktadır. Sarkıklık ve gevşekliğin yanında aşırı yağlanma da söz konusu olabilmektedir. Bu durumda karın bölgesindeki fazla yağlar liposuction adı verilen yöntemle alınmaktadır. Karın duvarı zarları üzerine yerleştirilen toplayıcı dikişler ile gevşemiş olan karın kasları sıkılaştırılmaktadır. Karın bu sayede eski sertliğine kavuşmuş olmaktadır. Karın germe sonucundaki kesiler estetik dikişle dikilerek hoş görünmeyen izlerin oluşumu önlenmektedir.

Ameliyat sonrasında özellikle hamilelikte aşırı kilo alıp vermekten kaynaklı oluşan sarkmalar, gevşeklik ve çatlaklar yok edilmektedir. Fakat ameliyat sonrasında yeniden hamilelik gerçekleştiğinde doğum sonrası bu problem yeniden ortaya çıkabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?  
Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?  

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?  

Karın germe ameliyatının süresi diğer ameliyatlarda olduğu gibi karın germe ameliyatı ne kadar sürer? Sorusuna net olarak verilecek cevaptan oluşmamaktadır. Çünkü bu tarz operasyonlar kişiden kişiye değişmektedir. Total abdominoplasti olarak bilinen karın germe yaklaşık olarak 3 – 3,5 saat sürebilmektedir. Karın bölgesinin geniş olduğu kişilerde bu süre değişmekte olup 4 saate kadar uzayabilmektedir.

Gevşeklik sarkma ve bazı durumların etkisi de ameliyat süresini belirlemektedir. Gevşeklik, sarkma ve benzeri durumların daha hafif olduğu hastalarda bu süre kısalmaktadır. 1 – 1,5 saat gibi kısa bir sürede operasyon tamamlanmaktadır. Karın bölgesindeki deri fazlalığının miktarı, yağ alımı yapılıp yapılamayacağı, karın bölgesi alanı, uygulanacak dikiş tekniği, karın kaslarının durumu gibi etkenler ameliyat süresini etkilemektedir. Ameliyat genel anestezi altında yapılmakta ve mutlaka uygun koşullarda tam teşekküllü hastanelerde yapılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Ne Zaman İyileşir?
Karın Germe Ameliyatı Ne Zaman İyileşir?

Karın Germe Ameliyatı Ne Zaman İyileşir?

Karın germe ameliyatı sonrasında, ameliyat koşullarına bağlı olarak iyileşme süresi de değişir. Bu nedenle karın germe ameliyatı ne zaman iyileşir? Sorusunun yanıtı, ameliyatın nasıl geçtiği ile ilgilidir. Ameliyat sonrası giyilecek olan korse 1 ay boyunca çıkarılmamalıdır. Korse karın bölgesinin istenen sonuca ulaşmasını ve hızlı iyileşmeyi sağlamaktadır. Ameliyattan sonra yaklaşık 3 – 4 saat sonra ayağa kalkıp yürüyebilir ve ameliyattan sonraki günde bunu deneyebilirsiniz.

Ameliyat sırasında karın bölgesinde yapılan işlem ve dikişler nedeniyle acı normaldir. Ağrıların hafiflemesi için doktorun verdiği ağrı kesici ilaçları kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Ameliyattan 2 – 3 gün sonra banyo yapabilir ve gündelik işlerinizi artık kendiniz halledebilirsiniz. İlk 1 hafta boyunca dilişler tam olarak kaynamamış olması nedeniyle öksürme, hapşırma, ıkınma gibi hareketler dikişleri zorlayabileceği için bu durumdan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Eğer ağır bir işte çalışılmıyorsa doktorun önerileri ve kendinizi iyi hissedip hissetmeyeceğinize göre 7 – 10 hafta içerisinde iş hayatınıza dönebilirsiniz. Bu belirtilenler karın germe ameliyatı için geçerli olup dikkatli davranmanız halinde iyileşme sürecinize katkınız olacaktır. Clinic Care Center’de uygulanan operasyonlarda hasta memnuniyeti oldukça yüksektir.

Karın Germe Riskli Midir?
Karın Germe Riskli Midir?

Karın Germe Riskli Midir?

Her yıl çok fazla karın germe ameliyatı olunmaktadır. İyi ve alanında uzman olan bir plastik cerrah sayesinde bu uygulama başarılı şekilde sonuçlanmaktadır. Bu işlem yani karın germe riskli midir? Her cerrahi işlem biraz da olsa risk barındırmaktadır. Kişinin cerrahi işlemi yaptırmasında riskler ve olumlu yönler etkili olmaktadır. Pek çok kadın ya da erkek bazı risklerle karşılaşmasa da ameliyat öncesi doktorunuzla bu riskleri konuşup ona göre karara vermeniz daha uygun olacaktır. Ameliyat öncesinde iyi şekilde inceleme ve değerlendirme yapılması gerekir. Uygun hastane şartları ve işini iyi yapan plastik cerrahla anlaşılmalı. Enfeksiyon ve olumsuz durumlarla karşılaşılmaması adına dikkat edilmesi gerekir. Bu operasyonda enfeksiyon ve kanama gibi durumlara pek rastlanmamaktadır.

Enfeksiyon, abse ve kana gibi problemler oluşmuşsa absenin boşaltılması sağlanarak hastanede yatma süresi de uzatılabilir. Yara iyileşme süresi uzayabilir ya da yara izi görülebilir. Bu şartlar olduğunda ikinci ameliyata ihtiyaç duyulabilir. Sigara içenlerde cilt kaybı ve yara iyileşmesinde olumsuzluklara daha sık rastlanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Avantajları
Karın Germe Ameliyatı Avantajları

Karın Germe Ameliyatı Avantajları

Karın germe avantajları bu ameliyatı yaptırmadan önce bilinmesi ve incelenmesi gereken hususlardandır. Çünkü insanlar bu operasyonu yaptırdıktan sonra ne gibi olumlu özelliklerle karşılaşacaklarını bilmek isterler. Karın germe ameliyatı sonrasında fit ve gergin bir vücut yapısı oluşmaktadır. Güzel görünen bir göbek deliğine sahip olunmaktadır.

Güçlü karın kasları olur. Sarkan karın derisi toparlanarak gergin durması sağlanır. İç karın kasları sağlamlaştırılır ve vücutta yer alan bozulmalar tedavi edilir. Vücuttaki yağlanmanın engellenmesi sağlanır. Gergin bir karın yapısı ve estetik bir bedene kavuşulmuş olur. Yara izi çok belirgin olmadığı için rahatsızlık duyulmaz. Yara izi iç çamaşır bölgesinin altında kalmaktadır.

Karın germe ameliyatının fiyatları ameliyat niteliklerine göre değişkenlik gösterir. Hastanın kilosu, yaşı, uygulanacak olan yöntem ve hastanın sarkıklık derecesi gibi faktörler ameliyat fiyatlarında oldukça belirleyici olmaktadır. Uygulanacak olan teknik, hastanenin olduğu şehir, ameliyatı yapacak doktor da bu belirleyici etkenler içerisinde yer almaktadır. Clinic Care Center ile sizler de tüm detayları alabilir ve karın germe konusunda kararınızı verebilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı 2022 Fiyatı Ne kadar?

Operasyon Süresi:3-4 Saat
Anestezi Şekli:Genel Anestezi
Hastanede Yatış:2 Gece
İyileşme Süresi:7-8 Gün
İş Hayatına Dönüş:7-10 Gün
5/5 - (5 votes)
💬 Şimdi Sor!