Mide Ameliyatı ile Zayıflama Fiyatları 2023 ​💰​

Mide ameliyatı ile zayıflama teknikleri uzun zamandır tercih edilen ve Clinic Care Center olarak başarılı sonuçlar aldığımız cerrahi operasyonlardır. 2023 yılında mide ameliyatı fiyatları hastanın durumu ve yapılacak hastaneye göre fiyatlar ortalama 36 bin TL ile 45 bin TL arasındadır.

Mide ameliyatı, obezite cerrahisinde önemli adımlar atılmasını sağlamış ve günümüzde popülerlik kazanmıştır. Tüp mide ameliyatları, Gastrik Bypass, Mini Bypass olmak üzere üç farklı teknik kullanılır. Bu ameliyatlar arasında en başarılı ve sağlıklı olanı ise tüp mide ameliyatları olarak bilinmektedir. Zayıflama sürecine katkıları yadsınamadığı gibi ciddi komplikasyonlar da oluşturmazlar.

Mide Ameliyatı ile Zayıflama Nasıl Yapılır?

Mide Ameliyatı ile Zayıflama Nasıl Yapılır?

Zayıflamaya yardımcı olması amacıyla yapılan mide ameliyatları, obezite ameliyatları olarak da bilinir. Bu ameliyatların yapılması için hastanın vücut kitle endeksinin 35 ve üzerinde olması gerekmektedir. Ameliyat çeşitlerine göre hastanın fizyolojik durumuna uygun bir yönteme karar verilir. Mide küçültme ameliyatı temelinde midenin bir kısmının alınması üzerine yapılmaktadır.

Mide hacmi küçültülür ve haliyle hastalar daha az besinle tok hissetmeye başlar. Birçok obezite hastası tokluk hissini yitirdiğini için önüne geçemeyeceği kadar kilo alabilmektedir. Mide ameliyatlarının bu noktada son derece başarılı olduğunu söylemek mümkündür. Mide hacmi küçülen hasta, porsiyonlarını küçültmeye başlar ve kısa vadede istediği kiloya ulaşabilir. Mide, beslenme alışkanlıklarına göre küçülebilen veya genişleyebilen bir organdır.

Ameliyatların etkisi tamamen midenin küçülmesini sağlamaktan oluşur. Bununla birlikte Gastrik Bypass ameliyatlarında bağırsakların da bir kısmı alınır. Bu sayede emilim azalır ve tüketilen besinlerin bir kısmı sindirilmeden vücuttan atılır. Gastrik Bypass ameliyatları ardından hastaların kilo vermeme ihtimali oldukça düşüktür.

Kimler Mide Ameliyatı ile Zayıflayama olabilir?

Zayıflamak isteyen herkesin Mide ameliyatı yaptırması mümkün değildir. Bu operasyonlar, sadece ileri derece obezite teşhisi konulan hastalara yapılabilir. Aynı zamanda hastanın kilo vermeyi denemesi ve başarısız olması gerekir. Eğer farklı bir yöntemle kilo verebiliyorsa, mutlaka o yöntemleri denemelidir.

Clinic Care Center olarak her hastamızla birebir ilgilenmekte, en uygun çözümleri üretmek için çalışmaktayız. Aşırı şişmanlık, kilo verememe, tokluk hissini kaybetme durumlarında ameliyata karar verilmektedir. Ameliyat sonrasında kilo verilmesi için de sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir.

Mide Ameliyatı Sonrası Kilo Alınır Mı?

Mide Ameliyatı Sonrası Kilo Alınır Mı?

Gastrik Bypass ameliyatı, hem mide hem de bağırsaklar üzerinde işlem yapılan bir müdahaledir. Bu sayede besin emilimi de azaltılır ve hastanın kilo vermesi için doğrudan etkisi olduğu söylenebilir. Tüp mide ameliyatı ise kilo vermeyi kesinleştiren bir süreç olmamakla birlikte beslenme alışkanlıklarına göre kilo verilebilir.

Ameliyat sonrasında hastalarımız için uzman diyetisyenlerimiz, diyet listeleri hazırlamaktadır. Diyet listelerine sağlık durumuna göre yemekler eklenebilir veya çıkarılabilir. Kısıtlı yeme seçeneği olduğu yönündeki düşüncelerin gerçeklik payı yoktur. Özellikle tüp mide ameliyatları sonrasında hastalar istedikleri tüm yemekleri yiyebilirler. Eğer protein dengesine dikkat edilir ve porsiyonlar küçültülürse kilo alma riski söz konusu olmayacaktır.

Hangi Mide Ameliyatları Zayıflamada Daha Etkili?

Obezite ameliyatlarının hangisi sağlığınız için daha yararlı ise zayıflamanızda da etkili olacak ameliyatlardır denilebilir. Ameliyatı seçimleri, hastaların tercihlerine bağlı olduğu gibi mutlaka fizyolojik yapılarına göre belirlenmelidir. Mide ameliyatı ile zayıflama fiyatları da değişiklik gösterir ve hastaların bütçelerine göre seçimler yapmak isteyebilirler. Ancak uzman hekimlerin önerdiği ameliyatları yaptırmanız, en sağlıklı sonuçlara ulaşmanıza katkı sağlayacaktır.

Ameliyat Olduktan Sonra Nasıl Beslenmeli?

Clinic care center de yapılan mide ameliyatlarının tamamı hakkında bilgi sahibi olan uzman diyetisyenler görev almaktadır. Ameliyat süreci, hastanın öyküsü, fizyolojik yapısı ve beklentilerine göre diyet listeleri hazırlanır. Bu sayede istediğiniz yemeği ekleyebilir, dilerseniz değişiklik yapılmasını talep edebilirsiniz. Mide ameliyatı sonrasında hastanın sadece çok yağlı besinlerden uzak durması gerekir. Bunun dışında birçok besin tüketilebilmektedir.

5/5 - (4 votes)