Uyluk Germe (Üst Bacak ve Bacak İçi Germe) Fiyatları 2023 45.000 TL 🦵 

Tüm uyluk germe operasyonları Clinic Care Center bünyemizde alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Uyluk germe operasyonları oldukça önemli ve cildin genç görüntüsüne yeniden kavuşmasını sağlayan operasyonlardır. Üst bacaklardaki yaş ile beraber ya da çeşitli çevresel faktörlerden ve yaşam biçiminden kaynaklı oluşan sarkmalar sonucunda birçok kişi uyluk germe operasyonlarına yönelmektedir.

uyluk germe ameliyati nedir
Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

Uyluk Germe Ameliyatı Nedir?

Yaş, fazla kilo verme, genetik ve çeşitli çevresel faktörlerden dolayı deri altındaki yağ dokusunun artması ya da azalması sonucu ciltte deformasyonlar ve sarkmalar meydana gelmektedir. Kişinin olduğundan sağlıksız, yaşlı görünmesine sebep olan bu nahoş görüntünün toparlanması amacı ile Clinic Care Center bünyesinde bulunan alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından uyluk germe ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Uyluk germe işlemi sayesinde kişi daha gergin cilde ve genç görünüme sahip olmaktadır.

Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatı 2023 Fiyatı Ne Kadar?

Uyluk Neden Sarkar?

Ağır diyetler ya da mide küçültme ameliyatları sonucu hızlı kilo verme durumu gerçekleşmektedir. Ayrıca güneş ışınlarına fazla maruz kalma, yaşlanma, genetik ve çevresel faktörler gibi durumlar uyluk sarkmalarına neden olmaktadır. Sizlerin de bu tarz şikayetleriniz var ise Clinic Care Center ismine sahip kliniğimize müracaat edebilir ve bu tarz sorunlarına deva bulabilirsiniz.

Uyluk Germe Operasyonu Kimlere Uygulanmaktadır?

Genellikle 40 yaş üzerindeki kadınlar uyluk germe operasyonu ihtiyacı olan ve bunu tercih eden kişiler olmaktadır. Hamilelik ile beraber aşırı kilo alıp verme durumu yaşayan kadınlar da bu operasyonumuzu tercih etmektedir. Her ne kadar genellikle 40 yaş üstü kadınlar bu uyluk germe işlemi tercihinde bulunsa da cilt tipi fazla gevşemeye ve sarkmaya müsait daha genç kişiler de bu işlemimizden yararlanmak istemektedirler.

Bunun dışında bazı hastalarda problem ciltte gevşeme dolayısı ile sarkma olmaktayken bazı hastalarda ise uyluk bölgesinde fazla yağ birikmesi olabilmektedir. Bu durumlarda her halükarda Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız bölgeye müdahale ederek sağlıklı ve mükemmel bir görünüm elde edebilmektedirler.

Uyluk Germe Ameliyatı Öncesi

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi uyluk germe ameliyatı öncesinde de Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tam donanımlı bir muayene gerçekleştirmekte ve sizleri detaylar hakkında bilgilendirmektedir. Bununla birlikte sizlerden kullandığınız ilaçlar ve rahatsızlıklarınız ile ilgili bilgi talep etmektedir.

Uyluk germe ameliyatı öncesinde bel bölgesinden diz bölgesine kadar olan kısmın fotoğrafları çekilir ve Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorumuz sizlere bu fotoğraf üzerinde yapacaklarını detaylı şekilde anlatır.

Ameliyattan önce her ameliyatta olduğu gibi genel anestezi verilecek olması sebebi ile 6 saat aç kalınmalıdır. Ayrıca ameliyat öncesi süreçte kan sulanmasına neden olan ilaçların kullanımı doktorunuz kontrolünde bırakılmalıdır.

uyluk germe nasil yapilir
Uyluk Germe Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Uyluk Germe Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Bu operasyon Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon ortalama olarak 2 – 3 saat kadar sürmektedir denebilir.

Başarılı uyluk germe operasyonu için uylukların iç kısımlarından kasık katlanma noktalarına doğru kesi açılır ve fazla sarkık olan yağ dokusu bölgeden çıkarılır. Ameliyat izleri dışarıdan bakıldığı zaman en az görünecek olan iç bacak kısmında kalmaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrası görüntü açısından bir olumsuzluk oluşmamaktadır.

Çok fazla sarkmalar ve yağlanmalar daha büyük bir operasyon gerektirdiği için bir gece kliniğimizde istirahat etmeniz ve uzman ekibimiz tarafından müşade altında tutulmanız gerekebilmektedir. Fazla sarkma ve yağlanmalar olmayan durumlarda ise deri kalitesi yüksek ise Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından yalnızca liposuction yeterli görülmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası İzler

Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi uyluk germe işleminde de bir miktar ameliyat izi kalmaktadır. Ancak Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından bu izlerin minimum düzeyde oluşması için çaba gösterilmektedir. Oluşan ameliyat sonrası izler de zamana bağlı iyileşme ile ten rengi arasına karışmaktadır. Ten rengine dönüşmeyen küçük izler ise iç bacak kısmında kaldığı için pek görünmemektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uyluk germe ameliyatı ile beraber uyluk kısmı hiçbir zaman eski sarkık ve yaşlı görünüme tekrardan dönmez. Ancak ciltte yaşlanma devam etmektedir. Bu nedenle tekrarlanan deformasyonların yaşanmaması için hızlı kilo alıp verme durumunun yaşanmamasına özen gösterilmelidir ve sağlıklı, düzenli beslenilmelidir. Bu sayede uyluk germe ameliyatı sonrası elde edilen başarılı sonuç uzun yıllar korunabilir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Yapılmaması Gerekenler

Bu ameliyat sonrasında özellikle ilk üç hafta fazla yürünmemesi ve ayakta durulmaması gerekmektedir. Mümkün olduğunca dinlenmek iyileşme sürecini hızlandırır. Üçüncü haftadan sonra koşma gibi ani ve ağır hareketler dışında yürünebilir ve hareket edilebilir. Altıncı haftadan sonra ise herhangi bir yapılmaması gereken durum yoktur denilebilir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Bu ameliyattan sonra ilk iki gün ameliyat bölgesinde bulunan dikişlerin üzerinde bandaj bulunmaktadır. İki günün ardından duş alınmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ameliyat sonrası ağrılar oluşmaktadır. Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız ameliyat sonrası sürecinizde sizinle yakından ilgilenecektir ve gerekli durumlarda ağrı kesici kullanmanızı önerebilir.

Ameliyatın hemen sonrasında şişlik ve morluk görülmesi normaldir. Ancak zaman ilerledikçe iyileşme süreci ile beraber bu şişlik ve morluklar da geçecektir. Uyluk germe ameliyatından sonraki ilk iki hafta sigara kullanmamak gerekmektedir. Çünkü bu iyileşme sürecinizi olumsuz etkiler ve enfeksiyon riskini arttırır. Ameliyat sonrası sürecinizde kliniğimiz bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız ile tüm merak ettiklerinizi ve sorunlarınızı konuşabilirsiniz ve sorular sorabilirsiniz.

uyluk germe hangi ameliyatlarla kombin edilebilir
Uyluk Germe Operasyonu Hangi Operasyonlar İle Kombine Edilebilir?

Uyluk Germe Operasyonu Hangi Operasyonlar İle Kombine Edilebilir?

Uyluk germe işlemi Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından diğer vücut germe işlemleri ile birlikte yapılabilmektedir. Buna örnek olarak şu germe işlemleri söylenebilir: kol germe, karın germe ve yüz germe. Bunlar dışında meme operasyonları ile de kombine edilebilmektedir. Ayrıca uyluk germe işlemi liposuction ile de kombine edilebilmektedir.

Vücudundaki sarkmalardan ve deformasyonlardan herkes rahatsız olabilmektedir. Bunun sonucunda germe operasyonlarına başvurulmaktadır. Ancak vücudunuz üzerinde almış olduğunuz bu kararda en iyi ve en başarılı sonuçlara ulaşmak istiyorsanız ve pişman olmak istemiyorsanız alanında uzman, profesyonel ve oldukça tecrübeli doktorlardan destek almanız gerekmektedir. Bu anlamda Clinic Care Center bünyesindeki doktorlarımız sizlere en olumlu sonuçları sunmak ve vücudunuzun olduğundan çok daha mükemmel olması için çalışmaktadır.

Siz de kliniğimizden randevu alarak vücudunuzda mükemmel değişimleri profesyonel ve tecrübeli doktorlar ile hijyenik ve steril şartlar altında yaşayabilirsiniz. Bunun için atmanız gereken ilk adım kliniğimizi arayarak randevu oluşturmaktadır. Bunun dışında vücudunuzda yapmak istediğiniz değişiklikler ve memnun olmadığınız vücut özellikleriniz ile ilgili olarak profesyonel ortamda doktorlarımız ile konuşabilir ve nasıl bir yol izleyeceğinizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ameliyat öncesi, ameliyat süreci ve ameliyat sonrasında sizlere her türlü desteği sunan uzman ve profesyonel kadromuz ile Clinic Care Center olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Tüm uyluk germe istek ve ihtiyaçlarınız ile ilgili olarak kliniğimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

5/5 - (15 votes)