Yüz Gerdirme Ameliyatı Fiyatları 2023 👱‍♀️​ 55.000 TL

Yüz gerdirme Clinic Care Center kliniğimizde kendinizi yenilenmiş hissetmenizi sağlayan tıbbi bir uygulamadır. Uzman doktorlarımız planlı bir şekilde ilerlemektedir.

Yüz gerdirme operasyonu birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Estetik cerrahi işlem yapılmadan önce ve operasyon ardından tüm uygulamalar fark yaratmaktadır. Yüz gerdirme işlemlerinde farklı teknikler yer almaktadır. En uygun olanı konusunda önceden karar verilir.

Yüz Gerdirme Nedir?
Yüz Gerdirme Nedir?

Yüz Gerdirme Nedir?

Ritidektomi ismiyle de bilinen yüz gerdirme işlemleri yüzün genç görünmesini hedefleyen bazı tıbbi işlemlerdir. Teknik bakımdan yüzün gençleşmesini sağlayan birçok detayı bu uygulamalarda bulmak mümkündür. Yüz gerdirmede sarkma durumunun azaltılması temel hedeftir.

Yüzde Sarkma Nedenleri

Yüz sarkmasının nedenleri birçok faktöre göre değişebilmektedir. Cildi etkileyen hemen her durum yüz sarkması nedeni olabilmektedir. Yaşa bağlı sarkma beslenme ve yaşam tarzıyla doğrudan alakalıdır. Suyu az içen, spor yapmayan, dengeli beslenmeyen ve stresi çok olan kişilerde sarkma erken yaşlarda olabilir.

Yüzün sarkmasını engellemek doğal yaş ilerlemesi sürecinde mümkündür. Yüzdeki sarkan derinin bölgesel ameliyatla alınması etkili ve kalıcı çözümler arasındadır. Doğal takviyelerle de desteklenen cilt yapısı kendini onarabilen özelliklere sahiptir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?
Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Yüz gerdirme ameliyatında öncelikle hastalara kesi uygulanmaktadır. Gevşemiş dokulara müdahale edilmesi için ciltte alın kenarının bir miktar üstünden kesi atılmaktadır. Uygulanacak işleme göre kesi yerinde değişiklikler olabilmektedir. Kesi ardından sarkmış durumdaki unsurlar olması gereken yerlere müdahale yapılarak taşınmaktadır.

Yüz Gerdirme Yaşı Nedir?

Yüz gerdirme için yaş aralığı genellikle 55 üzeri yaşları arasındaki kişilerdedir. Ameliyatsız gerdirme yapılacaksa bu yaş aralığı 45-55 olarak değişebilmektedir. Sarkma boyutlarına göre değişen biçimde müdahaleler yapılabilmektedir.

Yüz Germe Uygulamaları Kalıcılığı | Kalıcı Yüz Gençleştirme

Yüzü gerdirme işlemlerinde ameliyatla yapılan işlemler ve ameliyatsız uygulamalarda farklar olabilmektedir. Ameliyatlı gerdirme işlemleri daha derinlemesine bir etki yaptığı için 6-8 seneye kadar, bazen daha uzun yıllar fayda sağlayabilir. Ameliyatsız yüz gerdirme olacaksa 2 yıla kadar kalıcılık olabilmektedir.

Clinic Care Center kliniğimizde kalıcı bir yüz gerdirmenin olması için dikkat edilmesi gerekenler de uzman doktorlarımız tarafından aktarılmaktadır.

Yüz Gençleştirme Ve Yüz Gerdirme Ameliyatı Farkı Nedir?
Yüz Gençleştirme Ve Yüz Gerdirme Ameliyatı Farkı Nedir?

Yüz Gençleştirme Ve Yüz Gerdirme Ameliyatı Farkı Nedir?

Yüz gençleştirme işlemlerinde ameliyat olmak zorunda değildir. Yüz gerdirme ameliyatında yüzde gençleştirme işlemi yapılmış olur, ancak bu ameliyatla sağlanır. Ameliyatsız yöntemlerde birçok yolla dolgu vs. uygulanabilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde bir operasyon olmaksızın lokal anestezi ile çeşitli teknikler kullanılarak gençleşme sağlanmaktadır. Ciltte sarkma olan yerlere iğne uygulaması çok yaygındır. Kliniğimizde bu teknikler çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Yüz Gençleştirmede Ameliyat Zorunlu mudur?

Sarkma derecesi çok olduğunda yüz gençleştirme uygulamalarının ameliyatla olması daha faydalı olacaktır. Kalıcı bir yüz gençleştirme işlemi için yaşam tarzı açısından detaylara önem vermek gerekir. Ameliyatla yapılan işlemlere ek olarak bu formu korumaya gayret etmek gerekmektedir. Ameliyat zorunluluğu ve alternatif uygulamalar konusunda kliniğimizdeki uzmanlarla daha ayrıntılı görüşme yapabilirsiniz.

Fransız Askısı Nedir?
Fransız Askısı Nedir?

Fransız Askısı Nedir?

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinden biri Fransız askısı yöntemidir. En iyi sonuçları veren gençleşme yollarından biri olarak 15 yaşa kadar genç görüntü elde edebilirsiniz. İple yüz germe işlemlerinde üç seneye kadar kalıcı bir sonuç alabilirsiniz. Cilt içerisine yerleştirilen iplerin kopmama garantisi vardır.

Dolgu Enjeksiyonuyla Yüz Gerdirme

Yüzde dolgu enjeksiyonu en sağlıklı gençleşme yollarından biri olarak kliniğimiz tarafından uygulanmaktadır. Dolgu yapılan madde hasta vücudunun kendi dokularından alınarak işlem yapılmaktadır.

Mini Yüz Germe Ameliyatı Nedir?
Mini Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Mini Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Mini yüz germe ameliyatında derin dokulara inmeden işlem yapılmaktadır. Bölgesel olarak sadece yanak kısmının yukarı kaldırılması ve sarkmaların giderilmesi sağlanır.

Strese Bağlı Yüz Sarkmaları Çözümü

Stres vücudun kendini yenileme sürecini sekteye uğratan bir sorundur. Sinirlerde oluşan baskılar nedeniyle yenilenme hızında önemli oranda düşüş görülmektedir. Beyinden vücuda yayılan iyileştirici hücrelerin stres ve üzüntü gibi fizyolojik durumlarla yayılmasının önüne geçmek gerekmektedir. Sarkma derecesine göre ameliyatlı veya ameliyatsız işlemler olabilir. Yaşam tarzı düzenlemelerine öncelik verilebilir.

Beslenmeye Bağlı Yüz Sarkmaları

Doğal gıdalardan uzaklaşan kişilerde yüz sarkmaları daha çok görülebilmektedir. Genelde yeşil besinler ve meyvelerle beslenenlerde çizgi derinlikleri daha geç yaşlarda oluşmaktadır. Besinlerden yeteri kadar vitamin minerali alıyor olmak cildin kendisini yenilemesi için temel bir gereksinimdir. Kliniğimizde yüz germe işlemleri yapılırken beslenmenizde de düzenleme talebinde bulunabilirsiniz.

Hangi Yüz Gençleştirme Yolu Daha İyi?
Hangi Yüz Gençleştirme Yolu Daha İyi?

Hangi Yüz Gençleştirme Yolu Daha İyi?

Ameliyatlı ve ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarında net bir tanesi en iyidir demek zor olacaktır. Başvuran kişilere göre bir yöntem belirlenmesi en iyi sonuçları alabilmek adına önemlidir. Herkesin cilt yapısı farklı olabileceği için kişiye özel olarak uygulama olacaktır.

  • Erken yaşlarda yüz sarkması yaşayanlar için dolgu yöntemleri avantajlı olabilir. Yaşam tarzı değişiklikleri kalıcı olduğunda etkili sonuçlar alınabilir.
  • Geç yaşlarda ameliyatlı yüzü gençleştirme tekniklerine daha çok öncelik tanınmaktadır. Derinlemesine hasarların engellenmesi adına uygulanan etkili kalıcı yollardan biridir.

Orta yaşlarda bölgesel mini ameliyatlı yöntemler kullanılabilir. Yanaklarda sarkma sorunu erken yaşlarda görülüyorsa bu soruna çözüm olacaktır.

Zayıflayınca Yüz Sarkması Nedir?
Zayıflayınca Yüz Sarkması Nedir?

Zayıflayınca Yüz Sarkması Nedir?

Zayıflama süreci ardından deride oluşan sarkmalar büyük kilo kayıplarında sıkça görülmektedir. Cildin gerilmesi ardından birden veya uzun vadede zayıflaması deride otomatik olarak sarkmalara neden olacaktır.

  • Yaygın şekilde obezite ardından verilen yüklü kilolarda bu sorunu çözmek gerekecektir. Çünkü yüzdeki fazla deri görünüş açısından, pratik anlamda zarara neden olabilmektedir.
  • Zayıflama nedenli yüz sarkmalarında ameliyatsız yüz germe uygulanabileceği gibi ameliyatlı operasyonlar da yapılabilir. Hasta durumuna göre gereksinimler planlanarak yeni hatlar çizilecektir. Zayıflama ardından yeniden kilo almamak ve sarkma sorunu yaşamamak adına dikkatli bir yaşam sürmek gerekir.

Genç Yaşta Yüz Sarkmasını Engelleme Yolları

Genç yaşlarda yüz sarkmasını engellemek için ameliyatsız yüz germe uygulamalarını değerlendirebilirsiniz.  Doğal beslenme ve düzenli sporla hızlı kilo alıp verme gibi durumlardan da uzaklaşarak sorunu derinlemesine çözme şansınız olacaktır.

  • Kullanılan kozmetik ürünlerinin doğru uygulanması erken sarkmaları engelleyecektir.
  • Sigara ve alkol gibi alışkanlıklar cildi direkt olarak etkiler ve sarkmalara neden olabilir.
  • Kolajen eksikliğine bağlı cildin kendini yenileme hızının azalması en önemli faktörlerden biridir. Beslenmedeki kolajen takviyelerine öncelik tanımak gerekir.
  • Cildin düzenli temizlenerek vitamin mineral yönünden güçlendirilmesi gerekir. Cilt yapısına uygun krem ve doğal maskeler etkili olacaktır.

Temiz havanın kana karışma düzeyini artırmak gerekir. Şehir yaşamındaysanız ormanlık alan, deniz kenarı gibi yerlerde daha çok zaman geçirmeye çalışmak gerekir. Açık hava egzersizleri yapmak cildi tazeleyen bir etkinlik olacaktır.

Yüz Gerdirme Fiyatları 2022
Yüz Gerdirme Fiyatları 2022

Yüz Gerdirme Fiyatları 2023

Clinic Care Center yüz gerdirme  fiyatları yapılacak işlemlere göre değişmektedir. Yüz gerdirme işlemleri ameliyatlı olacaksa ameliyatsız işlemlere göre daha farklı olabilmektedir. Ameliyatsız uygulamaların tekniklerine göre de değişen bir işlem vardır.

Kliniğimize başvuru yaparken nasıl bir şikâyetiniz olduğunu uzmanlarımıza aktarabilirsiniz. Garantili müdahalelerle yüz gerdirme uygulamalarımızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Anestezi Şekli:Lokal anestezi veya genel aneztezi.
Ameliyat Süresi:3-5 Saat arası
Hastahanede Yatış Süresi:1-2 Gece
Ameliyat Sonrası Ağrı:Bir kaç gün sızlama
Morarma, Şişme:3-7 gün arasında, orta seviyede
4.7/5 - (18 votes)