Burun Estetiği Fiyatları 2023 Rinoplasti 30.000 TL

Burun şeklini değiştirmek için yapılan burun estetiği operasyonuna verilen diğer isim olan Rinoplasti için kliniğimize müracaat edebilirsiniz.

Rinoplasti operasyonunun halk arasındaki anlamı burun estetiğidir. Burun şeklinizden memnun değilseniz yaptırabilecek olduğunuz bu işlemi kliniğimiz Clinic Care Center gerçekleştirmektedir. Her türlü burun görünümü şikayetleriniz için Rinoplasti amacıyla kliniğimize başvurabilir, bilgi alabilirsiniz.

Burun estetiği yaptırmak isteyenler genellikle burun formundan memnun olmayan kişilerdir. Bu durum bir darbe sonucu deformasyon sebebiyle ya da doğuştan meydana gelmiş olabilir. Fiziksel görüntünün dışında nefes almakta güçlük çekmek de Rinoplasti operasyonu için yeterli bir sebeptir.

Bazı durumlarda hem burun formundan memnuniyet duymama hem de nefes almakta güçlük çekme durumları bir arada görülebilir ve bu durumda da kliniğimiz tarafından burun estetiği operasyonu gerçekleştirilebilir.

Rinoplasti

Burun Estetiği Maliyeti 😍​

Burun yapısının üst kısmı kemikten ve alt kısmı ise kıkırdaktan oluşmaktadır. Bu kemik ve kıkırdak bütünlüğünün deri ile kaplı olması sonucunda burun oluşmaktadır. Burun, solunum sistemi açısından da oldukça önemli bir organ olarak söylenebilir.

Rinoplasti maliyeti durumunu en çok etkileyen faktörlerden birisi kliniğimiz doktorunun deneyimi olmaktadır. Bunun dışında operasyonun büyüklüğü, kullanılan malzemeler ve giderler de burun estetiği maliyetini etkileyen diğer faktörler arasında yer alabilir. Clinic Care Center olarak burun estetiği fiyatlarımız hakkında bilgi almak isterseniz kliniğimize müracaat edebilir ve muayene olabilirsiniz. Bunun sonucunda yapılacak işlemlerin belirlenmesiyle birlikte fiyat da netleşmiş olur.

Anestezi Şekli:Genel
Ameliyat Süresi:2-3 Saat arası
Hastanede Yatış Süresi:1 Gece

Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Burun formundan memnun olmayan birçok kişinin Rinoplasti nasıl yapılır araştırmaları yaptığı bilinmektedir. Rinoplasti operasyonu ile birlikte gerekli olduğu takdirde kemik formu, kıkırdak yapısı ve deri formu değiştirilebilir. Gerekli durumlarda her üçü birden de değiştirilebilir.

Burun estetiği muayenesinde operasyon planlanırken kliniğimiz bünyesinde bulunan doktorumuz yüzünüzün diğer yapısal özelliklerini, burundaki cildi ve isteklerinizi göz önünde bulundurmaktadır. Kliniğimiz bünyesinde bulunan doktorlarımız sizler için kişiselleştirilmiş bir burun ameliyatı planı oluşturmaktadır. Böylece Clinic Care Center sayesinde istekleriniz doğrultusunda mükemmel bir buruna sahip olabilirsiniz.

Bütün geniş kapsamlı ameliyatlarda olduğu gibi burun ameliyatında da çeşitli enfeksiyon, kanama ve anesteziye karşı olumsuz tepki riskleri bulunmaktadır. Ancak Clinic Care Center bünyesindeki doktorlarımız gerekli tetkikleri yaparak ve gerekli önlemleri alarak bu riskleri minimum düzeye indirmektedir.

Rinoplasti Nasıl Yapılır?
Burun Estetiği Maliyeti

Rinoplasti riskleri olarak ayrı riskler de bulunmaktadır. Bu risklerden bazıları burundan nefes almakta güçlük çekmek, burunda ve çevresinde kalıcı olarak uyuşukluk oluşması, simetrik görüntüye sahip olmayan burun, renk değişimi, ağrı, kalıcı şişlik ya da yara izi oluşabilir. Bu tarz durumlarda endişelenmeye gerek yoktur. Kliniğimiz bünyesinde bulunan alanında profesyonel ve deneyimli doktorlarımız ek cerrahi müdahale ile bu tür sorunları giderebilmektedir. Bu riskler ile alakalı bilgiler muayeneye geldiğiniz zaman doktorumuz tarafından sizlere aktarılmaktadır.

Ameliyat öncesi kliniğimiz bünyesinde bulunan alanında uzman doktorumuz tıbbi geçmişinizi inceler ve bir görüşme gerçekleştirirsiniz. Bu görüşmede doktorumuz sizlere yeterince istekli olup olmadığınız ve ameliyattan beklentileriniz ile ilgili sorular sormaktadır. Bu aşamada dürüst bir şekilde görüşmeyi gerçekleştirmeniz önem arz etmektedir. Bu aşamada Clinic Care Center bünyesinde bulunan doktorumuz ameliyat sonrasında neleri elde edebileceğiniz ve neleri elde edemeyeceğiniz ile ilgili sizlere bilgi vermektedir. Ardından geçmiş ameliyatlarınız, burun tıkanıklığı ve kullandığınız ilaçlar ile ilgili bilgi alışverişi yaşanacaktır. Hemofili gibi rahatsızlığı olan kişiler burun estetiği olmak için uygun bulunamayabilirler.

Bu süreçte Clinic Care Center bünyesinde bulunan doktorumuz laboratuvar testleri, kan testleri ve tam bir fiziksel muayene yapacaktır. Bunun dışında yüzünüzü, burnunuzun içini ve dışını da inceleyecektir. Bu sayede hangi değişikliklerin hangi yöntem ile yapılması gerektiğini ve sonuçlarını nasıl olacağını değerlendirecektir.

Burun ameliyatı sonrasında aynı gün eve dönmek mümkündür. Ancak yine de her ihtimale karşın eve dönmeye yardımcı olacak bir kişinin ayarlanmasında fayda bulunmaktadır. Anesteziden sonraki ilk birkaç gün içerisinde unutkanlık, karar vermekte güçlük çekmek ve tepkilerde yavaşlık görülebilir. Bu oldukça doğal bir durumdur. Yine de bu süreçte evinizde yanınızda birinin bulunması iyi olacaktır.

Rinoplasti Operasyonu Öncesi

Öncelikle ameliyattan iki hafta önce ilaç alımlarının durdurulması gerekmektedir. Çünkü alınan ilaçlar kanamanın fazla olmasına sebep olabilir. Bu nedenle yalnızca kliniğimiz bünyesindeki doktorumuzun reçete ettiği ya da onayladığı ilaçlar kullanılabilir. Bunun dışında bitkisel ilaçlardan da uzak durulmalıdır. Ayrıca sigara içmeyi de ameliyattan önceki iki hafta süresinde bırakmak gerekmektedir. çünkü sigara içmek ameliyat sonrası iyileşme sürecini zorlaştırır ve enfeksiyon riski meydana getirir.

Rinoplasti Operasyonu Süreci
Rinoplasti Operasyonu Öncesi

Rinoplasti Operasyonu Süreci

Ameliyatın karmaşıklık düzeyine göre ameliyat öncesinde Clinic Care Center bünyesinde bulunan doktorumuz tarafından lokal anestezi ya da genel anestezi seçimi yapılmaktadır. Bu durumda lokal anestezi genelde ayakta tedavi sürecinde kullanılmaktadır. Etkisi yalnızca burun ve çevresi için geçerli olacaktır. Lokal anestezi sizi uyutmaz ancak uykulu bir hale sokmaktadır.

Genel anestezi ise genellikle soluma yoluyla verilmektedir. Genel anestezi tüm vücuda etki etmektedir ve uyutmaktadır denebilir.

Rinoplasti operasyonu Clinic Care Center bünyesinde bulunan doktorumuz tarafından burunun içinde ya da hemen altında açılan kesiden kemik ve kıkırdağın istenen forma göre düzenlenmesi ile oluşur. Küçük değişiklikler için kliniğimizin doktoru burunun daha derin noktalarından ya da kulaktan alınan kıkırdağı kullanabilir. Daha büyük değişiklikler için ise implantlar kullanılabilir ya da kaburga veya vücudunuzun diğer bölgelerindeki kıkırdaklar kullanılabilir.

Gerekli işlemlerin halledilmesinin ardından Clinic Care Center bünyesinde bulunan doktorumuz burun dokusunu ve derisini geri yerleştirerek dikiş atar ve ameliyatı bitirir. Ameliyattan sonra kendinize gelmeniz Clinic Care Center bünyesinde buluna sağlık personellerimiz tarafından gözlemlenir. Normal şartlarda aynı gün kliniğimizden çıkabilirsiniz. Ancak başka sağlık sorunları oluşursa bir gece misafirimiz olmanız mümkündür. Rinoplasti operasyonu süreci bu şekildedir.

Rinoplasti Operasyonu Sonrası
Rinoplasti Operasyonu Sonrası

Rinoplasti Operasyonu Sonrası

Genellikle iç pansumanlar ameliyattan bir hafta sonrasına kadar yerinde kalmalıdır. Clinic Care Center bünyesinde bulunan doktorumuz gerekli görürse burnunuza bir atel bağlayabilir. Bu da genellikle yaklaşık olarak bir hafta burnunuzda kalmalıdır. Ameliyat sonrası şişme ve kanamanın azalması için başınızın yüksekte olacağı pozisyon ve yastıklarla uyumayı tercih edebilirsiniz.

Ameliyat sonrasında kliniğimiz bünyesinde ulunan doktorunuz sizleri sık sık davet ederek gelişmeleri takip edecek ve iyileşme sürecini en rahat ve en konforlu şekilde geçirmenize yardımcı ve destek olacaktır. Ayrıca sizlere yapmanız gereken ve yapmamanız gerekenlerle ilgili bilgi akışı sağlayacaktır. Bu noktada doktorunuzun tavsiye ve önerilerini dikkatle dinlemenizi ve eksiksiz uygulamanızı klinik olarak tavsiye ederiz.

Rinoplasti Sonuçları
Rinoplasti Sonuçları

Rinoplasti Sonuçları

Rinoplasti oldukça zorlu bir ameliyattır. Yüzünüzün tam ortasında ve karmaşık yapıya sahip üç boyutlu organ olması işleri kolaylaştırmamaktadır. Bu nedenle alanında uzman ve tecrübeli bir cerraha kendinizi teslim etmeniz ve güvenmeniz gerekmektedir. Bu konuda en iyi sonucu almak için doktor ve klinik seçimi oldukça önemlidir.

Burnunuzun mükemmel görünmesini ve nefes alışverişinizin de sağlıklı olmasını istiyorsanız Clinic Care Center bünyesinde bulunan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz. Rinoplasti operasyonunun en iyi şekilde başarılı sonuç vermesi için yıllardan gelen tecrübesi ile Clinic Care Center’e müracaat edebilirsiniz.

4.2/5 - (20 votes)