Bişektomi Yanak İnceltme Ameliyatı Fiyatları 2024

Hollywood yanağı olarak da bilinen bişektomi işlemi son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilmekte olan estetik uygulamalar arasında karşımıza çıkıyor.

Bişektomi nedir?

Bişektomi, yanaklarda daha keskin bir görüntü meydana çıkarabilmek için yapılan bir estetik operasyon olarak tanımlanabilir.

Yanaklarda keskin bir görüntü ortaya çıkarabilmek için ise yanak içlerinde bulunan yağ dokusu bişektomi operasyonu sırasında alınıyor. Böylece yanaklar inceltilerek yüz hatlarında değişiklik meydana getiriliyor. Bilindiği üzere son yıllarda V tipi yüz hem kadınlar hem de erkekler için tercih edilen yüz hatları olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yanaklardaki kalın görüntü V tipi yüz hatlarının önünde engel teşkil ediliyor.

Bişektomi operasyonu ile birlikte yanaktaki yağ dokusunun bir kısmı alınarak yanaklar inceltiliyor. Bu nedenle V tipi yüz hatlarına sahip olmak isteyen kişiler genellikle bişektomi işlemine başvuruyor. Eğer yanaklarınızdaki görüntüden memnun değilseniz ve bişektomi işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız Clinic Care Center olarak sizlere en profesyonel hizmeti sunuyoruz.

Kimler Bişektomi Yaptırabilir? ❤️​

Bişektomi işlemi son zamanlarda keskin yüz hatlarının hayal edilen güzellik standartları arasında olması ile birlikte hem erkekler hem de kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Bilindiği üzere son yılların istenen yüz şekli V tipi yüz olarak karşımıza çıkıyor. Bu tip yüzlerde küçük bir çene, ince yanaklar ve daha keskin yüz hatlarının bulunduğu biliniyor. V tipi yüz şeklinin popüler olması ile birlikte özellikle kare ya da U tipi yüze sahip olanlar yanak görüntüsünü inceltebilecek yöntemler arıyor.

Yanaklardaki fazla yağ dokusunun ortadan kaldırılabilmesi için bişektomi işlemi kalıcı çözümler sunuyor. Böylece yanaklarda kalıcı olarak keskin hatlar ortaya çıkarılabiliyor. Ancak bu işlemin yaptırılabilmesi için belirli şartlara sahip olmak önem taşıyor.

Kimler bişektomi yaptırabilir?

bişektomi işlemi 18 yaşın üzerinde olan ve normal bir boy – kilo endeksine sahip kişilere uygulanabiliyor. Ancak aşırı kiloya sahip olan ya da obezite rahatsızlığına sahip olan kişilere bişektomi işleminin uygulanmadığı biliniyor.

Bilindiği üzere 45 yaşın üzerinde olan kişiler için de uzmanlar bişektomi işlemlerini önermiyor. Bişektomi işlemine uygun olup olmadığınızın bir uzman tarafından değerlendirilmesi ise önem taşıyor. Bişektomi işlemi yaptırmaya uygun olup olmadığınızı öğrenmek için Clinic Care Center’ı tercih edebilir, alanında uzman kadromuz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Son yılların trendi keskin yüz hatları olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle kemikli bir çene hattı ve yanaklarda ince bir görüntü tercih edilen yüz hatları arasında yer alıyor. Kalın bir yanak görüntüsüne sahip olan pek çok kişi ise ince yanaklara sahip olmak için bişektomi işlemini yaptırıyor.

Peki bişektomi nasıl yapılır? Bişektomi aynı zamanda yanak inceltme operasyonu ya da Hollywood yanağı operasyonu olarak da anılan bir estetik operasyon olarak karşımıza çıkıyor. Bişektomi işlemi yapılırken yanak içerisinde bulunan yağ dokunun bir kısmının alınması amacı ile yanak içerisine küçük bir kesik atılıyor. Kesik aracılığı ile birlikte yanak içerisindeki yağ dokuya müdahale edilerek yanakların inceltilmesi sağlanıyor.

Bişektomi işlemi sonucunda ortaya çıkan görüntü ise kalıcı oluyor. Bişektomi işleminin genel değil lokal anestezi ile birlikte yapıldığı biliniyor. Bu nedenle bişektomi aslında ayakta tedavi ile yapılan estetik operasyonlar arasında karşımıza çıkıyor.

Bişektomi Ameliyatı Sonuçları

Son yıllarda yüzde daha keskin hatlar meydana getirebilmek için pek çok estetik uygulamanın popüler hale geldiği görülüyor. Bişektomi ise popüler hale gelen bu estetik operasyonların arasında karşımıza çıkıyor.

Peki bişektomi nedir? Aslında bişektomi en temel anlamı ile yanaklarda bulunan yağ dokusunun inceltilmesi suretiyle yapılan bir estetik operasyon olarak tanımlanabiliyor. Bu nedenle bişektomi işlemleri çoğu zaman yanak inceltme işlemi olarak da biliniyor.

Lokal anestezi yöntemi ile kolay bir şekilde ve kısa süre içerisinde uygulanan bir işlem ile yanak içine ufak bir kesik açılarak yağ dokuya müdahale ediliyor ve böylece fazla olan yağ doku alınarak yanaklarda daha ince bir görüntü meydana getirilmesi amaçlanıyor. Bu sayede uygulamayı yaptıran kişi daha ince ve estetik görünen yanaklara sahip olurken aynı zamanda yüz hatları da keskinleşiyor.

Yapılan bişektomi işlemleri sonrasında elde edilen sonuçlar kalıcı sonuçlar olarak karşımıza çıkıyor. Clinic Care Center’ı tercih ederek en profesyonel işlemler ile en doğru bişektomi ameliyatı sonuçları elde edebilmeniz mümkün. Bunun yanı sıra bişektomi ameliyatı ile yanaklar inceltilirken kimi zaman yüz hatlarında daha fark edilir değişimler elde etmek isteyenlerin çeşitli operasyonlardan da yardım aldığı biliniyor. Özellikle çene hattına yapılan dokunuşlar bu operasyonlar arasında keskin yüz hatlarına ulaşmak için sıklıkla tercih ediliyor.

Bişektomi Fiyatları 2024

Bişektomi işlemi yaptırarak yanaklarınızdaki dolgun ve kalın görünümden kurtulmanız ve daha keskin yüz hatlarına sahip olabilmeniz mümkün. Bu işlem sayesinde kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Son zamanlarda popüler olan estetik uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkan bişektomi işleminin pek çok kişi tarafından tercih edildiği biliniyor.

Bu işlem çoğunlukla U tipi yüz hatlarına sahip olan ya da kare yüz şeklini taşıyan kişiler tarafından yanakları inceltmek ve V tipi yüz hatlarına sahip olabilmek amacı ile yaptırılıyor. Bilindiği üzere günümüz güzellik standartları incelendiğinde V tipi yüz hatları ideal yüz hatları olarak ele alınıyor.

Bu tip yüz hatları ise daha keskin, ince ve kemikli olan bir çene yapısını ve de daha ince yanaklar ile daha çıkık elmacık kemiklerini içeriyor. Bu tip bir yüze sahip olabilmek amacı ile tercih edebileceğiniz pek çok estetik operasyon ise mevcut. Bişektomi fiyatları 2024 en çok merak edilen sorular arasında karşımıza çıkıyor.

Bişektomi Zararları

Bişektomi işlemi son yıllarda pek çok kişi tarafından tercih edilen bir işlem olarak karşımıza çıkıyor olsa da alanında uzman bir kişi tarafından yapılmadığı sürece bişektomi zararları söz konusu olabilmektedir. Dolayısıyla alanında deneyimli ve uzman olan bir kişi tarafından işlemin yapılması şarttır. Ancak işlem yanlış yapıldığı takdirde yanaklarda sarkma, yanaklarda bulunan sinirlerde tahribat, yanaklarda oluşan aşırı ödem gibi çeşitli sorunlar ile karşılaşılabilir.

Bişektomi Öncesi Sonrası

V tipi bir yüz şekline sahip olabilmek amacı ile uygulanan bişektomi nedir sorusu pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu işlem kısaca yanakları inceltme işlemi olarak da tanımlanabiliyor. Dolayısıyla bişektomi işlemi sonrasında kalın ve dolgun olan yanaklar inceltilerek daha keskin yüz hatları ortaya çıkarılıyor. Böylece estetik açıdan daha çok tercih edilen bir yüz görünümü meydana getirilebiliyor. Bişektomi öncesi sonrası kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Ancak bu işlemin çoğunlukla doğal sonuç verecek şekilde tercih edildiği söylenebilir. Alnında uzman kadromuz ile Clinic Care Center olarak en profesyonel işlemleri sizlere sunuyoruz.

5/5 - (14 votes)

Dr. Reza, alanında 20 yılı aşkın başarılı uzmanlık deneyimine sahip tanınmış bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır. Dr. Reza, uluslararası hastalar üzerinde yüzlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiş, yüz, karın ve vücut cerrahisi estetik cerrahisinde önde gelen yenilikçilerin güvenini kazanmış ve rekonstrüktif cerrahinin öncüsüdür.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık