Kol Germe Ameliyatı Fiyatları 2024 

Kol germe ameliyatı fiyatları 2024 ortalama olarak 1700 Euro ile 2000 Euro fiyat aralığında yapılabilir. Kol germe ameliyatı yaşın ilerlemesi derinin sarkması sonucu insanları rahatsız eden bir boyutta olduğu zaman yapılmaktadır.

Clinic Care Center olarak da kol germe ameliyatı yapılmakta olup hastaların memnuniyeti sağlanmaktadır.

Hem yaşın ilerlemesi hem de fazla kilo alıp verme durumlarında kol sarkabilmektedir. Bu rahatsızlığın giderilmesi için de kol germe estetiği yapılarak kişilerin durumdan kurtulması sağlanır. Bizler de burada yapmış olduğumuz kol germe ameliyatı operasyonunu tüm merak edilenler eşliğinde aktarmaktayız. Clinic Care Center olarak da bu işlemi isteyen kişilere uygulamamız mümkündür.

✅ Operasyan Süresi:2-4 saat
✅ Anestezi Türü:Genel Anestezi
✅ Hastanede Yatış:1 gece
✅ Tam İyileşme:7-8 gün
✅ İşe Dönme Süresi:2-4 gün
işlem detayları

Kol Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

Gevşeyen ve sarkan kol derisi kişileri rahatsız eden bir görünüme kavuşmaktadır. Bu da insanların kıyafetinden rahat hareket edememelerine kadar rahatsız edici durumlara yol açmaktadır. Kollar iki tarafa doğru açıldığı zaman yarasa gibi bir görüntü kimse istemez. İşte bu noktada kol germe ameliyatı neden yapılır? Sorusunun cevabı daha da netleşir. Estetiğe önem veren giyim konusunda daha rahat ve içinden geldiği gibi tarz yaratmak isteyen herkes fiziksel olarak güzel görünmek ister.

Bu durumlarda da rahatsız edici görsellik için estetik ameliyatlar herkes için dikkat çekici hale gelmektedir. Plastik cerrahi operasyonlar sayesinde hem fiziksel hem de psikolojik açıdan kişiler rahatlamaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kol germe ameliyatı ve daha başka estetik ameliyat türleri tamamen bölgenin durumuna bağlı olarak değişmektedir. Çünkü uzun zaman almayacak olan kısa zamanda halledilecek olan operasyonlar fazla vakit almamaktadır. Ancak bölgenin fazla sarkmış olması bu süreyi uzatmaktadır. Genel olarak bakıldığında 1 – 3 saat aralığında süre değişmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Ameliyattan önceki zamanlarda yani günlerde en az 1 hafta boyunca sigara ve alkol kullanımı olmamalıdır. Kan sulandırıcı olan ilaçlara kullanılmaktaysa buna ara verilmelidir. Operasyondan önce herhangi şekilde enfeksiyon durumu gelişme gösterirse mutlaka doktora başvurmanızda fayda vardır. Ameliyat öncesi hastaya tüm detaylarıyla muayene yapılmalıdır ve varsa sorunlar tespit edilmelidir. Hastanın doktora rahatsızlığını ya da kullandığı ilaçları bildirmesi önemlidir.

Anestezi gerektiren her ameliyat için geçerli olan 6 saat aç kalma durumu doktor bilgi dahilinde yerine getirilmelidir. Hem hastanın hem de doktorun yapacağı muayeneler sonrasında ameliyata hazırlanılması daha sağlıklı olmaktadır. Kol germe ameliyatı öncesi yapılması gerekenler ihmal edilmemeli ve tüm bunlar kontrollü şekilde olmalıdır.

Ameliyat Sonrası İz Kalır Mı?

Tüm cerrahi operasyonlarda işlemin yapıldığı bölgede izler kalabilmektedir. Ancak bu izler zamanla soluklaşıp ten rengine yakın hale gelebilmekte ve daha az belirgin olmaktadır. Bu izler vücudun gizlenebilen yerlerinde olduğu için çok rahatsız edici olmamaktadır. Kol germe ameliyatında da durum aynıdır. Ameliyat sonrası  iz kalır mı? diyenler için gizlenebilen bölge olan iç kol kısmı söylenmektedir.

Kol Germe Ameliyatı Kesin Çözüm Müdür?

Kol germe ameliyatı sonrasında kalıcı olup olmadığı ve tekrar müdahale gerektirip gerektirmediği tamamen teknikle alakalı bir durumdur. Yani ameliyat sırasında kol en iyi şekilde gerilir ancak ameliyat sonrasındaki durumlarda önemlidir. Kişinin aşırı kilo alıp vermesi, yaş ve bazı faktörler tekrar ameliyat gerektirebilir. Bu yüzden kişinin daha dikkatli ve özenli olmasında fayda vardır.

Clinic Care Center ile istediğiniz görünüme kavuşmak ve uygun fiyatlarla bu operasyonu atlatmak oldukça mümkün. Hem sağlığınız dikkate alınarak hem de estetik görünüm kazandırılarak kişilerin rahatsız olduğu durumdan çıkması ve sizlere hizmet verilmeye devam edilmesi sağlanmaktadır.

Ameliyatın Riskleri Var Mıdır?

Kol germe operasyonu birçok cerrahi müdahaleler içinde komplikasyon ve risk bakımından en az riske sahip olan müdahalelerdendir. Ancak cerrahiden ya da anesteziden dolayı oluşabilecek riskler az da olsa mevcut olabilir. Bu yüzden tam teşekküllü kliniklerde bunu yaptırmakta fayda var. Doktorun deneyimi işinde iyi olması ve gereken materyaller sayesinde risk en aza indirilir. Doktorun uyarıları hastaya karşı olan ilgisi ile ameliyat sonrası riskin ortadan kalkması da sağlanmaktadır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Ameliyat sonrası yara yerleri pansuman yapılmaktadır. Pansuman sonrasında da bandaj ile ödem oluşumunu önlemek için sıkıca kapatılmaktadır. Kolları omuz üzerine en az 10 – 14 gün kaldırmak doğru olmamaktadır. Çünkü daha uzağa uzanmak koltuk altındaki yaraların zarar görmesine neden olur. Bu da dikişleri kötü etkilemektedir. Ameliyat sonrasında kolunuzdaki bandaj 24 – 48 saat boyunca kalmalıdır. Korsenin genellikle 3 gün boyunca giyilmesi önerilmektedir.

Kollar iyileştikçe sıvının birikmesini önlemek maksadıyla kesi yerinin altına direnler yerleştirilmektedir. Taburcu olunacağı zaman da bunlar çekilmektedir. Kendiliğinden erimekte olan dikişler kullanıldığı için dikişler 4 hafta içinde gitmiş olacaktır. Tabi ki bunlara dikkat edilirken duş almanızda biraz zorlaşabilir. Bu yüzden ameliyattan 48 saat sonrasında duş alınması tavsiye edilmektedir. Kollarınızı fazla hareket ettirmeniz gerekeceği için ilk 2 gün duşa girmemekte fayda var.

Daha sakin ve yorucu olmayan işi olanlar için 1 hafta sonrasında işe başlamalarında sakınca yoktur. 2 hafta boyunca araç kullanılmaması da önerilir. Kol germe ameliyatı dikişlerinin tamamen iyileşme süreci 4 haftayı bulmaktadır. Eğer çalıştığınız iş fiziksel olarak hareket ve aktiflik gerektirmekteyse hemen işe başlamamalısınız. En az 1 ay boyunca dinlenmeniz ve tamamen iyileşmeyi beklemeniz gerekir. Tam 6 ay sonrasında ise egzersiz ve spora dahi başlayabilirsiniz. İyileşme sürecinde yardım almak ve ödem gelişimini azaltmak için ameliyat sonrasında korse kullanımına özen gösterilmelidir.

Kol germe ameliyatı iyileşme süreci boyunca bu bölgeye baskı ya da zarar verilecek durumlardan kaçınılmalıdır. İyileşme süreci daha sağlıklı olması açısından sigara ve alkolden kaçınılmalıdır. Ameliyattan 1 hafta geçtikten sonra normal hayata yavaş yavaş dönülebilir. Kol germe ameliyatı fiyatları insanları düşündüren diğer durumlardandır. Clinic Care Center ile bu da canınızı sıkmayacak ve gayet uygu fiyatla operasyonunuz gerçekleştirilecektir. Ayrıca fiyat hiçbir zaman net olarak söylenememektedir. Çünkü ameliyat süresi ve teknikler değişmektedir.

Değişen süre ve ameliyatta kullanılan tekniğe bağlı olarak da fiyat değişmektedir. Operasyona engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkese kol germe ameliyatı yapılmaktadır. Ameliyat bölgesinde oluşabilecek olan şişme, ödem ve kanamaların azaltılması için de baskılı bandaj detayına dikkat edilmelidir. Hasta bunu kafasına göre çıkarmamalı ve engel olmamalıdır. Ameliyattan sonra ağrı yok denecek kadar az olmaktadır. Ağrı olursa eğer doktorun tavsiye etmiş olduğu ağrı kesicilerin kullanılması yeterli olacaktır.

Kol germe ameliyatı tek başına yapılabilen ancak diğer  operasyonlarla birlikte de gerçekleştirilen ameliyat türlerindendir. Örnek olarak bacak germe, yüz germe, karın germe ve meme estetiği gibi operasyonlarla kombine edilebilmektedir. Kol germe de yağ fazlalığı varsa bu da alınabilir. Bu sayede yağ dokusu ve sarkıklık ikisi bir arada çözüme kavuşturulmuş olur. Kolun daha ince görünmesi de sağlanır.

Kol germe ameliyatı (arm lift surgery) ile kolun sıkılaştırılması ve daha iyi görünümün elde edilmesi asıl amaçtır. Çünkü insanlar bundan bazen rahatsızlık duyabilir ve bu da gayet güvenilir yerlerde yapıldığı sürece olumlu ve memnun kalınacak sonuçlar doğurmaktadır. Kol germe ameliyatı ile daha fazla bilgi almak isterseniz Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatı 2024 (Arm Lift Brachioplasty)

Clinic Care Center, hem fiyat hem de kalite açısından, 2024 yılında da kol germe ameliyatı yapmak isteyenlere önerilebilecek en iyi sağlık merkezlerinden biridir. Kol germe ameliyatı öncesinde ve sonrasında da Clinic Care Center’ın uzman ekibi, hastalarına gerekli tüm bilgi ve destekleri vererek tedavi sürecini daha rahat geçirmelerini sağlıyor.


Kol Germe ile Hangi Ameliyatlar Kombin Yapılabilir?

Kol germe ameliyatı, diğer estetik veya rekonstrüktif cerrahi işlemlerle kombin yapılabilmektedir. Ancak, kombinasyon yapılacak ameliyatlar hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İşte kol germe ameliyatı ile bazı olası kombinasyon örnekleri:

5/5 - (20 votes)

Dr. Reza, alanında 20 yılı aşkın başarılı uzmanlık deneyimine sahip tanınmış bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır. Dr. Reza, uluslararası hastalar üzerinde yüzlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiş, yüz, karın ve vücut cerrahisi estetik cerrahisinde önde gelen yenilikçilerin güvenini kazanmış ve rekonstrüktif cerrahinin öncüsüdür.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık