Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2023

İstanbul’da göz kapağı ameliyatı 2023 fiyatları ortalama 1.400 Euro ile 1.900 Euro arasında değiştmektedir. Gözlerin koruyucusu göz kapakları zamanla yorgun bakışların uykulu dolaşmaların baş aktörü olduğu için göz kapağı ameliyatı gerekebilir.

Göz kapağının düşüklüğü veya sarkması durumlarında estetik cerrahlar tarafından birçok nedene bağlı olarak göz kapağı sarkmalarına çözüm olarak estetik operasyon yapılabilmektedir. Bu durumda Clinic Care Center olarak göz kapaklarının sarkmasından veya göz kapağı düşüklüğünden rahatsız olan sizler için çözüm üretmekteyiz. 10 yılı aşkın tecrübemizle özellikle estetik ve çeşitli sağlık sorunlarının tedavisine yardımcı olmaktayız.

Yurt içinden ve dünyanın pek çok noktasında bizi tercih eden hastalarımıza üstün hizmet kalitesi ile göz kapağı konusundaki şikayetlerinde alanında uzman plastik cerrahlarımızla hizmet vermekteyiz. Kaş yaparken göz çıkarmamaya özen gösteren sağlık ekibimiz önce sağlık anlayışı ile azami dikkat ile cerrahi operasyonlar gerçekleştirmektedir.

Clinic Care Center olarak göz kapağı düşmesi sorununa çözüm olarak hastalarımıza uyguladığımız göz kapağı ameliyatı hakkında bilgiler paylaşmak isteriz. Öncelikler göz kapağının gözlerimiz için öneminden göz kapağı sarkmasının nedenlerine, göz kapağı ameliyatının nasıl yapıldığından sağlık merkezimizde bu ameliyatın ne kadar sürede yapılacağına birçok bilgiyi sizler paylaşacağız.

Göz Kapağı Nedir?
Göz Kapağı Nedir?

Göz Kapağı Nedir?

İnsanlar için görmek paha biçilemez bir nimet ve duyudur. Clinic Care Center sağlık merkezi olarak sizlerin dünyayı görmenizi sağlayan gözleriniz için çalışmaktayız. Gözleri için önemi büyü olan göz kapakları gözlerin kurumasını önleyen korneayı koruyan adeta gözlerimiz için bir zırh görevi görmektedir.

Göz kapaklarının sağlığı gözlerimizin sağlığı ile orantılı olarak önem taşımaktadır. Uyuduğumuzda gözlerimizin dinlenmesini, her göz kırptıkça gözümüze adeta masaj yaparak her baktığımızda görüşümüze destek olan göz kapaklarımız yaşa ya da genetik özelliklere bağlı olarak deforme olabilmektedir.

Sağlık merkezimiz olan Clinic Care Center göz kapaklarınız için yeni ve risk oranı minimum yöntemlerle sağlık ve estetik hizmeti vermekteyiz. Özellikle göz kapağı düşüklüğü konusunda üstün ve başarılı bir ekibimiz bulunmaktadır. Sağlık merkezimizin göz kapağı estetiği veya göz kapağı ameliyatı konusundaki hizmetlerinde söz etmeden önce göz kapağı düşüklüğünün sebeplerinden bahsedelim.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?
Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?

Estetik ve görünüm her geçen yıl insanların kendisine daha fazla önem vermesine neden olan etkenlerden olmaktadır. Clinic Care Center merkezimiz sizlerin göz kapaklarınız ile aranıza mesafe koymanızın önüne geçmek için doğru bir adres olacaktır.

Göz kapakları yıllar için yorgun düşebilir. Göz kapakları normal olarak gözün renkli bölümü belli bir seviyeye kadar kapatır. 1 ila 1 buçum milim olan bu normal kapatma seviyesinden fazla kapanan göz kapaklarında sarkma veya düşüklükten söz ederiz.

Göz kapaklarınız durumunu kontrol etmemiz ve hangi durumda olduğunu belirleyip nasıl müdahaleler yapabileceğimizi konuşmak için sizleri her zaman Clinic Care Center kliniğimize bekleriz. Siz aynaya baktığınızda, dostlarınız ve sevdikleriniz gözleriniz hakkında yorum yaptığında farkına varabileceğiniz göz kapağı sarkması gözlerinizde hissedeceğiniz yorgunluk ile de bu sorunu gündeme alabilirsiniz.

Çoğu zaman göremeye etkisi sınırlı olan göz kapağı sarkması problemi genellikle estetik kaygılar sebebi ile çözümlenmek için Clinic Care Center merkezimize başvurabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz ve güzel yüzlü çalışma arkadaşlarımız sizlerin göz kapağı düşüklüğüne dair her sorun ve çözüm arayışına yardımcı olabiliriz.

Göz kapağı düşüklüğüne nelerin sebep olduğuna ve gözlerinizin yorgun görünmesini nasıl önleyebileceğinize dair detayları yazımızın ilerleyen bölüm ve başlıklarında bulabilirsiniz. Şimdi ilk olarak göz kapağı sarkması sebeplerinden bahsedelim.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedenleri Nelerdir?
Göz Kapağı Düşüklüğü Nedenleri Nelerdir?

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedenleri Nelerdir?

Sadece estetik kaygılardan ve görünümün etkilerinden değil sağlığımız için de göz kapaklarımızın önemi büyüktür. Gözlerimize adeta kalkan olan göz kapaklarımızın düşmesi zayıf bir görünüm ve sürekli gözlerimize baskı yapan göz kapakları demektir.

Clinic Care Centerde gözlerinizin çevresini saran ve her göz kırpışınızda gözünüze merhem olan göz kapağı sarkmalarına çare bulabilirsiniz. Çare ve estetik olarak nasıl eski göz ve göz kapağı hakkındaki tedavi süreçlerimize geçmden önce göz kapağı düşüklüğünün nedenleri nelerdir maddeler halinde görelim.

  • Göz kapağı düşüklüğü doğuştan gelen bir görünüm olabilir,
  • Gözlerde oluşabilecek sarkmaların başka bir nedeni de göz kapağını tutan kasların zayıflaması olarak söylenebilir,
  • Göz kapağının olması gerekenden daha düşük olmasına yaşlılık da sebep olabilir,
  • Bazı rahatsızlıklar da gözleri yorgun bir hale getiren göz kapağı düşüklüğünün sebebidir.

Sağlık açısından ve buna ek olarak estetik daha iyi bir görünüme kavuşabilmek için Clinic Care Center sağlık merkezimizdeki uzman estetik ve plastik cerrahlarımız tarafından yapılacak göz kapağı estetiği operasyonu yapıyoruz.

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Düşmüş veya sarkmış bir göz kapağı ile hayatınıza devam etmek zorunda değilsiniz. Clinic Care Center olarak sizlerin göz kapağı sarkması veya düşüklüğü şikayetlerinize göz kapağı estetiği tedavi yöntemimizle hizmet vermekteyiz. Göz kapağı ameliyatı da diyebileceğimiz bu estetik operasyon sonrasında gözlerinizin üzerinde yükten kurtulmuş olacaksınız.

Göz kapağı ameliyatı plastik cerrahları tarafından yapılan yaklaşık yarım saat ila bir saat arasında sürebilen operasyonlardır. Kliniğimizde bu alanda göz sağlığına öncelik verilerek özenli ve hasta sağlığına gerekli hassasiyet gösterilmektedir. Gözlerinin üzerinde doğuştan veya birtakım etkenlerle düşüklük veya sarkma oluşmaya başladığında sağlık merkezimize gelerek önce tam teşhisin konulmasına karar veriyoruz.

Gerekli testler ve tahliller yapılıp göz kapağı düşüklüğü ameliyatına karar verilen hastaları merkezimizde steril bir ortamda ve alanında uzman doktorlarımız sizleri güvende hissettirir. Göz kapaklarınızın sarkan veya düşen kısımları cerrahlarımız tarafından özenle gözden uzaklaştırılarak işlem tamamlanır. Yaklaşık bir saatte tamamlanan göz kapağı ameliyatı işleminiz sonrasında ameliyat bölgesine buz uygulama oldukça önemlidir.

Ameliyat sonrası hastanede kalmayı gerektirmeyen bir operasyon olan göz kapağı ameliyatını kliniğimiz Clinic Care Center bünyesinde yaptırmanız sizleri ayrıcalıklı hissettirecek. Ameliyattan 4 ila 5 gün sonra normal hayatınıza dönmenizde hiçbir mahsur yoktur.

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?
Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Bünyemizde sunulan birçok sağlık hizmeti ve estetik operasyonların fiyatları hakkında hastalarımız ile görüşmelerimizde gereken detaylı bilgiler verilmektedir. Clinic Care Center hastaları ile özel olarak ilgilenen bir merkez olarak önceliği fiyat ve kar olarak gözetmeyip hastaların tedavisine önem vermekteyiz.

Göz kapağı ameliyatı fiyatları estetik ameliyatlar içerisinde ufak ve kısa süren bir müdahale olduğu göz önüne alınarak daha kapsamlı ameliyatlara nazaran daha makul fiyat aralığında diyebiliriz. Firmamız fiyat politikası konusunda her hasta ve her sağlık tedavisi için özel bir uygulama belirlemektedir.

Sağlığımız hayattaki belki de en büyük önceliğimizdir. Sağlık merkezimiz olarak insanların sağlığına dair oldukça ince ve dikkatli bir yaklaşımla hizmet vermekteyiz. Clinic Care Center bünyesinde cerrahlardan doktorlarımıza, sağlık ekibimizin her bir üyesi büyük bir özveri ve hastalarımızla özenle ilgilenerek çalışmaktadır.

Güzel bir yüz görünümü ve yaşlılığa dair etkilerin azaltılması için göz ve göz çevresinin görüntüsü oldukça mühimdir. Göz kapağı düşüklüğü de bu istenen görünüme mani olan bir sağlık sorunu ve estetik problemi diyebiliriz. Clinic Care Center sizlere sunduğu göz kapağı ameliyatı tedavi yöntemi ile estetik bir operasyonla gözlerinizi hafifletip yüzünüze gençliği kazandırabilirsiniz. Sağlık merkezimiz sizlere güvenli ve kaliteli bir tedavi hizmeti vermeye hazırız.

✅ Ameliyat Süresi:45 dk ile 2 saat
✅ Hastanede Yatış Süresi:1 gece
✅ Anestezi Şekli:Lokal veya genel anestezi
✅ Ameliyat Sonrası Ağrı:Hafif Sızlama
✅ İyileşme Süresi:10-14 gün
Operasyon Notları

Göz Kapagı Estetiği ile Beraber Hangi Ameliyatlar Kombin Yapılabilir?

Bu ameliyat genellikle göz kapaklarının sarkması, torbalanması veya fazla derinin varlığı gibi durumları düzeltmek için tercih edilir.Göz kapağı estetiği ile kombin yapılabilecek diğer yaygın ameliyatlar şunlardır:

  1. Blefaroplasti (Gözaltı Estetiği): Göz kapağı estetiği ile birlikte göz altı bölgesindeki torbalanma veya koyu halkaların düzeltilmesi amacıyla yapılan bir işlemdir.
  2. Yüz Germe: Göz kapağı estetiğiyle birlikte yüzün genel olarak daha genç ve taze bir görünüm kazanması için yapılan yüz germe ameliyatı kombinlenebilir. Bu ameliyatta yüzün çeşitli bölgelerindeki sarkıklık ve kırışıklıklar düzeltilir.
  3. Alın Germe: Göz kapağı estetiğiyle birlikte alın bölgesindeki sarkıklık veya kırışıklıkların düzeltilmesi amacıyla alın germe ameliyatı yapılır.
  4. Kaş Kaldırma: Göz kapağı estetiğiyle birlikte kaşların daha genç ve dinamik bir pozisyona kaldırılması için yapılan bir ameliyat seçeneğidir.
350 x 250 ads 2
4.5/5 - (45 votes)
💬 Çevrimiçi Danışmanlık