Brezilya Popo Estetiği Fiyatları 2024

2024 yılında İstanbul’da popo estetiği BBL (Brezilya Butt Lift) fiyatları 2.300 € ile 4.500 € arasında değişmektedir. Kalça estetiği düşünüyorsanız dolgunlaştırma ya da küçültme gibi istekleriniz için gönül rahatlığıyla bizi tercih edebilirsiniz.

Popo estetiği günümüzde birçok kişinin başvurduğu bir estetik modeli olmaktadır. Bu estetiği tercih edenler genellikle kadın olmaktadır. Vücutlarının daha iyi görünmesini isteyen kişiler günümüz teknolojisinin gelişmesi ile birlikte kalça estetiğine yönelmektedirler. Siz de popo estetiği düşünüyorsanız Clinic Care Center olarak bizleri tercih edebilirsiniz.

✅  Ameliyat Süresi:2-4 Saat
✅  Hastanede Yatış:1 Gece
✅  Anestezi Şekli:Genel Anestesi
✅  Türkiyede Kalma Süresi:5-7 Gün
✅  Duş Zamanı:3-4 Gün
✅  Tamamen İyileşme Süresi:1 Ay
✅  İşe Dönüş Süresi:4-5 Gün
✅  Korse Süresi:20 Gün
Operasyon bilgileri

Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği, kalçaya istenilen şeklin verilmesini ve belden kalçaya doğru yumuşak, dolgun bir geçiş yapılmasını sağlayan ve kalçaya yuvarlak hatlar verilen bir estetik biçimidir. Aynı zamanda kalçanın orta kısımlarının da pürüzsüz ve dolgun görünmesini istiyorsanız sizleri kliniğimize beklemekteyiz. Kalça bölgesinde yapılan tüm estetik işlemler kalça estetiği olarak adlandırılmaktadır.

Son dönemlerde kadınların dolgun, yuvarlak hatlara sahip ve şekilli kalçalara sahip olma isteği popo estetiklerinin yaygınlaşmasına neden olmuştur. Bu konuda kendinizi profesyonel ve tecrübeli ellere teslim etmek isterseniz Clinic Care Center olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Popo estetiğinde asıl hedef dik ve dolgun kalçaya sahip olmaktır. Bu nedenle bel, popo ve basen bölgelerine çeşitli işlemler uygulanmaktadır. Bunun için kişinin istekleri göz önünde bulundurularak çeşitli yağ enjekte etme ve Liposuction işlemleri kliniğimiz tarafından yapılmaktadır.

Popo Estetiği Çeşitleri

Son dönemlerde hemen her kadının yaptırmak istediği popo estetiği farklı amaçlar barındırmaktadır. Bu nedenle popo estetiği çeşitleri oluşmaktadır. Bu estetik çeşitleri sayesinde vücuda orantılı olmayan ya da görüntüsü beğenilmeyen kalçalar kliniğimiz tarafından kişinin istediği forma dönüştürülebilir.

Bu popo estetiği çeşitleri; kalça küçültme ameliyatı, kalça büyütme ameliyatı ve kalça dikleştirme ameliyatı olarak belirtilebilir.

Kalça Küçültme Ameliyatı

Bu ameliyat kalçalarının büyük ve şekilsiz olmasından şikayetçi kadınların tercih ettiği bir ameliyat çeşidi olmaktadır. popo küçültme ameliyatı gerekliliğine kişinin istekleri sonucunda kliniğimizdeki alanında uzman, profesyonel ve tecrübeli doktorlarımız karar vermektedir.

Kalça küçültme estetiği sayesinde kişinin kendine olan güveni yerine gelir ve hayat kalitesi artar denebilir. Ayrıca kalça büyüklüğü de bu ameliyat sonucu vücudu ile orantılı hale gelmektedir. Birçok kişi kalça küçültme ameliyatının tamamen görsel güzellik adına yapıldığını düşünse de bu doğru bir yaklaşım olmaz. Çünkü büyük kalçalar sırt ağrıları ve bacak ağrılarına neden olarak hareket etmekte zorlanma ve fiziksel rahatsızlıklara sebep olmaktadır.

Büyük kalçalarından memnun olmayan kişilerin yaptırdığı bu kalça küçültme ameliyatı, fazla yağın alınması ve ideal büyüklükte ve yuvarlak hatlarda kalçanın ortaya çıkarılması ile gerçekleşmektedir. Kliniğimiz bu konuda uzman ve tecrübeli doktorları ile sizlere hizmet vermektedir.

Ameliyat sonrası hızlı bir iyileşme süreci olması için doktorlarımızın talimatlarına eksiksiz bir şekilde uyulması büyük önem arz etmektedir.

Kalça Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Kalça küçültme ameliyatı olacak kişinin sağlık durumunun ideal olması ve ameliyat sonucundan beklentilerinin gerçekçi olması büyük önem taşımaktadır. Bunun dışında kişinin yaşı, deri durumu, kalça boyutu ve yapısının ameliyata uygun olması önemli hususlardan bazılarıdır. Ayrıca bu ameliyat için 18 yaşından büyük olmak da gerekmektedir.

Kalça Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalça küçültme ameliyatı genel ya da lokal anestezi ile kliniğimiz tarafından yapılan bir operasyondur. Clinic Care Center doktorları ameliyata kalçada yapılan insizyon ile başlar. Bunun ardından fazla yağların alınma işlemi için gerekli bölgeye Liposuction uygulanır.

Kalça Büyütme Ameliyatı

Kalça büyütme, bölgenin şeklini, boyutunu ve altta yatan dokunun formunu iyileştirme adına yapılan cerrahi bir operasyondur. Kalça büyütme ameliyatı kliniğimiz tarafından yağ transferi ve kalça implantı ile yapılmaktadır.

Kalça implantları ise kalça hacminin yüksek oranda büyümesi amacı ile kalçaya yerleştirilen sentetik malzemelerdir. Kalça yanaklarında küçük bir kesi açılır ve kalça implantları bu kesiden içeriye cerrahi olarak yerleştirilir. Vücutlarında istedikleri kalça görünümüne ulaşmak için yeterince yağ bulunmayan kişiler bu yöntemi tercih edebilir. Clinic Care Center bünyesinde bulunan alanında uzman doktorlarımızı muayenesi ve görüşme sonucunda sizler için en doğru yönteme ortak olarak karar verilebilir.

Yağ transferi, kalçaya dolgun görünüm kazandırmak amacı ile hastanın kendi yağıyla yapılan bir operasyondur. Ayrıca bu yöntem kalıcı bir çözüm olarak kabul edilir. Bunun nedeni enjekte edilen yağın kalçada bulunan doku ve kan ile etkileşime girerek o bölgede yaşamına devam etmesi ve artık o bölgeye ait kalıcı bir yağa dönüşmesidir. Bununla beraber transfer edilen yağların tamamı bölgeye tutunamaz ve küçük bir miktar kayıp yaşanabilir.

Ameliyattan sonra 6 ay içerisinde enjekte edilen yağlardan hayata tutunamayanlar erir ve vücuttan atılır. Bu nedenle ameliyat sonrası elde edilen kalça görüntüsü tamamen kalıcı olarak kabul edilmemelidir. Bu kalıcı sonuç 6 ayın sonunda gözlenebilmektedir.

Ameliyat sonrası hızlı bir iyileşme sürecinin oluşması için doktorlarımızın talimatlarına eksiksiz bir şekilde uyulması büyük önem arz etmektedir.

Kalça Dikleştirme Ameliyatı

Yaş ilerlemesi ya da çeşitli sebeplerden dolayı vücutta cilt gevşemesi ve deformasyon görülebilir. Buna bağlı olarak her bölgede oluşabileceği gibi kalça bölgesinde de sarkmalar meydana gelmektedir. Kalça dikleştirme ameliyatı kalça görünümünün iyileştirilmesi açısından Clinic Care Center doktorlarımız sayesinde en iyi ve en başarılı şekilde gerçekleştirilen kozmetik bir ameliyattır.

Bu ameliyat, uyluk, kasık ve karın germenin bir parçası olarak da yapılabilmektedir. Çünkü kalça dikleştirme, maalesef kalçaya tek başına hacim kazandırmamaktadır. Ancak Clinic Care Center doktorlarımız sizler için en başarılı ameliyatları gerçekleştirmeyi sürdürmektedir.

Kalça dikleştirme işleminde sırtın alt kısmında bir kesi açılır. Kesi altında bulunan fazla deri yukarı doğru çekilerek kalçalar da kaldırılır. Ardından kalçada bulunan fazla yağ ve deri alınır.

Bu işlem önemli ölçüde kilo vermiş ve son 6 ay sabit kiloda kalmış kişilere yapılabilmektedir. Ayrıca kilolu olmasına rağmen çeşitli diyet ve spor ile kalçasını küçültemeyen kişilere de kliniğimiz tarafından bu işlem yapılabilmektedir. Bunun dışında kilosu normal olmasına rağmen alt bedeninin yeterince iyi görünmediğini düşünen kişiler de bu işleme başvurabilir. Son olarak yaş almaya bağlı olarak deride gevşeme ve sarkmalar oluşan kişiler de bu işlemi yaptırmak için Clinic Care Center bünyesine başvurabilir.

Ameliyat sonrası hızlı bir iyileşme sürecinin yaşanması için doktorlarımızın talimatlarına eksiksiz bir şekilde uyulması büyük önem arz etmektedir. Ayrıca ameliyat sonra hızlı iyileşme için bir süreliğine sigara tüketiminin de bırakılması gerekmektedir.

Kalça Estetiğinde Kullanılan Yöntemler

Her ne kadar vücut şekline bağlı olarak alternatif yöntemler kliniğimiz doktorları tarafından kullanılsa da genel olarak üç yöntem söylenebilir. Bu yöntemler sıralanacak olursa; kalça germe, kalça kaldırma ve kalça yapma denilebilir.

Kalça Estetiğinde Uygulanan İşlemler

Birçok kalça estetiği yaptırmış ve mükemmel kalçalara sahip olmuş kişileri gören kadınlar, kalça estetiğini araştırmaya başlamaktadır. Siz de mükemmel kalçalara sahip olmak istiyorsanız kliniğimiz ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Bu işlemler arasında yağ enjeksiyonu, kalça silikon, kalça kaldırma işlemleri bulunmaktadır. Daha fazla mevcut olan işlemler ve detaylar hakkında bilgiyi kliniğimiz doktorlarından alabilirsiniz. Popo estetiği hip aesthetics düşünüyorsanız doğru adrestesiniz. Kliniğimiz sizlere hizmet vermek için her zaman uygundur.

Kalça Estetiği ile Hangi Ameliyatlar Kombin Olabilir?

Kalça estetiği veya Brezilya poposu ameliyatı (BBL), genellikle vücut şekillendirme prosedürleriyle kombin edilebilir. Aşağıda BBL ile kombin edilebilecek bazı yaygın ameliyatlar bulunmaktadır:

4.9/5 - (26 votes)

Dr. Reza, alanında 20 yılı aşkın başarılı uzmanlık deneyimine sahip tanınmış bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır. Dr. Reza, uluslararası hastalar üzerinde yüzlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiş, yüz, karın ve vücut cerrahisi estetik cerrahisinde önde gelen yenilikçilerin güvenini kazanmış ve rekonstrüktif cerrahinin öncüsüdür.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık