Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları 2024

İstanbul’da ortalama jinekomasti ameliyatı fiyatları 2024 yılında 1600 Euro ile 1900 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Erkek meme küçültme ameliyatı gerçekleştiren Clinic Care Center bu sorundan tamamen kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Erkek meme küçültme ameliyatına günümüzde birçok kişi ihtiyaç duyabiliyor. Erkekte ergenlik sırasında ortaya çıkabilecek memede yağlanma probleminin kalıcı bir şekil almasına jinekomasti adı verilir. Hormonal ya da bazı sağlık problemleri nedeniyle bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

✅ Anestezi Şekli:Lokal veya genel
✅ Ameliyat Süresi:1-2 saat
✅ Hastahanede Yatış Süresi:1 gece
✅ Ameliyat Sonrası Ağrı:Bir kaç gün hafif sızlama
✅ İşe Dönüş Süresi:3-5 gün
operasyon notları

Kilo kontrolsüzlüğü, ilaç kullanımı, tiroit bozuklukları ya da östrojen hormon seviyesinin yükselmesi jinekomastiyi tetikler. Jinekomasti hem fiziksel hem de psikolojik olarak da erkekleri rahatsız edebilir. Bu rahatsızlık erkeklerin meme küçültme ameliyatlarına ihtiyaç duymalarına neden olabilir.

Jinekomasti için cerrahi müdahale gerekir. Clinic Care Center erkekte meme küçültme ameliyatında yüksek başarıya sahiptir.

Jinekomasti Ameliyatı Nedir?

Erkeklerin göğüslerinde birikmeye başlayan yağın estetik cerrahi ile alınmasına jinekomasti ameliyatı adı verilir. Göğüslerindeki büyümeden rahatsız olan erkekler meme küçültme operasyonlarından yararlanabilir. Jinekomasti ameliyatları için genellikle kişinin ergenlik çağından çıkması beklenir.

Jinekomasti Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Jinekomasti kimlerde olur? Bu problem genellikle hormonal nedenlerle ortaya çıkar. Altta farklı sebeplerde yatabilir. Ayrıca kortizon, steroid kullanımı ya ad aşırı alkol tüketimi de jinekomastiyi tetikleyebilir. Erkeklerde memenin fazla büyümesi bazı zamanlarda ağrıya ya da ciddi psikolojik rahatsızlıklara nedenle olabilir. Jinekomastinin görülmesinin ana nedeni hormonal dengesizliktir.

Jinekomasti (Erkek Meme Küçültme) Çeşitleri Nelerdir?

Hastayla gerçekleştirilen görüşme sonrasında göğüs büyümesinin nedeni araştırılır. Jinekomastinin nedeni saptandıktan sonra tedavi uygulamasına geçilir. Büyüklüğü ve ciltteki sarkıklığa göre bu problem farklı evrelere sahip olabilir. Aşırı yağlanma nedeniyle ortaya çıkan göğüs büyüme problemi liposuction işlemiyle lokal veya genel anestezi altında tamamlanır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Benim İçin Uygun Mu?

Jinekomasti ameliyatının uygun olup olmadığına doktorunuza karar verebilir. Aşağıdaki koşullar sizin için geçerli ameliyat tercihini kullanabilirsiniz;

  • Fiziksel olarak sağlıklıysanız,
  • Meme büyümesi stabil hale geldiyse,
  • Memelerinizin olması gerekenden daha büyük olduğunu düşünüyorsanız bu operasyonu tercih edebilirsiniz.

Meme küçültme operasyonundan sadece yetişkinler faydalanabilir.

Erkek Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkeklerde meme büyümesine neden olan faktörler aşırı yağ birikmesinden dolayıdır. Genellikle liposuction ile yağlar vücut bölgesinden çıkarılır. Sorunun büyüklüğüne göre farkı liposuction teknikleri kullanılabilir. En doğru yöntem cerrah tarafından belirlenir. Operasyon kapalı teknikle gerçekleştirilir. Böylece ciltte bir iz kalmayacaktır.

Erkeğin göğüslerinde yağ birikimiyle beraber göğüs dokusu da fazla büyümüşse cerrahi müdahale gerekir. Meme başı ve çevresinin daha doğal gözükmesi için bu teknikten yararlanabilirsiniz. Cerrahi müdahalenin kararını Clinic Care Center doktorları verecektir.

Artık erkekler de estetik müdahalelere ihtiyaç duyuyor. En sık tercih yapılan işlemlerin başında ise göğüs küçültme ameliyatı geliyor. Estetik ve psikolojik sorunlara yol açabilen meme problemi liposuction uygulamaları ya da jinekomasti gibi cerrahi müdahalelerle yok ediliyor.

Jinekomasti / Erkek Meme Küçültme Operasyonu Sonrası İyileşme

Operasyon sonrasında sizleri neler beklediğini iyi bilmeniz gerekir.

  • Operasyon sonrasında sertleşme problemleri görülebilir. Bu sorun bir ay içerisinde düzelecektir.
  • Hafif ağrılarınız ortaya çıkabilir. Bunun için ağrıkesiciler kullanabilirsiniz.
  • Yüzme ve ağır sporlar en az bir ay yapılmamalıdır.
  • Enfeksiyon nadir bir şekilde görülür.
  • Operasyon sonrasında meme dokusu normale dönecektir.
  • Operasyon sonrasında en az iki hafta ağırlık kaldırmamanız gerekir.

Bazı durumlarda hastalarda ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulabilir. Meme küçültme ameliyatı genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Kişide Jinekomasti Nasıl Anlaşılır?

Erkeklerde kadın tipi bir meme büyümesi kiloya bağlı ortaya çıkabilir. Kilo verdiğiniz zaman meme büyümesi hala görülüyorsa mutlaka Clinic Care Center doktorlarına başvurmanız gerekir.

Jinekomasti Ameliyatsız Geçer Mi?

Ergenlikte döneminde ortaya çıkan jinekomasti, genellikle geçidir. Bu dönemde göğüs bölgesini düzenli olarak takip etmeniz yeterli olacaktır. Eğer sorun devam ederse cerrahi müdahaleden destek alınabilir.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jinekomasti ameliyatı sonrasındaki süreç hastalara göre değişiklik gösterebilir. Jinekomasti ameliyatlarının tamamı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Fakat bazı durumlarda ameliyatın ciddiyetine göre lokal anestezi kullanılabilir. Ameliyat sonrasındaki sürecin nasıl ilerleyeceği de anestezi türüne göre değişebilir. Ameliyat sonrasında doktor kontrollerine düzenli olarak gidilmesi tavsiye edilir. Operasyon sonrasında bölgede şişlik ve ödem ortaya çıkabilir. Ameliyat sonrasında korse kullanımı da özen göstermelisiniz.

Ameliyat sonrasında sauna, termal havuz ve jakuzi gibi yerlerden kaçınmanız gerekir. Bu tür mekanlar ödemin artmasına neden olabilir. Ayrıca enfeksiyon riskini de arttırabilirsiniz. Operasyon sornasında egzersizlere de ara vermeniz gerekir. Bu dönemde hafif egzersizler yapabilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Korse Takılmalı Mı?

Jinekomasti operasyonunun ardından hastakar 2-3 hafta süresince jinekomasti korsesi takmaları gerekir. Operasyon sonrasında Kesin sonuç 6- 12 ay içerisinde alınacaktır. Ameliyat sonrasında çok ciddi bir kilo değişimi olmadığı zaman kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Egzersiz Yapılır?

Operasyondan sonra ilk hafta mutlaka dinlenilmelisiniz. Ağırlık kaldırma, yorucu işler ve güç gerektiren egzersizlerden kaçınmalısınız. Birinci aydan sonra egzersizlerinize devam edebilirsiniz.

Jinekomasti Ameliyatı Güvenli Midir?

Ameliyat kas altına inmediği zaman son derece güvenli bir operasyondur. Kasın altına inildiğinde ise düşük oranda da sonra göğüs kafesine, kemiklere ya da akciğere zarar verme ihtimali bulunur. Bu yüzden operasyonun uzman kişiler tarafından yapılması gerekir.

Erkek Memesi Eritme

Erkek memesinde ki büyümeyi düzenlemek için spor aktivitelerinden yararlanabilirsiniz. Bu yüzden vücut yağlarını eriten spor hareketleri tavsiye edilmektedir.

Erkek Memesinde Yağlanma

Erkek memesinde yağlanma ameliyat ile tedavi edilmektedir. Bölgede ortaya çıkan yağlanma liposuction yöntemiyle de emilir. Yapılacak uygulama vücut yapısına göre değişiklik gösterebilir. Yağların yok edilmesi için doğru oranda emilim yapılmalıdır. Ayrıca meme içerisinde fazla meme dokusu bulunuyorsa cerrahi müdahaleden yararlanmak gerekir. Meme derisinde kesik problemi genel olarak görülmez. Fakat bazı durumlarda deriyi gerginleştirmek için müdahale gerçekleştirilebilir.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatı Nasıl Belirlenir?

Jinekomasti fiyatları hastane seçimi ve meme deki büyüme sorununa göre değişiklik gösterebilir. Clinic Care Center en uygun fiyatlarla meme büyüme problemlerinden kurtulmanıza yardımcı oluyor. Hastane içerisinde operasyon hastanın istediği şartlar ve konforda gerçekleştiriliyor. Meme bölgesinde sadece yağ fazlalığı bulunuyorsa liposuction yöntemi yeterli olacaktır. Bu işlem oldukça basit bir şekilde tamamlanacaktır. Eğer yap alımı yetmiyorsa meme dokusu cerrahi yöntemle alınacaktır. Net fiyat teklifi için mutlaka klinikle görüşmeniz gerekir. Muayene sonrasında fiyatları öğrenebilirsiniz.

Erkek Meme Küçültme Ameliyatı Yaş Sınırı

Erkeklerde meme dokusunun büyümesi problemine jinekomasti adı verilir. Jinekomasti erkeklerde göğüs bölgesinde görülen soru değildir. Direkt olarak meme dokusunda ortaya çıkar. Eğer meme dokusunda sadece yağlanma varsa buna yalancı jinekomasti adı verilir. Meme dokusunun büyüme nedenleri farklılık gösterebilir. Ancak ana neden hormonal dengesizliklerdir. Bazı ilaçların kullanımı, karaciğer bozuklukları problemlerle meme büyümesini tetikleyebilir.

Erkek çocuklarda ergenlik döneminde meme dokusunun büyümesinde cerrahi bir müdahale gerekmemektedir. Ergenlik sonrasında bu sorun ortadan kalkacaktır. Ergenlik sonrasında meme büyümesi devam ederse jinekomasti uygulaması gerekebilir. Erkeklerde genel olarak meme dokusunda büyüme ortaya çıkmaz. Meme bölgesinde yağlanma artışı görülür. Burada ortaya çıkan yağ fazlalığı liposuction yöntemiyle alınır. Yöntem oldukça kısa bir işlemdir. Lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir. Jinekomasti ameliyatını herkes olabilir. Erkek meme küçültme ameliyatını yetişkinlerin olması tavsiye edilir.

Jinekomasti ile Hangi Ameliyatlar Kombin Yapılabilir?

Jinekomasti ameliyatı genellikle tek başına uygulanan bir prosedürdür, ancak bazı durumlarda diğer estetik veya rekonstrüktif ameliyatlarla kombin yapılabilir. Bu ek ameliyatlar, jinekomasti tedavisini desteklemek veya daha iyi sonuçlar elde etmek amacıyla tercih edilebilir.Bazı yaygın kombinasyonlar şunları içerebilir:

4.9/5 - (28 votes)

Dr. Reza, alanında 20 yılı aşkın başarılı uzmanlık deneyimine sahip tanınmış bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır. Dr. Reza, uluslararası hastalar üzerinde yüzlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiş, yüz, karın ve vücut cerrahisi estetik cerrahisinde önde gelen yenilikçilerin güvenini kazanmış ve rekonstrüktif cerrahinin öncüsüdür.

???? Çevrimiçi Danışmanlık