Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

İstanbul’da bacak germe ameliyatı 2024 fiyatları ortalama 2000 Euro ile 2500 Euro arasında değiştmektedir. Tüm uyluk germe operasyonları Clinic Care Center bünyemizde alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Anestezi:Genel
Operasyon Süresi:2 Saat
İşe Dönme Süresi:1 Hafta
Tam İyileşme:3-5 Ay
Hastanede Kalma:1 Gece
Operesyon notları

Uyluk germe operasyonları oldukça önemli ve cildin genç görüntüsüne yeniden kavuşmasını sağlayan operasyonlardır. Üst bacaklardaki yaş ile beraber ya da çeşitli çevresel faktörlerden ve yaşam biçiminden kaynaklı oluşan sarkmalar sonucunda birçok kişi bacak germe operasyonlarına yönelmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı Nedir?

Yaş, fazla kilo verme, genetik ve çeşitli çevresel faktörlerden dolayı deri altındaki yağ dokusunun artması ya da azalması sonucu ciltte deformasyonlar ve sarkmalar meydana gelmektedir. Kişinin olduğundan sağlıksız, yaşlı görünmesine sebep olan bu nahoş görüntünün toparlanması amacı ile Clinic Care Center bünyesinde bulunan alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından uyluk germe ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Uyluk germe işlemi sayesinde kişi daha gergin cilde ve genç görünüme sahip olmaktadır.

Uyluk Neden Sarkar?

Ağır diyetler ya da mide küçültme ameliyatları sonucu hızlı kilo verme durumu gerçekleşmektedir. Ayrıca güneş ışınlarına fazla maruz kalma, yaşlanma, genetik ve çevresel faktörler gibi durumlar uyluk sarkmalarına neden olmaktadır. Sizlerin de bu tarz şikayetleriniz var ise Clinic Care Center ismine sahip kliniğimize müracaat edebilir ve bu tarz sorunlarına deva bulabilirsiniz.

Uyluk Germe Operasyonu Kimlere Uygulanmaktadır?

Genellikle 40 yaş üzerindeki kadınlar uyluk germe operasyonu ihtiyacı olan ve bunu tercih eden kişiler olmaktadır. Hamilelik ile beraber aşırı kilo alıp verme durumu yaşayan kadınlar da bu operasyonumuzu tercih etmektedir. Her ne kadar genellikle 40 yaş üstü kadınlar bu bacak germe işlemi tercihinde bulunsa da cilt tipi fazla gevşemeye ve sarkmaya müsait daha genç kişiler de bu işlemimizden yararlanmak istemektedirler.

Bunun dışında bazı hastalarda problem ciltte gevşeme dolayısı ile sarkma olmaktayken bazı hastalarda ise uyluk bölgesinde fazla yağ birikmesi olabilmektedir. Bu durumlarda her halükarda Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız bölgeye müdahale ederek sağlıklı ve mükemmel bir görünüm elde edebilmektedirler.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesi

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi uyluk germe ameliyatı öncesinde de Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tam donanımlı bir muayene gerçekleştirmekte ve sizleri detaylar hakkında bilgilendirmektedir. Bununla birlikte sizlerden kullandığınız ilaçlar ve rahatsızlıklarınız ile ilgili bilgi talep etmektedir.

Uyluk germe ameliyatı öncesinde bel bölgesinden diz bölgesine kadar olan kısmın fotoğrafları çekilir ve Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorumuz sizlere bu fotoğraf üzerinde yapacaklarını detaylı şekilde anlatır.

Ameliyattan önce her ameliyatta olduğu gibi genel anestezi verilecek olması sebebi ile 6 saat aç kalınmalıdır. Ayrıca ameliyat öncesi süreçte kan sulanmasına neden olan ilaçların kullanımı doktorunuz kontrolünde bırakılmalıdır.

Uyluk Germe Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Bu operasyon Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon ortalama olarak 2 – 3 saat kadar sürmektedir denebilir.

Başarılı bacak germe operasyonu için uylukların iç kısımlarından kasık katlanma noktalarına doğru kesi açılır ve fazla sarkık olan yağ dokusu bölgeden çıkarılır. Ameliyat izleri dışarıdan bakıldığı zaman en az görünecek olan iç bacak kısmında kalmaktadır. Bu nedenle ameliyat sonrası görüntü açısından bir olumsuzluk oluşmamaktadır.

Çok fazla sarkmalar ve yağlanmalar daha büyük bir operasyon gerektirdiği için bir gece kliniğimizde istirahat etmeniz ve uzman ekibimiz tarafından müşade altında tutulmanız gerekebilmektedir. Fazla sarkma ve yağlanmalar olmayan durumlarda ise deri kalitesi yüksek ise Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından yalnızca liposuction yeterli görülmektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası İzler

Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi uyluk germe işleminde de bir miktar ameliyat izi kalmaktadır. Ancak Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından bu izlerin minimum düzeyde oluşması için çaba gösterilmektedir. Oluşan ameliyat sonrası izler de zamana bağlı iyileşme ile ten rengi arasına karışmaktadır. Ten rengine dönüşmeyen küçük izler ise iç bacak kısmında kaldığı için pek görünmemektedir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uyluk germe ameliyatı ile beraber uyluk kısmı hiçbir zaman eski sarkık ve yaşlı görünüme tekrardan dönmez. Ancak ciltte yaşlanma devam etmektedir. Bu nedenle tekrarlanan deformasyonların yaşanmaması için hızlı kilo alıp verme durumunun yaşanmamasına özen gösterilmelidir ve sağlıklı, düzenli beslenilmelidir. Bu sayede uyluk germe ameliyatı sonrası elde edilen başarılı sonuç uzun yıllar korunabilir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası Yapılmaması Gerekenler

Bu ameliyat sonrasında özellikle ilk üç hafta fazla yürünmemesi ve ayakta durulmaması gerekmektedir. Mümkün olduğunca dinlenmek iyileşme sürecini hızlandırır. Üçüncü haftadan sonra koşma gibi ani ve ağır hareketler dışında yürünebilir ve hareket edilebilir. Altıncı haftadan sonra ise herhangi bir yapılmaması gereken durum yoktur denilebilir.

Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Bu ameliyattan sonra ilk iki gün ameliyat bölgesinde bulunan dikişlerin üzerinde bandaj bulunmaktadır. İki günün ardından duş alınmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Ameliyat sonrası ağrılar oluşmaktadır. Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız ameliyat sonrası sürecinizde sizinle yakından ilgilenecektir ve gerekli durumlarda ağrı kesici kullanmanızı önerebilir.

Ameliyatın hemen sonrasında şişlik ve morluk görülmesi normaldir. Ancak zaman ilerledikçe iyileşme süreci ile beraber bu şişlik ve morluklar da geçecektir. Bacak germe ameliyatından sonraki ilk iki hafta sigara kullanmamak gerekmektedir. Çünkü bu iyileşme sürecinizi olumsuz etkiler ve enfeksiyon riskini arttırır.

Ameliyat sonrası sürecinizde kliniğimiz bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız ile tüm merak ettiklerinizi ve sorunlarınızı konuşabilirsiniz ve sorular sorabilirsiniz.

Uyluk Germe Operasyonu Hangi Operasyonlar İle Kombine Edilebilir?

Uyluk germe işlemi Clinic Care Center bünyesindeki alanında uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından diğer vücut germe işlemleri ile birlikte yapılabilmektedir. Buna örnek olarak şu germe işlemleri söylenebilir: kol germe, karın germe ve yüz germe. Bunlar dışında meme operasyonları ile de kombine edilebilmektedir. Ayrıca bacak germe işlemi liposuction ile de kombine edilebilmektedir.

Vücudundaki sarkmalardan ve deformasyonlardan herkes rahatsız olabilmektedir. Bunun sonucunda germe operasyonlarına başvurulmaktadır. Ancak vücudunuz üzerinde almış olduğunuz bu kararda en iyi ve en başarılı sonuçlara ulaşmak istiyorsanız ve pişman olmak istemiyorsanız alanında uzman, profesyonel ve oldukça tecrübeli doktorlardan destek almanız gerekmektedir.

Bu anlamda Clinic Care Center bünyesindeki doktorlarımız sizlere en olumlu sonuçları sunmak ve vücudunuzun olduğundan çok daha mükemmel olması için çalışmaktadır.

Siz de kliniğimizden randevu alarak vücudunuzda mükemmel değişimleri profesyonel ve tecrübeli doktorlar ile hijyenik ve steril şartlar altında yaşayabilirsiniz. Bunun için atmanız gereken ilk adım kliniğimizi arayarak randevu oluşturmaktadır. Bunun dışında vücudunuzda yapmak istediğiniz değişiklikler ve memnun olmadığınız vücut özellikleriniz ile ilgili olarak profesyonel ortamda doktorlarımız ile konuşabilir ve nasıl bir yol izleyeceğinizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ameliyat öncesi, ameliyat süreci ve ameliyat sonrasında sizlere her türlü desteği sunan uzman ve profesyonel kadromuz ile Clinic Care Center olarak sizlere hizmet vermeye hazırız. Tüm Thigh Lift istek ve ihtiyaçlarınız ile ilgili olarak kliniğimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Uyluk Germe Ameliyatı ile Hangi Ameliyatlar Kombin Yapılabilir?

Bu ameliyat genellikle kalça ve karın bölgesiyle birlikte kombinasyon halinde uygulanır. Aşağıda, üst bacak germe ameliyatının hangi diğer ameliyatlarla birlikte yapılabileceği konusunda bazı örnekleri bulabilirsiniz:

  1. Karın germe (abdominoplasti): Karın germe ameliyatı ile üst bacak germe ameliyatı bir arada yapılabilir. Bu kombinasyon, karın bölgesindeki fazla cilt ve yağ dokusunun giderilmesini sağlayarak daha sıkı bir görünüm elde etmeyi hedefler.
  2. Kalça estetiği: Üst uyluk germe ameliyatıyla birlikte kalça kontürleme veya yağ transferi gibi kalça estetiği prosedürleri gerçekleştirilebilir. Bu şekilde, üst uylukların sıkılaştırılmasıyla birlikte daha dolgun ve şekilli bir kalça görünümü elde edilebilir.
  3. Liposuction: Üst uyluklardaki fazla yağ dokusunun giderilmesi için liposuction (yağ emme) ameliyatıyla birlikte uygulanabilir. Bu şekilde, hem üst uyluklarda sarkmayı düzeltmek hem de istenmeyen yağ birikimlerinden kurtulmak mümkün olabilir.
  4. Düzeltici meme cerrahisi: Eğer üst uyluk bölgesindeki sarkma, meme estetiği ameliyatı (meme dikleştirme veya meme protezleri) ile birlikte düzeltilmek isteniyorsa, bu iki ameliyat aynı seansta gerçekleştirilebilir. Bu durumda, hastanın talepleri ve cerrahın önerileri doğrultusunda uygun bir cerrahi planlama yapılır.
  5. Diz kapağı germe: Üst uyluk germe ameliyatı ile birlikte diz kapağı germe ameliyatı da uygulanabilir. Bu, bacaklardaki sarkmayı düzeltmek ve daha gergin bir görünüm elde etmek için yapılan bir cerrahi işlemdir.
  6. Alt karın germe: Üst bacak germe ameliyatına ek olarak alt karın germe (mini karın germe veya tam karın germe) yapılabilir. Bu durumda, hem üst uyluklar hem de karın bölgesi daha sıkı ve estetik olarak tatmin edici bir şekilde yeniden şekillendirilir.
  7. Kol germe: Kol germe ameliyatı (brachioplasti) ile birlikte üst bacak germe ameliyatı da düşünülebilir. Bu kombinasyon, hem kolların hem de üst uylukların sıkılaştırılmasını hedefleyerek bütünsel bir vücut şekillendirme sağlayabilir.
5/5 - (27 votes)

Dr. Reza, alanında 20 yılı aşkın başarılı uzmanlık deneyimine sahip tanınmış bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır. Dr. Reza, uluslararası hastalar üzerinde yüzlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiş, yüz, karın ve vücut cerrahisi estetik cerrahisinde önde gelen yenilikçilerin güvenini kazanmış ve rekonstrüktif cerrahinin öncüsüdür.

???? Çevrimiçi Danışmanlık