Çift Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2024

Bilindiği üzere son yıllarda estetik uygulamalardan bazıları neredeyse herkes tarafından uygulanır hale gelmiştir. Çift göz kapağı estetiği de bu uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlem düşük göz kapağı problemi yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir ve kişinin düşük göz kapağını kaldırarak arzu edilen göz kapağı görüntüsüne ulaşmasını sağlar.

Uygulanan çift göz kapağı işlemi ile göz kapağı üzerinde bir katlanma çizgisi görünümü oluşturularak gözlerin daha büyük ve şekilli olarak gösterilmesi amaçlanır. Göz kapağının şeklini değiştirmek amacı ile uygulanmakta olan çift göz kapağı işleminin sıklıkla Kore’de tercih edilmekte olduğu bilinmektedir.

Tek göz kapağına sahip kişiler bu durumu değiştirmek ve göz kapaklarındaki görünümü düzeltmek istiyorlarsa kalıcı sonuç için uygulanabilecek tek işlem çift göz kapağı ameliyatı olarak karşımıza çıkmaktadır. Clinic Care Center çift göz kapağı işlemi konusunda alanında en profesyonel kadro ile hizmet vermektedir.

Çift Göz Kapağı Nasıl Olur?

Çift göz kapağı ameliyatı son yılların popüler estetik uygulamaları arasında kendini göstermektedir. Bu uygulama özellikle Asyalılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Peki çift göz kapağı nasıl olur?

Bilindiği üzere kimi insanlarda düşük ve tek göz kapağı bulunmaktadır. Buna örnek olarak Koreliler verilebilir. Çift göz kapağı, göz kapağının üzerinde bir katlanma çizgisinin var olduğu göz yapısına verilen isim olarak bilinmektedir. Ancak kimi kişilerde bu katlanma çizgisi doğal olarak var olmayabilir. Bu durumda eğer kişi göz kapağı üzerinde bir katlanma çizgisi oluşturmak için kalıcı bir çözüm arayışında ise çift göz kapağı ameliyatı yaptırmayı tercih edebilir.

Bunun yanı sıra çift göz kapağı görüntüsünün meydana getirilmesi için kalıcı olmayan çeşitli yöntemlerin de kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Çeşitli yapıştırıcı ve bantlar aracılığı ile kişi göz kapağı üzerinde kalıcı olmayan bir değişiklik meydana getirerek bir katlanma çizgisi yani çift göz kapağı görüntüsü yaratabilir.

Çift Göz Kapağı Ameliyatı Nedir?

Asyalılar tarafından popüler hale getirilmiş olan çift göz kapağı ameliyatı son zamanların en çok merak edilen estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Peki çift göz kapağı ameliyatı nedir? Bu ameliyat, göz kapakları üzerinde doğuştan gelen bir katlanma çizgisi var olmayan kişilerin bu çizgiyi kalıcı olarak yaptırmak için tercih ettiği işlem olarak bilinmektedir.

Göz kapaklarınızda düşüklükten ya da kalıtsal nedenlerden dolayı katlanma çizgisi görünümü yoksa ve siz katlanma çizgisi görünümünü kalıcı olarak nasıl yaptırabileceğinizi düşünüyorsanız çift göz kapağı ameliyatı yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Clinic Care Center ile iletişime geçerek çift göz kapağı ameliyatı hakkında detaylı bilgi alabilir, uzman bir kadro eşliğinde başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Çift Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatı Nedir?

Günümüzde Asyalı tipi göz kapağına sahip olanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir estetik uygulama olarak karşımıza çıkan çift göz kapağı ameliyatı fiyatı merak edilenler arasında yer almaktadır. Çift göz kapağı ameliyatı konusunda net olarak bir fiyattan bahsedebilmek mümkün olmamaktadır. Fiyatlar uygulamayı nerede yaptırdığınıza göre değişmektedir. Bu nedenle kişisel olarak çift göz kapağı ameliyatı yapmakta olan kliniklere başvuru yaparak fiyat almanız önemli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yalnızca fiyat için değil, doğru bir uygulama yaptırabilmek için de iyi bir araştırma yapmanız önem taşır. Hijyenik ve güvenilir bir ortamda, deneyimli kişiler tarafından yapılmaya uygulamaların başarısız bir şekilde sonuçlanması muhtemel olmaktadır. Clinic Care Center’da alanında uzman bir kadrodan en profesyonel hizmeti alabilir, çift göz kapağı ameliyatı konusunda başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Anestezi Türü:Lokal Anestezi
Ameliyat Süresi:30 dakika ile 1 Saat arası
Hastanede Kalma Süresi:1 gece veya aynı gün taburcu

Çift göz kapağı ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Operasyan sonrasında göz üzerinde 40-70 saat boyunca buz masajı yapılır. Yara yerine 1 hafta boyunca antibiyotikli pomad sürülür. Ortalama 4-5 gün sonra dikişler alınır.

4.9/5 - (19 votes)

Dr. Reza, alanında 20 yılı aşkın başarılı uzmanlık deneyimine sahip tanınmış bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır. Dr. Reza, uluslararası hastalar üzerinde yüzlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiş, yüz, karın ve vücut cerrahisi estetik cerrahisinde önde gelen yenilikçilerin güvenini kazanmış ve rekonstrüktif cerrahinin öncüsüdür.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık