Devlet Hastanesinde Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Yorumları

Devlet hastanelerinde tüp mide ameliyatı olan hastaların yorumları genel olarak olumludur. Hastalar, ameliyatın başarılı geçtiğini, kilo verdiklerini ve yaşam kalitelerinin arttığını belirtmektedir.

İşte devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı olan hastalardan bazı yorumlar:

“Ameliyat öncesi çok tedirgindim ama ameliyattan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadım. 6 ayda 25 kilo verdim. Çok mutluyum.”

Halil F.

“Ameliyat öncesi 120 kiloydum. Ameliyattan sonra 2 yılda 60 kilo verdim. Artık sağlıklı bir şekilde yaşıyorum.”

Emre K:

“Ameliyat olmasaydım sağlığımı kaybedecektim. Ameliyattan sonra hayatım değişti.”

Pelin A.

Devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı olma şartları

Devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı olma şartları şunlardır:

  • Vücut kitle indeksinin (VKİ) 40 ve üzerinde olması. VKİ, kilosunun boyunun karesine bölünmesiyle hesaplanan bir değerdir. VKİ 40 ve üzerinde olan kişiler obez olarak kabul edilir.
  • Obezite nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşıyor olmak. Obezitenin neden olduğu ciddi sağlık sorunları arasında yüksek tansiyon, diyabet, uyku apnesi, kalp hastalığı, kanser gibi hastalıklar yer alır.
  • Ameliyatın risklerini ve olası komplikasyonlarını kabul etmek. Tüp mide ameliyatı her ameliyat gibi riskli bir işlemdir. Bu nedenle ameliyatın risklerini ve olası komplikasyonlarını kabul etmek gerekir.

İstanbul’da tüp mide ameliyatı yapan devlet hastaneleri


İstanbul’da tüp mide ameliyatı yapan devlet hastaneleri şunlardır:

Bu hastanelerde tüp mide ameliyatı yapan genel cerrahi uzmanları bulunmaktadır. Ameliyat için öncelikle hastanelerin ilgili polikliniklerinde muayene olunması gerekir. Muayene sonucunda hastanın ameliyata uygun olup olmadığına karar verilir. Ameliyatın uygun olduğuna karar verilmesi halinde hastaya ameliyat onayı verilir.

Devlet Hastanesinde tüp mide ameliyatı olmak için hangi bölüm

Tüp mide ameliyatı olmak için öncelikle Genel Cerrahi bölümünde muayene olunması gerekir. Muayene sonucunda hastanın ameliyata uygun olup olmadığına karar verilir. Ameliyatın uygun olduğuna karar verilmesi halinde hastaya ameliyat onayı verilir.

Devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı ücretli mi

Hayır, devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı ücretsizdir. Ameliyat için SGK’lı olmak ve ameliyatın onaylanması gerekir.

Devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı olanlar kadınlar kulübü

Kadınlar Kulübünde tüp mide ameliyatı olanlar tarafından yazılmış birçok yorum bulunmaktadır. Bu yorumlarda ameliyatın öncesi ve sonrası süreçleri, ameliyatın olumlu ve olumsuz yönleri hakkında bilgi verilmektedir.

İstanbul’da devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı olanlar tarafından yazılmış bazı yorumlar:

“Ben 40 yaşındayım ve VKİ’m 45. Obezite nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşıyordum. Devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı oldum. Ameliyattan 6 ay sonra 25 kilo verdim. Ameliyattan çok memnunum, hayat kalitem arttı.”

Hasan B.

“Ben 35 yaşındayım ve VKİ’m 38. Obezite nedeniyle kilo veremiyorum. Devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı olmayı düşünüyorum. Ameliyatı olanlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi?”

Yasemin K.

“Ben 2 yıl önce devlet hastanesinde tüp mide ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra 50 kilo verdim. Ameliyat sonrası beslenme ve hareket alışkanlıklarıma dikkat ediyorum. Ameliyattan çok memnunum.”

Remzi B.

Tüp mide ameliyatı fiyatı yorum

SGK anlaşmalı hastanelerde tüp mide ameliyatı fiyatlarının, özel hastanelerde yapılan tüp mide ameliyatı fiyatlarına göre daha uygun olmasının nedeni, SGK’nın bu ameliyatları karşılaması ve hastanelerin SGK’dan aldığı ücretlerin daha düşük olmasıdır.

Tüp mide ameliyatı fiyatlarına ilişkin yorumlar:

“SGK anlaşmalı hastanelerde tüp mide ameliyatı fiyatları, özel hastanelere göre çok daha uygun. Bu nedenle, ameliyatı düşünen kişilerin SGK anlaşmalı hastaneleri tercih etmelerini tavsiye ederim.”

Hasan Y.

“Ameliyatın fiyatı, ameliyatın yapıldığı hastane, doktorun tecrübesi ve kullanılan malzemeler gibi faktörlere göre değişiyor. Bu nedenle, ameliyatı düşünen kişilerin fiyat araştırması yapmalarını tavsiye ederim.”

Binnur O.

“Ameliyattan sonra beslenme ve hareket alışkanlıklarında değişiklikler yapmak gerekiyor. Bu nedenle, ameliyatı düşünen kişilerin ameliyat sonrası süreçteki zorluklara hazır olmaları gerekiyor.”

Tarik G.


Clinic Care Center, İstanbul’da ve SGK ile anlaşmalıdır. Tüp mide ameliyatı, obezite tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Clinic Care Center’da tüp mide ameliyatı fiyatları, SGK anlaşmalı olduğu için daha uygundur.

Tavsiye edilen içeriğimiz: Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2023

5/5 - (5 votes)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.

???? Çevrimiçi Danışmanlık