Gaziantep Şehir Hastanesi günde ortalama 4 bin hastaya hizmet veriyor

Bakan Koca’nın paylaşımına göre, Gaziantep Şehir Hastanesi’nde 35 günde 140 binin üzerinde hasta muayenesi yapılmış. Bu, günde ortalama 4 bin hasta muayenesine denk geliyor. Servislerde 2 bin 4, yoğun bakımlarda 1113 olmak üzere, toplam 3 bin 117 hasta yatarak tedavi görmüş. 64 ameliyathaneye sahip olan hastanede 3 bin 67 ameliyat yapılmış. Görüntüleme merkezinde 3 MR, 3 BT cihazı tam kapasiteyle çalışıyor ve çekimler üç gün içerisinde gerçekleştiriliyor. Yanık merkezinin ilk günden beri aktif hizmet verdiği ve genetik laboratuvarının da hasta kabulüne başladığı belirtiliyor.

Bu veriler, Gaziantep Şehir Hastanesi‘nin kısa sürede önemli bir hizmet hacmi yakaladığını gösteriyor. Hastane, günde ortalama 4 bin hasta muayenesi ile Türkiye’nin en yoğun hastanelerinden biri haline gelmiş durumda. Yatarak tedavi ve ameliyat sayıları da oldukça yüksek. Görüntüleme merkezinin tam kapasiteyle çalışması ve çekimlerin üç gün içerisinde gerçekleştirilmesi, hastaların hızlı ve kaliteli bir şekilde hizmet almasını sağlıyor. Yanık merkezi ve genetik laboratuvarının da hizmet vermeye başlaması, hastanenin hizmet yelpazesini genişletiyor.

Bakan Koca’nın “Gaziantep Şehir Hastanemiz tekrar hayırlı olsun. Bugünkünden daha da iyi bir performansla daha nice günlere” ifadeleri, hastanenin gelecekteki performansı için de umut verici.

kaynak: https://www.saglik.gov.tr/TR-100809/gaziantep-sehir-hastanemizin-ilk-35-gunde-gosterdigi-basari.html

5/5 - (1 vote)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.