Gazze’deki Kanser Hastaları Mısır’a Nakledilecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gazze’deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’nde tedavi gören kanser hastalarının, başta çocuklar olmak üzere, ilk etapta Mısır’daki Şeyh Zuvaid ve El-Ariş hastanelerine nakledileceğini bildirdi.

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Mısır Sağlık Bakanı Khaled Abdel Ghaffar ile Gazze’deki kanser hastası çocukların tedavisine yönelik dün önemli bir görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.

Koca, görüşmede, Gazze’deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’nde tedavi gören başta çocuklar olmak üzere kanser hastalarının, Refah Sınır Kapısı’ndan ilk etapta Mısır’daki Şeyh Zuvaid ve El-Ariş hastanelerine nakledilmesini kararlaştırdıklarını kaydetti.

Koca, kanser hastası çocukları Mısırlı mevkidaşı ile ziyaret edeceklerini de ifade etti.

Gazze’den gelecek hastaların tedavilerini Türkiye’den gönderilecek sağlık personeli ve Mısırlı meslektaşlarının gerçekleştireceğini bildiren Koca, “İkinci etapta ise durumu uygun hastaların uçak ambulanslarla Türkiye’ye getirilmesi planlanacak. Gazzeli hastaların Refah Sınır Kapısı’ndan nakli için yürütülen diplomasi faaliyetlerinde ayrıca İsrail Sağlık Bakanı ile temas kurularak Türkiye, Mısır ve İsrail’den irtibat kişilerinin görevlendirildiği Sağlık Koordinasyon Ekibi oluşturulmuştur” açıklamasında bulundu.

Kaynak: https://www.saglik.gov.tr/TR-100637/gazzeli-kanser-hastasi-cocuklar-misirdaki-iki-hastaneye-nakledilecek.html

5/5 - (1 vote)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.

???? Çevrimiçi Danışmanlık