Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazzeli Kanser Hastalarını Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazze’den Türkiye’ye getirilen ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınan kanser hastalarını ziyaret etti.

Erdoğan’a ziyaretinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ercan Yeni ile doktorlar eşlik etti.

Hastaların tedavi gördüğü Onkoloji Hastanesi’ne gelen Erdoğan, hastaları tek tek ziyaret ederek “geçmiş olsun” dileklerini iletti. Sağlık durumlarına ilişkin bilgi alan Erdoğan, hastalara ve refakatçilerine moral verdi.

Erdoğan, ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, Gazzeli hastaların Türkiye’ye getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

“Bu hastalarımız, bizim kardeşlerimizdir” diyen Erdoğan, “Onların Türkiye’de tedavi görmeleri için elimizden geleni yaptık. İnşallah tedavileri başarılı olur ve ülkelerine sağlıklı bir şekilde dönerler.” dedi.

Erdoğan, Gazze’deki insani yardım çalışmalarının da süreceğini vurguladı.

Hastalar ziyaretten memnun

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinden memnun olan Gazzeli hastalar, Türkiye’de kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Hastalardan 35 yaşındaki Muhammed, “Türkiye’ye getirildiğimiz için çok mutluyuz. Burada çok iyi bakılıyoruz. İnşallah tedavimiz başarılı olur ve sağlıklı bir şekilde ülkemize döneriz.” dedi.

45 yaşındaki Emine ise, “Türkiye’de olmaktan çok memnunum. Buradaki doktorlar ve hemşireler çok iyi insanlar. Onlara çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.saglik.gov.tr/TR-100786/cumhurbaskani-erdogan-gazzeden-getirilen-hastalari-ziyaret-etti.html

5/5 - (1 vote)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık