Hatay’da 200 yataklı yeni acil durum hastanesi açıldı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde inşası tamamlanan Acil Durum Hastanesi, 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren hasta kabulüne başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hastanenin hasta kabulüne başladığını duyurdu. Koca, paylaşımında, “Hatay İskenderun Acil Durum Hastanesi hasta kabulüne başladı. 200 yataklı hastane; 33 poliklinik, 36 yoğun bakım yatağı, 7 ameliyathane, 6 görüntüleme odası, 1 MR, 1 tomografi, 1 tam kapsamlı laboratuvar, 1 bronkoskopi, 1 endoskopi, 6 FTR, 3 onkoloji, 1 KVC merkezi ve 1 anjiografi ile hizmet veriyor. Hatay İskenderun Acil Durum Hastanesi hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Hatay İskenderun Acil Durum Hastanesi, 200 yataklı bir hastanedir. Hastanede 33 poliklinik, 36 yoğun bakım yatağı, 7 ameliyathane, 6 görüntüleme odası, 1 MR, 1 tomografi, 1 tam kapsamlı laboratuvar, 1 bronkoskopi, 1 endoskopi, 6 FTR, 3 onkoloji, 1 KVC merkezi ve 1 anjiografi bulunmaktadır. Hastane, acil durumlarda ve kronik hastalıkların tedavisinde hizmet verecek.

Hatay İskenderun Acil Durum Hastanesi’nin açılışı, bölge halkının sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak. Hastane, bölgedeki acil sağlık hizmetlerinin kalitesini artıracak.

Kaynak: https://www.saglik.gov.tr/TR-101057/hatay-iskenderun-acil-durum-hastanesi-hasta-kabulune-basladi.html

5/5 - (2 votes)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.