Hollywood Gülüşü Nedir, Nasıl Yapılır? 😁​

Gülüş tasarımı arasında yer alan Hollywood gülüşü birçok yerli ve yabancı ünlünün yaptırdığı bir işlemdir. Popüler hale gelmesi ile farklı mesleklerden kişiler de Hollywood gülüşü yaptırmaya başlamıştır. Hollywood gülüşü hem daha iyi bir gülüş yapısı verirken hem de dişlerin daha estetik görünmesini sağlar.

Gülümsemeyi sağlayan Hollywood gülüşü ile birçok kişi kendisini daha iyi hissettiğini söylemektedir. Gülme hattını düzenlemek ve aynı zamanda gülüşün daha estetik bir şekilde karşı tarafa geçmesini sağlamak için Hollywood gülüşü yapılır. Hollywood gülüşü ya da orijinal adı ile Hollywood smile ünlülerin gülümsemelerinden yola çıkılarak hazırlanmıştır. Kusursuz bir gülüş sağlamak için uygulanan bu yöntemle aynı zamanda diş ve diş eti sağlığı da sürdürülebilir kılınır.

Hollywood Gülüş Tasarımı Nedir?

Hollywood smile tasarımı uzmanlar tarafından yapılan bir işlemdir. Tecrübe ve profesyonel çalışma alanı gerektirdiği için işlemin her yerde yaptırılmaması tavsiye edilir. Hollywood gülüşü ile hem daha sağlıklı hem de daha beyaz gülüşler yaratılır. Ayrıca diş etinin gülerken görülmesi engellenir ve diş yapısı simetrik olarak düzenlenir. Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişiler isterlerse Hollywood modelini uygulayabilirler. Uzman hekimler ile görüşerek yaptırmaları gereken bu işlemde güvenilir ve referansları olan yerler ile iletişime geçmek gerekir. İşlemin her yerde yaptırılmaması ve aynı zamanda uzmanlardan destek alınmaya özen gösterilmesi önemlidir. Hollywood gülüş tasarımı tek bir teknikten oluşmaz. İçerisinde birçok farklı teknik yer alır ve bu sebep ile de çok yönlü bir iyileştirme çalışması yapılmış olur.

Hollywood Gülüşü Neden Yapılır?

Hollywood gülüşü yaptırma nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Gülüşü daha simetrik bir hale getirmek.
 • Diş yapısını düzenlemek.
 • Daha beyaz dişlere sahip olunmasını sağlamak
 • Kişinin kendini estetik anlamda daha iyi hissetmesi için uygun alanı yaratmak.
 • Diş yapısını düzenleyerek kişinin daha iyi bir gülüşe sahip olmasını sağlamak.
 • Dişlerdeki çürümeleri gidermek.
 • Dişlerde meydana gelen sorunların öz güven üzerindeki olumsuz etkisini gidermek.
 • Kişinin yüzüne en uygun gülümsemeyi tasarlamak

Hollywood gülüşü ile bireylerin kendisini gülerken daha iyi hissetmeleri sağlanır. Fiziksel açıdan hem de psikolojik açıdan etkileri bulunan Hollywood gülüş tasarımı ile kişilerin öz güvenlerinin artması da mümkündür.

Hollywood Gülüşü Nasıl Yapılır 2024?

Hollywood gülüşünün yapılışı estetik diş hekimliği tarafından gerçekleştirilmektedir. Birçok farklı tekniği aynı anda gerçekleştiren Hollywood gülüşü tek bir işlemden oluşmaz. Hollywood gülüşünü yaparken en az 5 farklı yöntem ve metot kişiye uygulanır. Dolayısı ile uzun bir süreçtir ve kişilerin birden çok seans halinde gülüş tasarımı için doktorlarla görüşmesi gerekebilir. Hollywood gülüşüne yapılan işlemler şunlardır:

 • Diş beyazlatma.
 • Kompozit lamine.
 • Porselen lamine.
 • Seramik kaplama.
 • Ortodontik tedavi.
 • Implant tedavisi.
 • Diş eti cerrahisi tarafından yapılan işlemler
 • Zirkonyum destekli kaplama.

Bütün bu yöntemler Hollywood gülüşü için uygulanmaktadır. Ancak hepsi herkese uygulanacak diye bir kural yoktur. Örneğin diş etlerinde problem olmayan kişilere diş eti cerrahisi tarafından yapılacak olan iyileştirmelerin yapılması gerekmez. Kaplama yöntemlerinden bir ya da birkaçı tercih edilebilir ancak hepsinin kullanılmasına gerek yoktur. Aynı şekilde, eğer eksik diş yoksa implant tedavisi yapılmasını da ihtiyaç duyulmaz. Hollywood gülüşünün yapılışı esnasında uygulanacak olan bütün iyileştirme yöntemleri, kişinin mevcut ağız sağlığına bakılarak karar verilir. Bu sebeple de bahsedilen aşamaların değiştirilmesi, azaltılması veya artırılması mümkündür.

Hollywood Gülüşü Kimlere Yapılır?

Hollywood gülüşü yaptıranlar diş eti sağlığına önem veren ve iyi bir gülüş isteyen kişilerdir. Zaman içerisinde, dişlerde ve diş etlerinde istenmeyen rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Bu rahatsızlıkların oluşumu hem ağız bakımı ile ilgili olabildiği gibi farklı sağlık problemlerinden dolayı da ağız içerisinde rahatsızlıklar oluşabilir. Bütün bu durumları yaşamamak ve aynı zamanda mevcut sorunları gidermek isteyen kişiler Hollywood gülüşü yaptırmayı tercih edebilmektedir. Kişiler kendi gülüşlerini beğenmeyebilir, estetik bulamayabilir ya da özgüvenleri üzerinde negatif etki bıraktığını düşünebilirler.

Bu sebep ile de Hollywood gülüşü yaptırmak herkese sunulan bir seçenektir. Kişiler eğer kendilerini daha iyi hissedecekler ise Hollywood gülüşü yaptırmaya karar verebilir. Bu işlemi sorunsuz bir şekilde yaptırmak için de yetkili yerler ile iletişime geçebilirler. Hollywood gülüşü birbirinden farklı yöntemleri içeren ağız ve çene cerrahisinin de içerisine dahil olduğu yöntemlerden oluşmaktadır. Dolayısıyla Hollywood gülüşü sadece dişlerin beyazlatılması ve parlak bir gülüş verilmesinden ibaret değildir. Eğer Hollywood gülüşü yaptırmak isteyen kişinin bunu yaptırmasın da herhangi bir rahatsızlık engel olmuyor ise kişi rahatlıkla Hollywood gülüşü yaptırabilir. Hollywood gülüşü her ne kadar estetik kaygılar sebebiyle uygulansa da içerisinde implant, kaplama ve çene cerrahisi gibi alanlar yer aldığı için aslında bütüncül bir ağız bakımı sağlar.

Hollywood Gülüşü Zararlı Mı?

Hollywood gülüşünün zararları bulunmamaktadır. Hollywood gülüşü kişilerin çok daha iyi bir ağız ve çene sağlığına sahip olması için uygulanmaktadır. Dolayısı ile Hollywood gülüşü yapıldığı zaman kişiler zarardan çok yararlar ile karşılaşır. Diş etlerinin iyileştirilmesi, ağız problemlerinin giderilmesi ve var ise eksik dişlerin tamamlanması gibi bütüncül sağlık operasyonlarını içerir. Bu sebep ile de Hollywood gülüşünün zararlarından çok yararları ön plana çıkmaktadır. Gülüş tasarımının bir diğer etkisi ise kişilerin psikolojisini olumlu yönde etkilemesidir.

Farklı rahatsızlıklardan ya da diş eti problemlerinden dolayı gülüşünü beğenmeyen kişiler, istedikleri o muhteşem gülüşe Hollywood tasarımı ile ulaşabilir. Hem daha beyaz bir gülümseme sunarken hem de diş eti problemlerinin giderilmesi ve ağız bakımının yapılması da Hollywood gülüşünü oldukça yararlı bir konuma getirir.

Hollywood Gülüşü Ne Zaman Yaptırılır?

Hollywood gülüşü yaptırma zamanı için bir kısıtlama yoktur. İsteyen herkes Hollywood tasarımını yaptırabilmektedir. Ancak daha küçük yaşlardaki bireylerin Hollywood gülüşü yaptırmak için bir süre daha büyümelerini beklemeleri önerilir. Bu noktada genellikle orta yaşlardan itibaren Hollywood gülüş tasarımı uygulanır. Hollywood gülüşü eğer küçük yaşlardaki kişiler için isteniyor ise bu durumda ebeveyn kontrolünde olması ve kişinin genel sağlık durumu hakkında da bilgi edinilmesi önerilir.

Küçük yaşlardaki kişilere farklı tekniklerle iyileştirmelerin uygulanması daha uygun olabilir. Gülüş tasarımı tamamen giriş, diş eti ve çene cerrahisi ile ilgilidir. Estetik sebeplerden dolayı yapılsa da bahsedilen bu 3 farklı kategori 1 arada ele alarak daha iyi 1 gülüş tasarlamak için operasyonlar gerçekleştirilir. Burada önemli olan kişinin sağlık durumu ve kendisini her anlamda iyi hissetmesidir. Dolayısı ile Hollywood gülüşü istenilen yaşta ve istenilen konumda yaptırılabilir.

Hollywood Gülüşü Yapılırken Acıtır Mı?

Hollwood gülüş tasarımı acı ya da ağrı hissettirmektedir. Bunun temel sebebi ise işlem esnasında yapılan bütün operasyonlarda kişiye lokal anestezi uygulanmasıdır. Bölgesel olarak uygulanan bu anesteziyle kişi işlem anında herhangi bir acı, ağrı ya da sızı hissetmez. İşlem tamamlandıktan ve anestezinin etkisi geçtikten sonra bazı kişiler ağrı hissedebilmektedir. Ağrı durumu hem kişiden kişiye değişir hem de yapılan işlemlerin sıralaması ve yoğunluğuna göre de ağrı ve acı oluşabilir. Hollywood gülüşü sonrasında hissedilen ağrı ve acılar son derece normaldir ve bunun için doktor tarafından önerilen yöntemlerin uygulanması, ağrıları ve acıyı hafifletecektir. Whatsapp hızlı destek hattından bize ulaşabilir, diğer diş tevasi konuları ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (9 votes)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık