Sağlık-Sen’den Sağlık Çalışanlarına Kreş Müjdesi

Sağlık-Sen, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının en önemli sorunlarından biri olan kreş sorununu çözmek için harekete geçti. Sendika, birçok ilde kreş açmak için çalışmalara başladı.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz günden beri sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek somut adımlar attık. Sağlık-Sen Otel, Sağlık-Sen Taksi, Etüt Merkezi, SİMER’den sonra şimdi de kreş sorununu ortadan kaldırmak için ‘Sağlık-Sen Kreş’ projesini hayata geçiriyoruz” dedi.

Doğan, önümüzdeki günlerde kreşlerin açılacağının müjdesini vererek, “Yakın tarihte illerimizde Sağlık-Sen Kreş tabelalarımızı göreceğiz. Böylece sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın bir sorununu daha ortadan kaldırmış oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen’in kreş projesi, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için önemli bir kazanım olarak görülüyor. Bu proje, çalışanlara çocuklarını güvenilir ve kaliteli bir ortamda bırakabilme imkanı sunuyor. Ayrıca, çalışanlara iş-yaşam dengesini sağlama konusunda da yardımcı oluyor.

Projenin hayata geçirilmesi için Sağlık-Sen, birçok ilde yer belirleme çalışmalarını sürdürüyor. Kreşlerin, çalışanların kolayca ulaşabileceği bölgelerde olması planlanıyor. Kreşlerde, çocukların eğitim ve gelişimi için gerekli olan tüm imkanlar sağlanacak.

Sağlık-Sen’in kreş projesi, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yaşam kalitesini artıracak önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: https://www.sagliksen.org.tr/haber/12980/saglik-sen-kres-projesi-hayata-geciyor

5/5 - (1 vote)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık