Yanık İzlerini Giderme Ameliyatı Fiyatı 1600 Euro

Yanık izlerini giderme  Clinic Care Center klinik uygulamalarında başarılı tamamlanan tedaviler arasındadır. Yanık durumuna göre en uygun sonuçlar sağlanmaktadır.

Yanık izlerini giderme  tedavisinde yanık derecelerinin önemi büyüktür. Tıbbi olarak üçüncü derece yanıklar tamamen yok olmadığı için en az seviyeye indirilmesi durumu vardır. Estetik açıdan en uygun sonuçları bulmak üzere Clinic Care Center başvurularınızı yapabilirsiniz.

Yanık İzi Estetiği Nedir?

Yanık izlerine estetik müdahaleler yapılmakta, yanığa bağlı deforme olan derinin tamamına yakını iyileştirilmektedir. İyi görüntü oluşması için hangi tekniklerin kullanılacağı uzmanlarımızın kontrolünde gerçekleşmektedir. Plastik cerrahi müdahalelerinde doğru teknikleri kullanmaya gayret etmekteyiz. Clinic Care Center farkını her daim hissedebilirsiniz.

Yanık İzi Kapatma Nedir?

Yanık izlerinin estetik işlemle giderilmesi izlerin kapatılması olarak tanımlanabilir. Ancak yanık izi kapatma daha çok dövme benzeri tekniklerle maskelemeyi de ifade etmektedir. Estetik kliniğimizde dövme harici tıbbi müdahaleler bulunmaktadır.

Plastik Cerrahi Yanık İzlerini Giderme

Yanık izlerini giderme  yolları teknolojik açıdan gündeme gelen yeniliklerle beraber çeşitlenmektedir. Tedaviler uygulanırken bazı teknik cihazlardan faydalanılmaktadır. Lazer teknolojisinin önemi kritik derecededir.

  • Doku genişletici balon yöntemleri, yaygın kullanılan ancak her zaman mümkün olmayabilen bir tedavi yöntemidir. İlk tercih olmakla beraber alternatif uygulamalara ihtiyaç olabilmektedir.
  • Yanık olan yerde ameliyat imkansızsa alternatif yollara başvurulmaktadır: Karbondioksit lazer yöntemi en yaygın olanlar arasındadır. Fraksiyonel lazer, erbiyum lazer diğer yollar arasındadır. Altın iğne radyo frekans  yöntemleri de sıkça tercih edilmektedir.
  • Derideki kabarık izlerde Fraksiyonel lazerler kullanılmaktadır. Kızarıklıkların düzeltilmesi için elastik liflerin uyarıldığı teknik olarak etkili sonuçlar verir.

Yanık İzi Tedavisi Yapılmadan Önce Nelere Bakılır?

Yanık izi tedavisi yapılmadan önce hasta durumuyla ilgili birçok değerlendirme yapılması gerekmektedir. Ameliyat için ekstra önemi olan yara ve çevresinde tedaviyi engelleyen durum tespiti yapılmaktadır.

Yanık çevre dokularının sağlıklı olup olmadığına bakılır. Ameliyata etki edebilecek bir hasar varsa alternatif çözümler incelenir. Yanık alanı genişliği ve derinliğine göre teknik uygulamalar yapılmaktadır.

Kahverengi Yanık İzi Nasıl Geçer?

Merak edilen bir soru kahverengi izlerdir. Yanıklardan kalan kahverengi izlerin geçmesi için estetik uzmanı müdahalesiyle lazer işlemleri sağlanır.

Kahverengi yanık izi nasıl geçer sorusunda lazer tedavisi iyileşme süresinin kısalması bakımından önemlidir. Yanıkla beraber oluşan kararma durumunda önerilen kremler kullanılabilir.

Kırmızı Yanık İzlerini Giderme

Kırmızı yanık izleri henüz yeni durumdaki yanıkların merkezi ve çevresini oluşturmaktadır. Derin bir yanık izi birkaç haftada hafifleyebilirken yüzeysel olanlar on güne kadar daha iyi hale gelebilir.

Kırmızı yanık izi nasıl geçer sorusu için tedavi sürecinde uzman estetik cerrahi ekibimize başvurabilirsiniz. Yanık derecesine uygun olarak işlemler yapılmakta ve müdahaleler sağlanmaktadır.  Yeni yanıklarda bir süre derinin kendine gelmesi aşaması önemlidir.  Acıyı azaltan tedaviler yapıldıktan sonra kalan izler de uygun yöntemlerle giderilecektir.

Yıllanmış Durumdaki Yanık İzi  

Deri yapısındaki hassasiyetler değişmektedir. Renk ve hormon yapısı derideki iyileşme oranlarını etkilemekte, yanık izlerinin kaderini belirleyebilmektedir.

Eski yara izlerinin geçmesi zorlu bir süreç anlamına gelebilir. Kliniğimizde lazer tedavisi uygulamaları, estetik operasyonlarla yıllanmış durumdaki yanık izleri kapatılabilmektedir. Yanık izlerinin her biri kendine özgü olduğu için uygun tedaviler de hastalara özel olarak sağlanacaktır.

Eski Yanık İzlerinin Giderilmesinde Kullanılan Yollar

Eski yıllanmış yanık izi tedavisi yapılırken kullanılan yöntemlerden biri kimyasal peeling işlemleridir. Bu yöntemde zımparalama benzeri bir uygulama gerçekleşmektedir. Yaralı durumdaki dokunun soyulması ardından yeniden yapılandırma amaçlanmaktadır.

Önemli bir iz giderici yöntem kolajen salgının artırılmasını sağlayan mikrofat işlemidir. Esnekliği artan ciltte düzelmeler ve damar artışları bulunmaktadır. Yapılan işlemlerde kök hücrelerle ilgili aktif uygulama vardır.

Yarada yükselti olmadığında renk eşitleme amaçlı olarak lazer uygulamaları yapılabilmektedir. İz olan bölgenin yakılarak yeniden yapılandırılması amaçlanır.

Yanık İzi Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Yanık izi ameliyatı öncesi dikkat edilmesi gerekenler kliniğimizdeki uzman ekibimiz tarafından yapılacak yönlendirmelerle aktarılmaktadır. Operasyon olacaksa gerekli koşullar bir süre önceden belirtilmektedir.

Yanık tedavisi için bölgesel inceleme yapılarak operasyon ve tedavilerin tümüne engel bir durum var mı bakılmaktadır. Operasyon engeli durumların çözümü için gerekli müdahaleler yapılarak sürece devam edilir.

Yanık İzi Tedavisi Seansları

Yanık izi tedavisi seansları genelde 6 seansa kadar sürebilmektedir. Hafif çaplı kolay iyileşen durumlarda 4 seansa kadar tedavi yapılabilir.

Yanık İzi Tedavisi Ardından Ne Olur?

Doktorunuzun verdiği krem ve ilaç desteği yanında genel önerilerini dikkate almanız gerekir. Tedavi olan bölgede bir miktar kızarıklıklar olabilir. Kabuklanma durumu da gayet normaldir ve bir haftalık süreçte düzelme görülecektir.

Yanık İzi Tedavilerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanık izi tedavilerinde bazı ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmektedir.  Clinic Care Center kliniğimiz güvenli zeminden tedavi olanağı vermekte, plastik cerrahlarla uzmanlar tarafından işlem sunmaktadır.

  • Yanık izi tedavilerinde ödem oluşmaması için gerekli önlemleri almanız gerekir. Kabuklanma esnasında ödemsiz bir şekilde tedavi olmalıdır. Elle müdahale olmaması, güneş ve sıcaklık hassasiyetleri açısından önemli detaylar vardır.
  • Yanıklarda ikinci derece bir sorun varsa haşlanmış bir deri olasıdır. Bu tür yanıkların kendini toparlaması yüksek dereceli yanıklara göre daha kolay olacaktır. Cerrahi işlemlere gerek olmasa da uzmanlarımızın önerilerini mutlaka dikkate almalısınız.

Üçüncü derece yanıklarda ameliyatla yapılan işlemlerde ekstra hassasiyet gerekecektir. İyileşme sürecinde mutlaka kontroller aksatılmadan sürmelidir.

Yanık İzi Kalmaması İçin Yapılması Gerekenler 

Deride yanık izlerinin hiç kalmaması için derinin kendisini yenilemesini engelleyen tüm durumlardan kaçınmak gerekir. Başta yanık oluşmaması için önlemler almanız gerekecektir. Ardından yanıkların tekrarını engelleyen önlemler almalısınız. Her yanık durumunda derinizdeki sorunlar sinirsel anlamda da bir yıpranma demektir.  

  • Yanıklar olduğunda olabilecek en kısa sürede soğuk su altına tutmak ilk müdahalelerden biridir. Elle temastan önce suyla temiz kalmasını sağlamalı, ağrıyı azaltan buz yöntemini kullanmalısınız. Doğal uygulamalardan limonu kızarık yere sürmek ilk ağrıların azalmasını sağlayacaktır.
  • Yanık çok ileri düzeydeyse hemen acil sağlık kurumuna başvurmanız önerilir. İz kalmaması için ne kadar erken müdahale yapılırsa o kadar iyi olacaktır. Derideki yanıkların tedavisi geciktikçe iz derinliği artacaktır.

İzlerin geçmesi için dış etkenlere karşı önlem almak gerekmektedir. Yanık olan bölgenin hijyenik bir şekilde tutulması gerekir. Mikroplar, bakteriyel açıdan kötü ortam izleri kalıcı yapabilmektedir.

Pratik Yollarla Yanık İzi Nasıl Geçer?

Yanık izi nasıl geçer sorusunun pratik açıdan pek fazla çözümü yoktur. Yanıkların önlenmesi ve acil tedavisi anlamında bazı uygulamalar olabilir. Yanık oluştuğu anda izlerinin geçmesi için kliniğimize başvuru yapabilirsiniz. Özellikle ikinci ve üçüncü derece yanıkların izleri konusunda uzman bir ekibimiz bulunmaktadır.

Yanık İzi Tedavisi Fiyatları 2024

Yanık izlerinin tedavi fiyatları kliniğimize başvuran hasta durumuna göre değişmektedir. Her tedavi uygulaması hastanın durumuna özel olarak değişmektedir. İlaç ve ameliyat tedavileri, lazer teknolojisi, diğer iz geçirici uygulamalara göre tedavi fiyatlarında değişiklikler olabilmektedir.

Yanık izi tedavisi fiyatlarının 2024 senesine uygun güncel sonuçlarını öğrenmek için sağlık merkezimize başvurabilirsiniz. Tedavi aşamalarına ve ameliyat durumuna göre fiyatlar daha net şekilde oluşacaktır. Clinic Care Center yanık izlerini giderme  alanında en iyi kliniklerden biri olarak güvenle hizmet sunmaktadır.

Fırsat ve Kampanylar için bize Instagram ve Facebook da takip edebilirsiniz.

4.7/5 - (11 votes)

Dr. Reza, alanında 20 yılı aşkın başarılı uzmanlık deneyimine sahip tanınmış bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır. Dr. Reza, uluslararası hastalar üzerinde yüzlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiş, yüz, karın ve vücut cerrahisi estetik cerrahisinde önde gelen yenilikçilerin güvenini kazanmış ve rekonstrüktif cerrahinin öncüsüdür.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık