DHI Saç Ekimi Fiyatları 2024

2024 yılında Türkiye’de DHI saç ekimi fiyatları, greft sayısına, uygulanan kliniğe ve doktorun deneyimine göre değişir. Ortalama olarak, 5000 greft DHI saç ekimi fiyatı 25.000 TL ile 40.000 TL arasındadır.

Dhi tıraşsız saç ekimi herkese rahatlıkla yapılabilen bir işlemdir. Saç ekimi yaptırmak isteyenlere önerilen yöntemler arasında yer alır. Dhi saç ekimi farklı yöntemler ile uygulandığı için kişiler ağrı ve acı hissetmez ve çabuk iyileşir. Bu sebep ile de birçok kişi dhi yöntemini tercih etmektedir.

Bu yöntemin saçın her bir bölgesine uygulanabilir oluşu nedeni ile kapsamlı bir planlama yapılması da mümkün hale gelmiştir. Dhi saç ekimi ile kişiler istedikleri görünüme hiçbir sorun yaşamadan ulaşabilir. Sağlıklı ve doğal saç ekim yöntemlerinden biri olan dhi saç ekimi, özel kliniklerde profesyonel ekipmanlar aracılığı ile gerçekleştirilir.

Dhi saç ekimi yaptırırken seçilen merkeze önem vermek gerekir. Tecrübeli kişiler ve uzmanlar ile çalışmak da işlemden alınan verimi etkilemektedir.

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi saç ekim yöntemi özel teknikler ile uygulanan işlemler arasında yer alır. Her bir saç ekim yönteminin kendi tekniği ve uygulanma biçimi bulunur. Dhi saç ekim yöntemi de kişinin acı hissetmeden ve en sürdürülebilir şekilde saç ekimini tamamlamayı hedefler.

Dökülme yoğuluğu gibi unsurlar göz önünde bulundurularak bölge incelenir ve ardından saç ekim işlemi başlatılır. Aşama aşama ilerleyen bir süreçtir ve yeni nesil teknoloji kullanılarak hazırlık aşaması tamamlanır. Dhi saç ekimi yönteminde mikro uçlar kullanılır ve bu mikro uçlar ile olabildiğince iz bırakmadan işlem yapılmaya çalışılır.

Dhi Saç Ekimi Tıraşsız Bir Yöntem Mi?

Tıraşsız saç ekimi yöntemi olarak bilinen Dhi, profesyonel bir saç ekim tekniğidir. Var olan saçlara zarar vermeden ve o saçları kesmeden işlem yapılır. Numune alımı için var olan saçlardan küçük bir parça alınsa da bu durum genel görünümü etkilemez. Genel görünüm etkilenmediği için de bu saç ekim yöntemi daha sık tercih edilir.

Tıraşsız bir saç ekimi olduğu için saçların tıraş edilmesine ve kesilmesine gerek kalmadan işlem tamamlanır. Saçların seyrek olduğu alanda incelemeler yapılır ve bu alanların arasında ekim gerçekleştirilir. Oldukça basit ve kompakt bir süreçtir. Bu sebeple de birçok yöntemden ayrılır ve saç derisine zarar vermeden işlem tamamlanır.

Dhi Saç Ekimi Başarılı Mı?

Dhi saç ekiminin başarı oranı oldukaça yüksektir. Öncelikle tıraşsız 1 yöntem olduğu için zaten insanlar tarafından tercih edilmektedir. Yeni nesil teknolojiler kullanılmakta ve bu sebeple de alınan verimin oranı yükseltilmektedir.

Dhi saç ekimi başarılı sonuçlar veren ve yaptıran kişileri memnun bırakan işlemler arasında yer alır. Bu işlemi yaptırmak isteyenler öncelikle uzmanlar ile görüşmeli ve kendileri için en uygun saç ekim metodunu öğrenmelidir. Çünkü saç ekim metodu sadece dhi ya da fue yöntemlerinden oluşmamaktadır. Farklı biçimlerde ve tekniklerde saç ekimi yapılması mümkündür.

Hangi saç ekim metodunun uygulanacağı kişinin sağlık durumuna, saç yapısına ve diğer unsurlara göre belirlenir.

Dhi Saç Ekimi Var Olan Saçlara Zarar Verir Mi?

Saç ekiminde saçın zarar görmesine izin verilmemektedir. Dhi saç ekim yönteminde de aynı durum söz konusudur. Yöntemin hem tıraşsız bir yöntem olması hem de güvenilir içeriklerden oluşması sebebi ile dhi saç ekimi var olan saçlara herhangi bir zarar vermemektedir.

Kişinin alerjen durumu ve hassasiyetleri göz önünde bulundurularak yeni nesil teknolojik araçlarla saç ekimi gerçekleştirilir. Bu sebeple de dhi saç ekimi herhangi 1 şekilde ne saç derisine ne kafa yapısına ne de var olan saçlara zarar vermez.

Dhi Saç Ekiminden Sonra Günlük Yaşama Ne Zaman Dönülür?

Dhi saç ekiminden sonra normal hayata dönüş için zaman kaybedilmesine gerek yoktur. Kişiler en kısa süre içerisinde normal hayatlarına dönebilir, çalışma hayatlarını tekrar başlayabilir, gündelik hayatlarında herhangi bir engel olmadan devam edebilirler.

Bu saç ekim yönteminde kullanılan içerikler nedeniyle kişiler çok rahat bir şekilde normal yaşamlarına hızlıca dönebilmektedir. İnsanların günlük yaşamlarından çok uzak kalmasına izin vermeyen dhi saç ekimi yöntemi sık sık tercih edilir. Tercih edilmesinin altında yatan sebepler ise bu yöntemin avantajlarıdır.

Kabuklanma oranının düşük olması, kısa sürede iyileşmesi, normal hayata beklenenden daha kısa sürede dönülmesi gibi etkenler bu yöntemin avantajlarını içerir. Dolayısı ile saç ekimi yönteminde dhi’yi kullananlar hayatlarına dönerek günlük rutinlerine devam edebilmektedir.

Ekim Yapılmadan Önce Hangi İşlemler Gerçekleştirilir?

Dhi ekim öncesi işlemler yeni nesil teknolojiyi içerir. Saç ekimi yapılmadan önce analiz işlemleri gerçekleştirilir. Analiz işlemlerinde ise saçtan çok küçük bir numune alınır ve bu saç modeline göre tasarım planlanır. Bölgenin özel kameralar ile incelenmesi de yine bu yönteme özgüdür.

Saç derisinin tipinin anlaşılması ve saç tellerinin incelenmesi için kamera ile ekim yapılacak bölge incelenir. Böylelikle yapılan yöntem hem kişiye özel olmakta hem de sonuçları daha yüksek verim içermektedir. Saç ekimi yaptıran kişilerin de memnuniyetlerini fazla olması sebebiyle bu yöntemler güvenilir şekilde uygulanmaya devam eder.

Dhi Saç Ekimi Yapılırken Anestezi Uygulanır Mı?

Saç ekiminde lokal anestezi uygulaması yapılır. Dhi saç ekim yönteminde de ekim süreci başlatılmadan önce lokal anestezi yapılmaktadır. Böylelikle kişilerin hem acı çekmesi hem de işlem anında reaksiyon göstermelerinin engellenmesi sağlanır. İşlem esnasında herhangi 1 şekilde acı hissetmezler ve sızıları olmaz.

İşlem sonrası vücudun adapte olma aşamasında birtakım yan etkiler ortaya çıksa da bu yan etkiler oldukça normal seviyededir. Kişiler eğer saç ekimi yaptırdıktan sonra olağanüstü durumlarla ve yan etkilerle karşılaşıyorlar ise bu durumda uzmanları ile mutlaka görüşmeleri ve bir sağlık kuruluşuna gitmeleri tavsiye edilir. Dhi saç ekim yöntemi güvenilir bir yöntemdir ve bu sebep ile de herhangi bir yan etki ile karşılaşma oranı oldukça düşüktür.

Dhi Saç Ekim Yönteminin Amacı Nedir?

Dhi saç ekim metodunun bazı amaçları bulunur. Bu amaçlar işlemden en yüksek verimi almak ve saç ektirmek isteyen kişileri memnun etmek için belirlenmiştir. Yöntemin amaçları şu şekildedir:

  • Var olan saçlara zarar vermemek.
  • Seyrek olan bölgelere odaklanarak işlem yapmak.
  • Doğal bir saç ekimi metodu olarak kullanılmak.
  • Saç dökülmesinin nedenini ve tipini öğrenmek.
  • Ekim yapılacak alanın incelenmesini sağlamak ve en uygun ekim şeklinin bulunmasını kolaylaştırmak.
  • Danışanların günlük yaşamlarına zaman kaybetmeden dönmelerini sağlamak.

Dhi saç ekim yönteminin ana amaç ve hedeflerini oluşturur.

Dhi Saç Ekimi Kabuklanma Yapar Mı?

Dhi saç ekimi ve kabuklanma problemi diğer saç ekim yöntemlerine göre daha az görülmektedir. Dhi saç ekim yönteminde de işlem sonrasında kafa derisi üzerinde kabuklanma görülmektedir. Kabuklanma yaşansa da kabuklanmanın oranı oldukça düşüktür.

Hem kısa sürede kabuklanma probleminin giderilmesi hem de kabuklanmanın kişiyi rahatsız etmesinin engellenmesi gibi sebeplerden dolayı dhi saç ekim yöntemi sık sık tercih edilmektedir. Kabuklanma sürecinin kısa olması ise iyileşme süreci üzerinde pozitif etki bırakmaktadır.

Dhi saç ekimi yöntemi de fue teknolojisi ile uygulanan saç ekimi gibi hem kısa sürede iyileşmekte hem de kişilere özel olarak tasarlanmaktadır. Dhi saç ekimi daha hızlı iyileştiği için kişiler rutinlerine de kolayca geri dönebilir. Clinic Care Center Whatsap ile iletişime geçerek hemen fiyat alabilirsiniz.

5/5 - (10 votes)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.

???? Çevrimiçi Danışmanlık