FUE Saç Ekimi Fiyatları 2024 

2024 yılında FUE saç ekimi fiyatları, ekilecek greft sayısına, klinik ve doktorun deneyimine, kullanılan ekipmana ve ek hizmetlere göre değişiklik gösterir.

Greft sayısı, saç ekimi fiyatının belirlenmesinde en önemli faktördür. Ekilecek greft sayısı arttıkça, fiyat da artar. Örneğin, 2000 greft saç ekimi için ortalama fiyat 15.000 TL iken, 4000 greft saç ekimi için ortalama fiyat 30.000 TL’dir.

Saç ekim çeşitleri Fue yöntemi günümüzde sık sık tercih edilen işlemler arasında bulunur. Diğer saç ekim yöntemlerine göre avantajlarının fazla olması nedeni ile birçok kişi önceliği Fue saç ekim tekniğine vermektedir.

Fue saç ekimi ile kişiler kısa sürede dökülme probleminin önüne geçerek istedikleri görünüme kavuşabilirler. Fue saç ekimi esnasında kullanılan her bir malzeme ve teknik ürün son derece kaliteli olmalıdır.

Fue Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi tekniklerinden biri olan Fue, özel malzemeler ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu açılımına sahip olan bu yöntem halk arasında kısaca FUE olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Sentetik safirler kullanılarak gerçekleştiren bir yöntemdir. Saç ekimi esnasında uçları sentetik safir olan materyaller ile işlem yapılır. Avantajları ve özellikleri ile diğer saç ekim yöntemlerinden ayrılır.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fue saç ekiminin yapılışı diğer yöntemlere göre biraz daha farklıdır. Bu yöntemde safir uçlu kalemler kullanılır. Safir uçlu kalemler ile çok küçük hatta mikro denilebilecek küçüklükte delikler açılır. Tahribat oranı çok daha düşük olduğu ve iyi bir sonuç verdiği için birçok kişi saç ekiminde bu tekniği tercih eder. Doku tahribatının oranını azaltması da safir kalemler ile sağlanır.

Fue Saç Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Fue saç ekimi yaptıranlar bu işlem için uygun bulunan kişilerdir. Herhangi bir cilt rahatsızlığı olmayan, alerjen tepki vermeyen ve bu işlem için uygun olan herkes fue saç ekimi yaptırabilir. Eğer cilt üzerinde 1 enfeksiyon ya da hastalık var ise fue saç ekimi yaptırılmaktadır. Ayrıca saç ekimi yaptırabilmek için kişilerin en az 18 yaşında olmaları istenir.

Fue Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz?

Saç ekimi yaptıramayanlar cilt rahatsızlığı olan kişilerdir. Rahatsızlığının yanı sıra. Bu işleme engel olacak herhangi bir hassasiyet söz konusu ise yine fue saç ekimi yaptırılamaz. Bilinenin aksine saç ekimi sadece erkekler için değil, kadınlar için de uygulanabilmektedir. Bu durum da kadınlarda istedikleri ve ihtiyaçları olduğu takdirde fue saç ekimi yaptırabilirler.

Fue Saç Ekimi Can Acıtıyor Mu?

Fue saç ekiminin can yakması mümkün olsa da FUE tekniğinde herhangi bir acı, ağrı, sızı ya da sızlama görülmez. Bunun temel sebebi fue tekniğinin özel malzemelerle yapılması ve kişinin işlem anında herhangi bir şekilde acı çekmesinin engellenmesidir. Birçok saç ekim yöntemi ne göre daha az hasar vermesi ve aynı zamanda can acıtmaması ile fue saç ekimi tekniği ön plana çıkar.

Fue Saç Ekimi Başarılı Sonuç Veriyor Mu?

Fue saç ekiminin sonucu kişilerin beklentilerini karşılayacak seviyededir. Fue saç ekimi kişilere istedikleri sonucu vermektedir. Diğer yöntemlere göre çok daha rahat uygulanması ve avantajlarının fazla olması fue saç ekim yönteminin başarılı sonuçlar vermesini sağlar.

Fue Saç Ekimi İyileşirken İz Bırakır Mı?

Fue saç ekiminin iz bırakması mümkün değildir. Cilt üzerinde iz bırakmayan nadir yöntemlerden biridir. Kullanılan ekipmanlar ve teknikler nedeni ile Saç ekimi cilt üzerinde herhangi bir iz bırakmaz. Bu sebep ile de birçok kişi saç ekimi yaptırmak istediğinde iz bırakmamasından dolayı fue saç ekimi yöntemi tercih etmektedir.

Fue Saç Ekiminde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Fue saç ekim malzemelerinin başında safir kalemler yer alır. Safir bıçak olarak da bilinen bu malzemeler ile saç ekimi gerçekleştirilir. Fue saç ekiminde kullanılan her bir bıçak ve diğer materyaller özel olarak bu teknik için üretilmiştir. Uygulanan saç ekiminin daha doğal durmasının sağlanması da safir bıçaklar sayesinde olmaktadır. Fue saç ekimi kaliteli ekipmanların kullanıldığı başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır.

Fue Saç Ekiminin İyileşme Süreci Ne Kadar?

Fue saç ekimde iyileşme süreci oldukça kısadır. Fue saç ekimi kullanarak saç ektiren kişilerin iyileşme süreci ortalama 2 haftadır. Bu süreç içerisinde hem iyileşme görülür hem de kişiler saçlarına alışmaya başlarlar. Uygulanan yöntemi alışmak için adaptasyon süreci gerekse de fue saç ekimi bu adaptasyon sürecini kısaltmaktadır.

Sapphire Fue Yöntemi Nedir?

Sapphire Fue yöntemi, fue saç ekiminin bir diğer adıdır. Özel safir bıçaklar ve araçlar kullanılarak yapılan bir tekniktir. Çelik uçlar ile desteklenen bu bıçaklar günümüz teknolojisinden yararlanılarak üretilmiştir. Sapphire Fue yöntemi ile yapılan saç ekim işlemlerinde doku tahribatı daha az yaşanır.

Sedef Hastaları Fue Saç Ekimi Yaptırabilir Mi?

Sedef hastası olanların saç ektirmesi mümkündür. Sedef hastası olan kişiler hastalıklarının seviyesine bağlı olarak saç ettirebilirler. Saç ektirmek için öncelikle sedef hastalığının seviyesinin bilinmesi gerekir.

Eğer ileri seviyede bir hastalık söz konusu değil ise bu durumda sedef hastası olan kişilerde istedikleri yöntemlerle saç ekimi yaptırabilirler. Ancak saç ekimi yaptırmaları için hastalıklarının basit bir seviyede olması gerekir.

İleri seviyede hasta olan kişiler saç ekimi yaptırmak istedikleri takdirde birçok yan etki ile karşılaşabilirler. Yine ileri seviyedeki bir sedef hastası saç ektirdiğinde sedefin semptomlarının artması da mümkündür.

Fue Saç Ekimi Hangi Mevsimde Yapılmalı?

Fue saç ekiminin yaptırıldığı mevsim için bir kısıtlama bulunmaz. Fue saç ekimi istenilen herhangi 1 zaman diliminde, mevsimde, ay içerisinde yapılabilir. 12 ay boyunca istenilen herhangi 1 zamanda saç ekimi gerçekleştirilebilmektedir.

Saç ekimi yapıldıktan sonra sadece dikkat edilmesi gereken bazı mevsimsel öğeler vardır. Bu sebep ile de birçok kişi genellikle kış aylarında saç ekimi yaptırmayı tercih etse de yaz aylarında da bahar aylarında da saç ekimi kolaylıkla ve sorunsuz bir şekilde yaptırılabilmektedir.

Fue Saç Ekimi için Kaç Yaşında Olmak Gerekir?

Saç ektirme yaşı için genellikle 18 yaşından itibaren şeklinde uyarılar ile karşılaşılır. Bunun temel sebebi kişinin ergenlik sürecinin bitmesinin beklenmesidir. Ergenlik sürecinde devam eden gelişim nedeni ile saç ekiminin yaptırılması tavsiye edilmez.

Çoğunlukla 18 yaş da değil, 20 yaştan itibaren saç ekimi yaptırılması önerilir. Saç ektirme yaş aralığı ise 20 yaştan başlayarak 65 yaşlarına kadar artırabilmektedir. Bunun temel sebebi saç kökleri, vücut sağlığı ve derinin kalitesidir.

Fue Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Fue saç ekiminin faydaları şu şekildedir:

 • Diğer saç ekim yöntemlerine göre daha kısa sürede iyileşir.
 • Safir bıçaklar ile yapılır ve oldukça hassastır.
 • Daha gür / sık görünen saç modeli oluşturulabilir.
 • İz bırakmaz.
 • İyileşme sürecinde yan etkiler ile karşılaşılmaz.
 • Doku tahribat oranı düşüktür.

Saç Ekiminde Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Saç ekim teknikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Robot,
 • DHI,
 • Peruktan
 • Fue
 • Safir

Bu yöntemlerden kişi için en uygun olan seçilerek uygulama aşamasına geçilir.

Fue Saç Ekiminin Maliyeti Yüksek Mi?

Fue saç ekiminin fiyatı diğer yöntemlere göre daha düşüktür. Her saç, ekim merkezinin ve her saç ekimi uzmanının belirleyeceği fiyat farklıdır. Bunun temel sebebi kullanılan malzemeler, malzemelerin kalitesi ve işçiliktir. Fue saç ekiminde ayrıca kişiye özel tasarım yapıldığı için bu çalışmalar da ek ücretlendirmelere tabi olabilmektedir.

Fue saç ekimi fiyatları herkes için farklı kriterlere göre belirlenmektedir. Dolayısı ile tek ve sabit bir fiyattan bahsetmek oldukça zordur. Whatsapp iletşim hattımızdan daha detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

4.9/5 - (12 votes)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık