Mide Ameliyatı Olup Pişman Olanlar 🤔​

Tüp mide ameliyatı sonrası kişiler zayıflamak ile birlikte onları nelerin beklediğini de merak ederler. Çünkü mide neye alışacak ya da nasıl bir tepki verecek en merak edilen durumlardır.

Tüp mide ameliyatı olmadan önce bu ameliyatı geçiren insanlarla muhatap olmak biraz iç rahatlatıcı olabilir. Bu tarz ameliyatlar hastalar tarafından daha popüler hale gelmiş ve çoğu kişi de bu ameliyatı olmak için güven duymuştur.

Tüp Mide Ameliyatı Olup Pişman Olanlar Kadınlar Kulübü
Tüp mide ameliyatı oldum pişmanım

Tüp Mide Ameliyatı Olup Pişman Olanlar Kadınlar Kulübü

Genellikle obezite ameliyatları açısından bu ameliyatın başarısı daha yüksektir. Uzun dönem boyunca da etkisi sürmektedir. Bu yüzden de çok fazla tercih edilir olmuştur. Obezite hastaları bu ameliyata karşı daha istekli olsalar bile tüp mide ameliyatlarına daha kuşkulu yaklaşılmaktadır. Aslında hasta yakınları bu ameliyata karşı biraz daha uzak ve hastalara kendilerinin kendi çabalarıyla zayıflayabileceklerini söylemektedirler.

Ancak bu ameliyatla midenin tamamı değil bir kısmı alınmakta ve hacim olarak büyütülmektedir. Zaten bu ameliyatlar 1800’lü yılların sonlarından beri yapılmaktadır. O yüzden de bu ameliyata güvenilmesi ve yıllardır uygulandığı için hastaların rahat olması gerekmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Pişman Olanlar

Ameliyat sonrasında yapılan araştırmalar ve değerlendirmeler, hastaların yorumları genellikle olumlu olmaktadır. Hatta bu konudan dolayı yıllardır çok emek vermiş diyet, spor yapmış kişiler bunun gereksiz bile olduğunu getirmişlerdir. Çünkü belirli bir yerden sonra zayıflamak için diyet, spor, detoks gibi şeylerin fayda etmediğini söylemişlerdir.

Meselenin özü hormonal ve psikolojikse eğer insanlar hemen tüp mide ameliyatına başvurmaktadır. Tüp mide ameliyatı sonrası pişman olanlar için de yapmaları gereken durumlar olduğunu bildirmek önemlidir.

Tüp Mide öncesinde yapılan testler, hastanın uygunluğu ve gerekli görülen her şey yapılmaktadır. Bu testler;

1Kan Tahlili
2Akciğer Grafisi
3Tüm Batın USG
4EKG (Elektro Kardiyografi)
5SFT (Solunum Fonksiyon Testi)
6Homa-IR B indeksi
7Anestezi Doktoru Muayenesi
8Psikolog Muayenesi ve Psikolojik Değerlendirme
9Endokrinoloji Muayenesi
10Kardiyoloji Muayenesi
Tüp Mide öncesinde yapılan testler

Eğer hasta bunun için uygun ve yeterince istekliyse ameliyat olmasında hiçbir sakınca yoktur. Dolayısıyla pişman olmak için de bir sebep görülmemektedir. Kadınlar kulübü tüp mide ameliyatı olanlara genel olarak bakıldığında gerçekten pişmanlık yok denilebilir. Hatta insanlar bu kadar çok kilo verdikleri için çok da mutlu.

Özellikle insanlar bu ameliyatı kesinlikle tavsiye ettiklerini dile getirmektedir. Ancak en iyi merkezden en iyi hizmetin alınması koşuluyla. Çünkü pişman olan insanlara bakıldığı zaman en büyük şikayetleri ameliyatı yapan doktorun ya da ameliyatın yapıldığı merkezin eksiklikleri olmaktadır.

Öncesinde her türlü bilginin alınması, şartların konuşulması, ameliyat sonrasında sizi bekleyen süreç ayrıntılı şekilde konuşulup buna göre ameliyat karar verilmelidir. Böylece ameliyat sonrası pişmanlıkta en aza indirilmiş olur. Bu sayede tüp mide ameliyatı en iyi ve profesyonel şekilde yapılmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Pişman Olmamak İçin Yapılması Gerekenler
Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Pişman Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Tüp Mide Ameliyatı Sonrasında Pişman Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Her ameliyatta olduğu gibi tüp mide ameliyatı riskleri de olabilmektedir. Bu açıdan hem riskleri hem de pişmanlıkları en aza ve hatta sıfıra indirmek için bazı durumların bilinmesi ve buna uygun hareket edilmesi gerekir. Obezite ameliyatları çok özen isteyen özel ameliyatlardır.

Son dönemlerde tüp mide ameliyatının yapılması sürecinin daha basite indirgenmesiyle artık her merkezde ameliyat yapılır duruma gelmiştir. Ancak yetersiz olduğu zaman hastada oluşacak komplikasyona yapacak bir şeyleri olmamaktadır. Bu yüzden de hasta sağlığı tehlikeye atılmaktadır.

Özellikle ameliyatı olmadan önce en iyi şartları bulmakta fayda vardır. Hangi merkezde daha başarılı ameliyatlar yapıldığını bilmek hangisinde doktorların daha iyi şartlarda operasyona başladığını bilmek sizleri yönlendirecek en önemli detaylardır.

Bu ameliyatı olmak isteyenler her şartı değerlendirmeli ve öncesinde nerede ameliyat olacağına, doktorun yeterliliğine bakmalıdır. Artık dünya genelinde binlerce tüp mide ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyat sayesinde de ameliyat olanlar olmayanlara göre 8 – 12 yıl daha çok yaşamaktadır. Tüp mide ameliyatı olup pişman olanlardan olmamak için yapılması gerekenler konusunda hassas olunmasında fayda vardır.

Dünyada çok fazla sayıda obezite ameliyatı yapılması da bu ameliyatın ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir. O halde obezite ameliyatları içerisinde tüp mide ameliyatı daha çok tercih edilmekte diyebiliriz. Kaldı ki obezite dünyada en sık karşılaşılan rahatsızlıklardan biri.

Bu açıdan da tıptaki yerinin artıp daha çok geliştirilmesi de tam isabet olmuştur. Ancak bu kadar şeye rağmen yine de tüp mide ameliyatı olmak için en iyi şartların bilinmesi gerekir. Clinic Care Center uzun yıllar tecturbesi ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. 

Tüp Mide Ameliyatı Olup Pişman Olanlar S.S.S.

Tüp mide ameliyatının riskleri nelerdir?

Midenin Daralması, mide fıtıklaşması, safra kesesi taşı, gibi riskleri bulunur.

Mide küçültme ameliyatı ölüm riski yüzde kaç?

Ölüm riski %0,01 ile %0,02 arasındadır.

Tüp mide ameliyatı kimler olamaz?

Vucut kitle endeksi 30-35 olan kişiler.

Tüp mide ameliyatı en az kaç kiloya yapılır?

Vucut kitle endeksi 40 ve üzeri kişilere yapılır.

Tüp mide ameliyatı 1 haftada kaç kilo verilir?

10-20 kilo kadar verebilir.

4.7/5 - (30 votes)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık