Çene Estetiği Ameliyatı Fiyatları 2024

Çene estetiği ameliyatı fiyatları 2024 2000 Euro ile 2500 Euro arasında değişmektedir. Çene büyütme ameliyatı yüzdeki görselliği düzeltmek veya zayıf olan çene yapısını güçlendirmek için kullanılır.

Çene büyütme ameliyatı Clinic Care Center üzerinde gerçekleştirilir. Çene büyütme işlemi farklı uygulamalarla gerçekleştirilebilir. İmplant en çok tercih edilen operasyonlardan bir tanesidir. Çene implantı çene kemiğinin üzerine yerleştirilerek çenenin büyümesi sağlanır. Çene implantı yaptıracak kişinin mutlaka sağlıklı bağışıklık sistemi olması gerekir.

Günümüzde daha da popüler hale gelen altın oran kavramı çene estetiğinin de öne çıkmasına neden oldu. Güzellik yüzdeki her bölümünün birbirileriyle uyumudur. Çene bölümü de yüz estetiğinde öne çıkan bölümlerden bir tanesidir. Çene ucu buruna göre geride olan kişiler bu uygulamadan destek alır. Çeneyi ilgilendiren estetik sorunlar operasyonlarla çözülür.

Çene ucunun düzeltilmesi kemiğe veya yumuşak dokuya yapılan müdahale ile tamamlanır. Kemiğe yapılan uygulamalar ile çene ucu kemiğinin yapısı değiştirilir. Yumuşak dokuya ise yağ dolgusu veya dolgu maddeleri enjekte edilebilir. Çeneniz geride bulunuyorsa protez konularak çeneyi ilerletebilirsiniz. Çene büyütme sık kullanılan operasyonlardan bir tanesidir. Çene kemiği üzerine yerleştirilen uygun bir implant ile çene büyütülebilir.

Çene Büyütme Estetiği Nedir?

Çene bölgesinin küçük olması nedeniyle plastik cerrahları tarafından yapılan büyütme operasyonlarına çene estetiği adı verilir. Yüzün tam olarak dengelenmesi ve çeneye şekil verilmesi amacıyla yapılan bu uygulama Clinic Care Center tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

Çene yüzümüzün alt bölümünde yer alan, yüz ile boyun arasında bağlantıyı sağlayan bölgedir. Eklem üzerinden ağzımızın açılıp kapanmasına yardımcı olur. Çene aynı zamanda yüz bölgesi için estetik olarak önemlidir. Çene ucunun da yüz ile orantılı olması gerekir. Yüzün profilini oluşturan önemli yapılar arasında bulunan çenede sorun olması durumunda ısırma ve çiğneme problemleri de görülebilir. Estetik müdahaleler yapılmadan önce diş dizilimi ve çenenin durumu kontrol edilir. Eğer diş dizilimi, çene ucu ile ilgili bir durumsa sorunu düzeltmek için ameliyatlar gerçekleştirilir.

Çene Estetiği Öncesi

Çene estetiği genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat öncesinde kan tahlilleri gerekir. Hasta 10 gün öncesinden kan sulandırıcı ilaçlarda uzak durmalıdır. Sigara kullanıyorsa ara vermelidir.

Çene Estetiği Sonrası

Sadece çene bölgesine operasyon yapılırsa hasta aynı gün taburcu edilir. Ameliyat sonrası hissedilecek ağrılar basit ağrı kesicilerle yok edilir. Hasta taburcu olduktan sonra iki hafta boyunca istirahat etmelidir. Daha sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Çene Büyütme Ameliyatını Kimler Yapabilir?

Çene büyütme ameliyatı, doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan çene yapısı bozuklukları olan kişilere uygulanır. Clinic Care Center en uygun ameliyat yöntemleriyle sizleri bekliyor.

Ameliyatın Riski Bulunuyor Mu?

Her ameliyatta olduğu gibi çene büyütme ameliyatında bazı riskler bulunabilir. Büyütme amaçlı kullanılan implantlar güvenilir ürünlerdir. Ancak bazı zamanlarda uyuşukluk ve kanama gibi durumlar görülebilir. Bununla beraber implantları vücudun kabul etmemesi de nadir görülen olaylardan bir tanesidir.

Ameliyat Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat öncesinde takı ve lenslerin mutlaka çıkarılması gerekir. Hastalara, ameliyattan önce sigarayı bırakmaları tavsiye edilir. Kan sulandırıcı özelliği olan ilaçlara da son vermelisiniz.

Çene Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene büyütme ameliyatları Clinic Care Center merkezinde plastik cerrahlar tarafından yapılır. Ameliyat öncesinde yüz ve çene röntgeni çekilir. Daha sonra operasyona karar verilir. Alınmak istenilen sonuca ve hastanın isteğine göre implant seçimi gerçekleştirilir. Çene implantları, çeneyi uzatmak ya da öne doğru almak için uygulanır. Çene implantları farklı malzemelerden üretilebilir. İsteğe göre ağız içinden ya da çenenin altından kesi açılarak yerleştirilir. Çene büyütme operasyonları ortalama 30-60 dakika arasında tamamlanır.

Ameliyat Sırasında Çene Kırılır Mı?

Çene büyütmek için implantların kullanılmadığı durumlarda, kemiği büyütmek için çene kemiği belli bölgelerde kesilir ve boyu uzatılır.

İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Çene büyütme operasyonları sonrasında hasta ağrı hissedebilir. Ameliyat sonrası doktorunuz tarafından reçete edilen ağrı kesicileri düzenli olarak kullanmanız gerekir. Büyütme ameliyatı sonrası hasta günlük hayatına kısa süre içerisinde dönebilir. Ameliyat sonrası birkaç gün püre tarzı yiyecekler tüketilmemelidir.

Ameliyat Sonrası Hangi Komplikasyonlar Çıkar?

Çene büyütme ameliyatları sonrasında bazı komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Genel olarak görülen komplikasyonlar;

 • Morluklar,
 • Şişlik,
 • Ödem,
 • İmplant kayması,
 • Çene bölgesinde his kaybı

Yukarıda yer alan komplikasyonlar nadir olarak ortaya çıkar. Bu komplikasyonlar ortaya çıksa bile kısa bir süre içinde kendiliğinden geçer.

Çene Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Çene büyütme ameliyatı fiyatları hakkında net bir bilgi sahibi olmak için Clinic Care Center iletişim numaralarını arayabilirsiniz. Ameliyatın maliyetini belirleyen birçok unsur yer almaktadır. Hastanın genel durumu, kullanılacak ekipmanlar ve ameliyatın yapıldığı hastane fiyatları doğrudan etkiler.

✅ Çene Büyütme Ameliyatı Fiyatı2000 Euro
✅ Kan Testleri:Fiyata Dahildir
✅ Ekg Testleri:Fiyata Dahildir
✅ Akciğer Fimi:Fiyata Dahildir
✅ Hastahanede Yatış:Fiyata Dahildir
fiyat detayları:

Çene Ucu Dolgusu Nedir?

Çene ucu dolgusu ağrısız ve konforlu estetik uygulamalarından bir tanesidir. Çene dolgusunda hyaluronik asitli dolgu ürünleri kullanılır ve kısa sürede işlem tamamlanır. Çene ucuna uygulanan dolgular 12-18 ay dayanabilir. Kemiğe yakın şekilde enjekte edilen dolgular doğal bir görünüm sunuyor. İşlem sonrası herhangi bir istirahate de gerek kalmıyor.

Çene dolgusu için anesteziye gerek duyulmaz. Fakat hasta tarafından talep edilirse lokal anesteziyle başvurulur. Çene dolgusunda dolgu malzemesi cildin altına küçük iğnelerle uygulanır. Çene dolgusu 15 dakika içerisinde tamamlanır. Doğru bir tedavi planı ile belirgin bir çene hattına kavuşabilirsiniz. Çene bölgesinde ortaya çıkan estetik kusurların düzeltilmesi için operasyonlardan yararlanabilirsiniz. Çene uygulamaları ameliyatlı ve ameliyatsız olarak yapılabilir. Cerrahi ile kalıcı çözümler sağlanır. Cerrahi olmayan teknikler ise hızlı ve pratiktir.  Güçlü bir çene şekli ve çizgisi için çene büyütme ameliyatlarından yararlanabilirsiniz. Dolgu malzemeleri enjeksiyonu belirgin hatlara sahip olabilirsiniz.

Çene İmplantı Kalıcı Mı?

Çene implantları, bu bölgede yer alan estetik sorunların giderilmesi amacıyla uygulanır. Son derece güvenilir bir yöntemdir. Yüzün çok daha estetik görünmesi, oransal bir görünüme sahip olabilmesi için Clinic Care Center’a ameliyat talebinde bulunabilirsiniz. Ameliyat sonrasında çene bölümünde ortaya çıkan işlevsel bozukluklarında önüne geçebilirsiniz. Özellikle diş kayıpları sonrasında çenede bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Dişleri için implant desteği alacak kişinin çenelerinin sağlam olması gerekir. Bu yüzden doğumla beraber çene yapısında ortaya çıkan bozuklukların giderilmesi gerekir. Çene büyütme ameliyatlarında bu sorunlar ortadan kaldırılır.

Diş Hekimliğinde Çene Kemiği Nasıl Büyütülür?

Diş hekimliğinde sıklıkla tercih ediken implant işlemlerinin yapılabilmesi için çenenin sağlıklı olması önemlidir. Doğumdan itibaren gelen bozukluklar, diş eti hastalıkları ya da travmalar sebebiyle çene kemiğinde sorunlar meydana gelebilir. Bu durum implant uygulamasının da önüne geçebilir. Hastanın çenesi dar ya da kısa ise veya implant öncesinde çene kemiğinin büyütülmesi gerekir. Çene kemiği büyütme işlemlerinde farklı yöntemler tercih edilebilir. Yapılacak uygulamalar hastanın durumuna, implantın tipine ve miktarına göre değişebilir.

Kemik Nereden Alınır?

Çene kemiği büyütme işlemlerinde bazı durumlar kemik nakli gerekebilir. Nakil yapılacak kemik ise kendi kemiklerimizden elde edilir. Çene ucu ve alt çenenin arkasından alınan kemikler bu bölüme eklenir. Fakat uzman doktor hastanın bu bölgelerinden yeterince kemik alamaması durumunda kalça ve uyluktan kemik elde edebilir. Kemik nakli istemeyenler ise sentetik materyallerden yararlanabilir.

Çene Kemiği Büyütme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çene kemiği büyütme işlemleri genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Fakat kemik vücudun başka bir yerinden alınacaksa genel anestezi yapılır. Bu konuda diş hekimi sizleri bilgilendirecektir. Operasyon sonrasında diş hekiminiz sizlere belirli ilaçlar verecektir. Uygulama sonrasında dişlere basınç uygulamaktan kaçınmalısınız.

Çene Büyütme İşleminin Başarı Oranı

Çene büyütme işleminde kemik nakli hastadan alınırsa başarı oranı çok yüksektir. Fakat bazı durumlarda başarısızlıkla sonuçlanabilir. Kemik naklinde başarısız olması enfeksiyon ya da kemiğin yerine tam olarak yerleştirilmemesinden kaynaklanır. Clinic Care Center başarılı çene büyütme operasyonu için sizleri bekliyor.

Facebook ve Instagram adreslerimizi takip ediyor musunuz?

Çene Büyütme Ameliyatı ile Hangi Operasyonlar Kombin Yapılabilir?

Çene büyütme ameliyatı genellikle tek başına yapılır, ancak bazı durumlarda diğer cerrahi işlemlerle kombinasyon halinde gerçekleştirilebilir. İşte çene büyütme ameliyatıyla kombin yapılabilecek bazı işlemler:

 1. Burun Estetiği: Çene büyütme ameliyatıyla burun estetiği kombinasyonu oldukça yaygın bir uygulamadır. Çünkü çene ve burun arasındaki dengeyi sağlamak için her iki bölgeyi de düzeltmek gerekebilir.
 2. Yüz Germe: Çene büyütme ameliyatı, yüz germe işlemiyle birlikte yapılabilmektedir. Yüz germe ameliyatı, yüzdeki sarkmış ve gevşek cilt ve dokuları sıkılaştırırken, çene büyütme ameliyatı çeneyi daha belirgin hale getirebilir.
 3. Göz Kapağı Estetiği: Çene büyütme ameliyatıyla göz kapağı estetiği (blefaroplasti) işlemi de bir arada gerçekleştirilebilir. Bu kombinasyon, yüzün genel denge ve orantısını iyileştirmek için yapılabilmektedir.
 4. Boyun Germe: Çene büyütme ameliyatıyla birlikte boyun germe ameliyatı da düşünülebilir. Bu kombinasyon, alt çene geri çekilmesi nedeniyle oluşan boyun sarkması veya gıdı problemlerini düzeltmeye yardımcı olabilir.
 5. Dudak Estetiği: Çene büyütme ameliyatıyla dudak estetiği (dudak dolgusu veya dudak kaldırma ameliyatı) işlemi birlikte düşünülebilir. Çene büyütme ameliyatıyla çenenin daha belirgin hale getirilmesi, dudakların daha dolgun ve dengelemesi istenebilir.
 6. Gözaltı Estetiği: Çene büyütme ameliyatı ile gözaltı estetiği (alt blefaroplasti) kombinasyonu da düşünülebilir. Bu işlem, çenenin daha belirgin hale getirilmesiyle birlikte gözaltı torbalarını veya sarkmış deriyi düzeltmeye yardımcı olabilir.
 7. Boyun Liposuctionu: Çene büyütme ameliyatıyla birlikte boyun liposuctionu da yapılabilir. Boyun bölgesinde birikmiş yağları gidermek ve boyun hattını daha belirgin hale getirmek amacıyla liposuction işlemi uygulanabilir.
 8. Kepçe Kulak Düzeltme: Çene büyütme ameliyatı sırasında kepçe kulak düzeltme işlemi de yapılabilir. Bu, kepçe kulakların düzeltilmesi ve yüzün genel denge ve simetrisini sağlamak için yapılabilir.
 9. Alın Germe Ameliyatı: Çene estetikleri ameliyatı ile alın germe ameliyatları kombin yapılabilir.
5/5 - (9 votes)

Dr. Reza, alanında 20 yılı aşkın başarılı uzmanlık deneyimine sahip tanınmış bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır. Dr. Reza, uluslararası hastalar üzerinde yüzlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiş, yüz, karın ve vücut cerrahisi estetik cerrahisinde önde gelen yenilikçilerin güvenini kazanmış ve rekonstrüktif cerrahinin öncüsüdür.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık