Sakal ve Bıyık Ekimi 2024 Fiyatları

Sakal ve bıyık ekilmesi dökülme yaşayan kişilerin tercihi olan bir işlemdir. Erkeklerin en sık tercih ettiği işlemler arasında hem saç dökülmeye iyi engelleyen saç ekimi hem de sakal ve bıyık ekimi yer alır.

Saç ekimi kadar sık sık yapılan sakal ve bıyık ekimi de güvenli işlemler arasındadır. Vücudun farklı yerlerinden alınan kökler ile yapılan sakal ve bıyık ekimi, kişilerin kendilerini daha iyi hissetmesini sağlar.

Ani dökülmeler, genetik sebepler ya da bunlara benzer farklı etkenlerden dolayı sakal ve bıyık kaybı yaşamış olan kişiler eski hallerine dönmek için ekim gerçekleştirebilir.

Alanında uzman insanlar ile çalışmak ve referansı güçlü yerlerde sakal ve bıyık ekimi yaptırmak önemlidir. İşlem sonrasında herhangi bir yan etkiye maruz kalmamak için kişilerin güvenilir yerlerde işlem yaptırılması tavsiye edilir. Sakal ve bıyık ekimi birçok erkeğin tercih ettiği bir yöntemdir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Nedir?

Sakal ve bıyık ekimi ihtiyacı farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Sadece bıyık çekilmesi ya da sadece sakal edilmesi mümkündür. Kişiler nerede dökülme problemi yaşıyor ise o bölümün iyileştirilmesi için alana ekim gerçekleştirilir. Saç, kaş, bıyık ve sakal en çok ekim yapılan alanlardır.

Sakal ve bıyık ekiminin yapılma sebepleri birbirinden farklı olabilmektedir. Kişiden kişiye değişen bu sebepler hem psikolojik anlamda hem de fiziksel anlamda farklı sorunları beraberinde getirebilmektedir. Özellikle psikolojik sebeplerden dolayı kişiler sakal ve bıyık ekimi tercih etmektedir.

Ani dökülmeler ya da travma sonucunda ortaya çıkan sakal ve bıyık kaybı gibi sonuçlardan dolayı kişiler psikolojilerinin daha iyi bir hale getirebilmek için ekim yöntemini kullanabilir. Bu yöntem ile hem istedikleri görünüme kavuşabilir hem de psikolojik anlamda kendilerini daha iyi hissedeceklerdir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Neden Yapılır?

Sakal ve bıyık ektirilmesinin nedenleri benzerlik gösterse de kişiler farklı sorunlarından dolayı da ekim yöntemini isteyebilmektedir. Sakal ve bıyık ekiminin yapılmasına neden olan bazı etkenler vardır. Bu etkenler kişilere göre farklılık gösterebilmektedir. Sakal ve bıyık ekiminin yapılma nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Sakal ve bıyık kaybı
 • Sakal ve bıyıkların istenilen sıklıkta çıkmaması
 • Sakal ve bıyıkların istenilen uzunluğa ulaşamaması
 • Sakal ve bıyık dökülmesi
 • Genetik faktörler
 • Travmalar
 • Sağlık sebepleri
 • Öz güven eksikliğini gidermek
 • Uzamayan sakalların uzamasını sağlamak
 • Çıkmayan sakalları n daha gür bir şekilde çıkmasını sağlamak
 • Yaşanan kıl kaybını önlemek
 • Sakala ve bıyığa istenen şekli vermek
 • Hacmi arttırmak

Sakal ve bıyık ekimi yapılmasının nedenleri arasında yer alır. Özellikle erkekler tarafından yaptırılan bu işlem cinsiyet değiştirme operasyonu gibi yöntemlerle hayatına yeni bir kimlikle devam edecek olan kişilerin de önceliği olabilmektedir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık ekiminin yapılışı saç ekimi ve kaş ekimine benzemektedir. Vücudun farklı bölgelerinden elde edilen kökler bıyık ve sakal bölgesine yerleştirilir. Sakal ve bıyık ekiminin yapılışı her ne kadar saç ekimi ve kaş ekimine benzese de uygulanan yöntemler farklı olabilmektedir.

Sakal ve bıyık ekimi yapılmadan önce danışanlara birçok test yapılır. Bu testler içerisinde kan testleri oldukça önemlidir. Hem kişilerin alerjik durumlarını öğrenmek hem de sağlıklarının bu işleme izin verip vermediğini sorgulamak için kan testlerinin yapılması zorunludur. Eğer kişinin sağlık durumu elverişli ise ekim aşamasına geçilir. Öncelikle tasarım aşaması halledilir ve ardından kişinin de isteğini en uygun şekilde sakal ve bıyık ekimi tamamlanır.

Sakal ve bıyık ekimi sürecinde teknik incelemeler önemli bir yer kaplar. Teknoloji kullanılarak yapılan bütün bu incelemelerde detaylara önem verilir ve işlem sonrasında kişilerin en yüksek memnuniyeti yaşamaları hedeflenir.

Sakal ve Bıyık Ekiminde Kök Nereden Alınır?

Sakal ve bıyık ekiminde kök alınan yer vücudun farklı noktaları olabilmektedir. Sakal ve bıyık çekebilmek için öncelikle ense köküne bakılır. Eğer ense kökü, sakal ve bıyık ekimi için uygun olan malzemeyi sağlıyor ise vücudun farklı yerlerine bakılmaz. Ancak ense kökünün yetersiz kaldığı noktada vücudun farklı yerlerine giderek buralardaki kıllardan yararlanarak sakal ve bıyık ekimi gerçekleştirilebilir.

Sakal ve bıyık için verimli kökler ensededir. Ancak sağlık sebepleri ya da kelleşme gibi problemlerden dolayı ense köküne ulaşılamıyor ise bu durumla kişiler farklı bölgeleri kök olarak kullanılabilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Kaç Günde İyileşir?

Sakal ve bıyık ekiminin iyileşme süreci oldukça kısadır. Diğer ekim yöntemlerine göre iyileşme süreci çok daha kısa olan sakal ve bıyık ekimi ortalama 3 hafta içerisinde iyileşme belirtilerini gösterir. Ekim işlemini takip eden ilk 3 ayın ardından sakal ve bıyık uzamaya başlar ve yedinci ayın sonunda ise sakal ve bıyık tamamen istenilen noktaya gelir.

Sakal ve bıyık ekiminde alerjen tepki verilmemesi için hassasiyetler kontrol edilir. Yapılan kan testlerine önem verilmesi ise bu noktada oldukça değerlidir. Ne kadar kaliteli ve detaylı ön muayene yapılırsa o kadar iyi bir iyileşme süreci ile karşılaşılır.

Sakal ve Bıyık Ekimini Kimler Yaptırabilir?

Sakal ve bıyık ekimi yaptıranlar işlemi yaptırma noktasında herhangi bir sağlık engeli bulunmayan kişilerdir. Yirmili yaşlardan itibaren yapılabilecek olan sakal ve bıyık ekimi orta yaşın sonlarına kadar devam ettirilebilir. Yetişkinlik sürecinde de sakal ve bıyık ekimi yapılması mümkündür. Sakal ve bıyık ekimi yaptırabilmek için ayrıca herhangi bir cilt hastalığına sahip olmak da önem taşır.

Sakal ve Bıyık Ekimi Fiyatı Ne Kadar?

Sakal ve bıyık ekiminin maliyetini etkileyen birçok unsur vardır. Kişinin durumu, ekim miktarı, ekim yöntemi, kullanılan teknik ve malzemenin yanı sıra kliniklere gör ede fiyatların değişmesi mümkündür. Sakal ve bıyık ekimi için tek bir fiyat vermek oldukça zordur. Klinikler ile ön görüşme yapılması daha net bir fiyat belirleme noktasında yararlıdır.Şimdi randevu al.

Sakal Ekimi Kalıcı Mı?

Sakal ekiminin kalıcılığı farklı oranlar ile ifade edilir. Tüm ekim işlemlerinde sakal, karşı, bıyık, saç gibi yerlere yapılan ekimlerde %100 bir başarıdan bahsedilmesi imkansızdır. Bunun temel sebebi ise kişiden kişiye ve bedene göre farklılıklar görülebilmesidir. Birçok ekim merkezi %80’ne kadar başarı oranı verebilmektedir.

Sakal ekimi saç ekimi de kalıcı olması planlanan işlemler olsa da kişinin cilt sorunu var ise ileriki dönemlerde dökülme yaşanabilir. Bu tarz sorunları yaşamamak ve daha uzun bir süre boyunca bıyık ve sakalı kullanabilmek için kan testlerinin yapılması ve kişinin genel sağlık durumu hakkında bilgi edinilmesi oldukça önemlidir. Ön muayene aşamasında danışanın beklentilerini uzmana; uzmanın ise bütün riskleri ve süreç hakkındaki bilgileri danışana aktarması gerekir. Böylelikle yaşanabilecek sorunların önüne daha erken geçilmiş olunur.

Sakal Bıyık Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sakal ve bıyık ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • İlk birkaç gün bölgede sürtünme yaratacak kıyafetlerin giyilmemesi gerekir.
 • Kiminin gerçekleşmesini takip eden 48 saat boyunca kişinin yüzüstü yatmaması istenir.
 • Sakal ve bıyık ekimi yapılan bölgeye ağda, epilasyon, jilet gibi uygulamalar yapılmamalıdır.
4.9/5 - (18 votes)

İçeriğin geliştirilmesinde ccc media katkı sağlamıştır. Lütfen unutmayın ki sitemizde bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlıdır ve kesinlikle tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içermez. Teşhis ve tedavi için her zaman bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık