Meme Küçültme ve Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları 2024

İstanbul’da ortalama meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatı fiyatları 2024 yılında 2400 Euro – 3000 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Kadınlar için meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı operasyonları yapılmaktadır. Clinic Care Center ile meme küçültme operasyonu yaptırarak birçok sorundan kurtulmak mümkün.

✅ Operasyon Süresi:2 Saat
✅ Anestezi:Genel Anestezi
✅ Hastanede Kalma Süresi:1 Gece
operasyon notları:

Büyük ve sarkık göğüsler yüzünden sırt ve boyun ağrısı, nefes problemleri, fazla terleme gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.Çok büyük göğüslere sahip olanlar genellikle görünüşlerinden de memnun olmamaktadır. Bu yüzden psikolojik sorunlar dahi ortaya çıkar. Göğüsleriniz size psikolojik ve fizyolojik açıdan rahatsızlık vermekteyse kadınlar için meme küçültme operasyonu yaptırabilirsiniz

Kadınlar için Meme Küçültme Operasyonu Nedir?

Meme küçültme operasyonu, büyük göğüslerden kaynaklanan sağlık sorunları yaşayan kadınlara, orantısız göğüs ölçüsünün küçültülmesiyle bu sorunlardan kurtulma imkanı sunmaktadır. Meme küçültme operasyonu sonrasında vücut tipi değişimi derhal görülmektedir. Clinic Care Center ile meme küçültme operasyonu yaptıranlar, büyük göğüslerinden dolayı yaşadıkları sorunlara veda etmektedir. Ayrıca daha iyi bir vücut proporsiyonuna da sahip olunmaktadır.

Meme küçültme operasyonu, jinekomasti denilen, meme dokusu büyümesi yaşayan erkekler için de tercih edilmektedir. Obezite, hormon düzensizlikleri, genler, alkol kullanımı, aşırı klo kaybı gibi etkenler jinekomastiye neden olmaktadır. Meme küçültme operasyonu 2 – 4 saat sürebilmektedir. Operasyon, 3 tip kesi atılarak gerçekleştirilmektedir. Meme başı çevresine, meme başı altından meme altı kıvrımına dikey olarak uzanan bölgeye ya da meme altı kıvrımına. Kesiler atıldıktan sonra fazla yağ, deri, glandüler doku alınmaktadır. Meme daha yukarıda uygun bir yere yerleştirilmektedir.

Kadınlar için meme küçültme gayet uygun ve kısa sürede yapılmaktadır. Kesi dikişlerle kapatılır. Küçültülmüş göğüsleri yeniden desteklemek için doktor dikişleri meme dokusunun derin yüzeylerine yerleştirmektedir. Yara izleri kalıcı olmakla beraber 1 yıl içinde silikleşmektedir. Hatta gözden kaybolabilmektedir.

Meme Küçültme Kimlere Yapılır?

Meme küçültme operasyonları estetik bir yöntem gibi görünse de genellikle fiziksel rahatsızlıkları da tedavi etmek için yapılmaktadır. Peki meme küçültme kimlere yapılır? Ağır ve büyük göğüslerden kaynaklanmış olan omuz ve boyun ağrısı yaşayan kadınlar. Vücut proporsiyonuna göre çok büyük göğüsleri olan kadınlar. Göğüslerinin altında rahatsızlık hissi yaşayan kadınlar. Asimetrik göğüslere sahip olunması yani bir göğsün diğerinden büyük olması. Egzersiz veya fiziksel aktivitelerde zorlanan kadınlar. Tüm bu sebepler meme küçültme operasyonu için yeterli görülmektedir.

Meme Küçültme Riskli Midir?

Her ameliyatta birtakım riskler vardır. O halde meme küçültme riskli midir? Ameliyat sonrasında enfeksiyon ve kanamalar görülebilmektedir. Meme başı duyusu olumsuz etkilenebilir. Ameliyat sırasında süt kanalları olumsuz etkilenebileceğinden memenin süt verme potansiyeli düşebilmektedir. Uygun şartlarda yapılmayan operasyonlarda pek çok farklı sağlık sorunu ortaya çıkmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi

Meme ameliyatı olmayı düşünenler bu konuda bir plastik cerraha başvurmalıdır. İlk muayene sırasında beklentiler tüm detaylarıyla anlatılıp olası risklerin tartışılması gerekmektedir. Bu muayene sonrasında memelerin şekli, büyüklüğü, küçüklüğü, derinin durumu, yaş, evlilik, çocuk sahibi olunup olunamayacağı gibi hususlar iyice öğrenilmelidir. Ameliyat öncesi yüksek tansiyon, sigara, ilaç alışkanlığı, şeker hastalığı gibi durumlar varsa hekim bilgilendirilmelidir.

Ameliyat için gerekli olan tetkikler yapıldıktan sonra hasta tamamen hazır diyebiliriz. Tüm bunlar doktor gözetiminde olmalıdır. Ameliyat öncesinde hastaya uygun olarak seçilmiş çizim ve plan yapılmalıdır. Bu çizimler ameliyatın hızlıca ve düzgün şekilde tamamlanması için çok gereklidir.

Meme Küçültme Operasyonu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme küçültme operasyonundan sonra en 3 – 7 gün evde istirahat edilmesi gerekmektedir. Operasyondan sonra doktor tarafından verilen antibiyotik ve ağrı kesiciler düzenli şekilde kullanılmalıdır. Memelere baskı yapmayan ve sallanmasını önleyecek olan sporcu sutyeni kullanılmalıdır. Bu ağrı miktarının artmasını önleyeceği gibi memenin şekillenmesinde de büyük önem taşımaktadır. Ameliyat sonrasında doktor pansuman günlerini belirlemektedir. Bu günlerde pansuman yaptırmak, enfeksiyon risklerini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

İlaçlar sayesinde hızlı iyileşme de söz konusudur. Yaklaşık 1 ay boyunca ağır yük taşımamak, itme ve çekme hareketlerinden kaçınmak gerekmektedir. Hafif egzersizler ancak 1 ayın sonunda yapılabilir. Meme operasyonundan sonra meme dokusu ödemli ve şiş görünebilir. Oluşan bu görünüm 3 -4 hafta sürmekte ve olağan görünüme kavuşma 1 yıl sürebilmektedir. Meme küçültme ameliyatı hızlı iyileşme için alkol ve sigara bırakılmalıdır.

Tüm bu noktalar kadınlar için meme küçültme operasyonu sürecinde yaşayacağınız durumlardır. Sorunları en aza indirmek için dikkatli ve titiz davranmalısınız. Aksi takdirde iyileşme süreci daha uzun sürecek ve zorlanacaksınız. Meme küçültme operasyonu sonrası dikkat etmeniz gerekenler açısından bunları göz ardı etmemelisiniz.

Göğüs Küçültme İçin Ameliyatsız Çözüm Var Mıdır?

Sarkmış göğüsleri toparlayacak maalesef ameliyatsız çözüm henüz mümkün değildir. Memelerin göğüs kaslarının zayıf olmasından sarktığını ve bunun spor ile dikleşeceğini düşünenler varsa yanılmaktadır. Anatomik olarak göğüs kasının ve meme sarkmasının bir ilgisi bulunmamaktadır. Spor ile vücutta bir çok iyileşme sağlanacak olsa da memeyle ilgili problemler buna dahil değildir. Meme küçültme ameliyatı aslında iyi yapılırsa çok iyi sonuçlar vermektedir.

Memeye yeniden şekil vermek ve memeyi yeniden büyültmek, küçültmek mümkün olmaktadır. Ama tüm bunlardan sonra memede izler kalmaktadır. Henüz iz kalmadan meme operasyonu yapma tekniği bulunmamaktadır. Kullanılan teknikler nedeniyle meme ucunun deriyle birleştiği noktadan meme altına doğru iz kalmaktadır. Bu iz alttaki katlantı çizgisine doğru da devam etmektedir.

Daha yeni teknikler sayesinde bu iz fazla kalmayabilmekte. Genellikle meme ne kadar sarkık olursa bırakılan izlerin o kadar uzun süre kalacağı kabul edilmektedir. İzlerden ne kadar rahatsız olunacağı da kişisel bir konudur. Bazıları bunu hiç dert etmezken bazıları da sırf bu yüzden operasyonu olmaktan çekinmektedir. Ama bu operasyonun diğer ameliyatlara nazaran daha fazla iz bıraktığını bilmekte fayda var. Ayrıca bu durum iyileşme faktörleriyle de ilgilidir. Kadınlar için meme küçültme operasyonu her şey göze alınarak yapılmaktadır.

Meme Küçültme Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Meme küçültme sırasında uygulanacak anestezi ve yöntemler büyük önem taşımaktadır. Buna ek olarak meme küçültme ameliyatının hangi şehirde ve hangi doktor tarafından yapıldığı da önemlidir. Meme küçültme operasyonu oldukça kapsamlıdır. Bu yüzden ekonomik olması da sağlık açısından alınması gereken önlemlerin daha iyiye götürülmesini sağlamaktadır. Meme küçültme fiyatları göğüslerin sarkıklığına, büyüklüğüne ve yapılacak işleme göre değişkenlik göstermektedir.

Meme küçültme ameliyatının fiyatlarını net şekilde öğrenmek için doktorunuza başvurarak öncelikle yapılacak işlemi öğrenmelisiniz. Bazı kamu hastanelerinde bu operasyon ücretsiz olarak yapılmakta ve bu sorun ortadan kalkmaktadır. Meme küçültme (breast reduction)operasyonları çok farklı sorunlar dışında SGK tarafından karşılanmamaktadır. Bu gibi durumlar için kanıtlı şekilde hekimden rapor çıkması gerekir. Yani büyük göğüsler yüzünden bel ya da omuz, boyun ağrısını belirtilen raporun olması gerekmektedir.

Meme küçültme ameliyatı fiyatı yapılacak tekniğe, ameliyat öncesinde yapılacak tetkiklere ve hastanede kalış süresine bağlı olarak değişir. Bazen hastanın yaşına, kilosuna, ek sağlık probleminin olup olmadığına bile bakılarak fiyat belirlenmektedir. Ücret bilgisini  net şekilde almak için muayene olmanız gerekir.

Meme küçültme operasyonu öncesi ve sonrasında kişide oluşabilecek durumlar belirtilmiş olup buna göre operasyon yaptırması gerekmektedir. Çünkü kadınlar için meme küçültme operasyonu kurtarıcı olduğu kadar bazı riskleri de taşıdığı için iyi düşünülmelidir.Farklı sorularınız olursa Clinic Care Center ile iletişime geçebilirsiniz.

✅ Meme küçültme ve dikleştirme operasyon ücreti:2400 Euro
✅ Kan Testleri:Fiyata Dahildir
✅ Ekg Testleri:Fiyata Dahildir
✅ Akciğer Fimi:Fiyata Dahildir
✅ Hastahanede Yatış:Fiyata Dahildir
fiyat tablosu

Meme Küçültme veya Dikleştirm ile Hangi Ameliyatlar Kombin Yapılabilir?

Bu kombinasyonlar, hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve estetik hedeflerine bağlı olarak değişebilir. İşte meme dikleştirme veya küçültme ile bazı yaygın kombinasyon ameliyatları:

  1. Meme büyütme: Meme dikleştirme veya küçültme ameliyatları, aynı seansta meme büyütme işlemiyle birleştirilebilir. Bu, meme dokusunu yeniden şekillendirirken aynı zamanda meme hacmini artırma amacını da karşılar.
  2. Liposuction: Meme küçültme ameliyatı sırasında, meme dokusu çıkarılırken liposuction (yağ emme) işlemi de uygulanabilir. Bu, meme etrafındaki yağ dokusunu azaltmaya yardımcı olabilir ve daha estetik bir sonuç elde etmeyi sağlayabilir.
  3. Karın germe (abdominoplasti): Bazı durumlarda meme dikleştirme veya küçültme ameliyatı, karın germe işlemiyle birleştirilebilir. Bu genellikle doğum sonrası vücut şekillendirme amacıyla tercih edilen bir kombinasyondur.
  4. Vücut şekillendirme ameliyatları: Meme dikleştirme veya küçültme ameliyatları, diğer vücut bölgelerinin şekillendirilmesi için yapılan ameliyatlarla da birleştirilebilir. Örneğin, meme küçültme ameliyatı ile birlikte liposuction, kalça estetiği veya bacak şekillendirme ameliyatları yapılabilir.
  5. Rekonstrüktif cerrahi: Meme dikleştirme veya küçültme ameliyatı, meme kanseri gibi nedenlerle yapılan rekonstrüktif cerrahi işlemlerle de kombinasyon halinde uygulanabilir. Meme rekonstrüksiyonu, meme dokusunun yeniden oluşturulması amacıyla meme dikleştirme veya küçültme ameliyatlarıyla birlikte gerçekleştirilebilir.
  6. Kol germe (brakioplasti) ile kombinasyon: Meme dikleştirme veya küçültme ameliyatı, kol germe işlemiyle birleştirilebilir. Özellikle meme sarkması ile birlikte kol sarkması sorunu yaşayan kişiler için bu kombinasyon tercih edilebilir.
5/5 - (13 votes)

Dr. Reza, alanında 20 yılı aşkın başarılı uzmanlık deneyimine sahip tanınmış bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahtır. Dr. Reza, uluslararası hastalar üzerinde yüzlerce başarılı ameliyat gerçekleştirmiş, yüz, karın ve vücut cerrahisi estetik cerrahisinde önde gelen yenilikçilerin güvenini kazanmış ve rekonstrüktif cerrahinin öncüsüdür.

💬 Çevrimiçi Danışmanlık